Suhted: Sugulase üleannetud lapsed rikkusid jõulupeo

02.01.2022 23:05
Anna-Britt Gnool Illustreeriv foto
Kommentaarid
7
Foto:

Marit (28) ja tema elukaaslane Paavo (29) külastasid koos oma kahe lapsega jõulupühadel Paavo tädi, kelle juurde oli kokku tulnud suurem suguvõsa. Kõik olnuks meeldiv ja tore, kuid kahjuks rikkusid tuju sugulaste kaks lasteaiaealist last, kes nende vanemat last kiusasid, karjusid ja üleüldse laamendasid, ilma et nende vanemad üldse oleksid keelanud või toimuvast välja teinud.

Marit räägib, et tema ja Paavo lapsed on alles päris väikesed: peres kasvab kolmeaastane poiss ning pooleteisene tüdruk. “Me tavapäraselt nendega pühade ajal väga ei reisi, kuid seekord Paavo tädi väga kutsus ja ootas meid külla,” jutustab Marit. “Teadsin, et sinna on päris palju inimesi kokku tulemas, aga nendega polnud väga ammu kohtunud ja soov oli näha, vahepeal oli ju koroonaaeg ja ei saanud kellegagi kokku – eks nüüd on loomulikult ka, kuid on teada, et sugulased kõik vaktsineeritud ja otseselt väga enam ei põe. Kõige suurem argument mineku kasuks oli muidugi see, et nad polnud meie tütart veel näinudki rohkem kui piltide peal. Niisiis, me läksime. Olin teadlik, et sinna tuleb ka Paavo tädipoeg oma perega, kus on kaks lasteaiaealist last. Kaks poissi, vanuses neli ja kuus – seega meie vanemast lapsest veidi vanemad. Ma ei olnud neid mitu aastat näinud, seega ei osanud millekski valmis ka olla. Igatahes mitte millekski selliseks, mis seal tädi juures toimuma hakkas. Kogu õhtu keerles ainuüksi nende kahe noorhärra ümber, sest nad ei suutnud hetkekski olla vait ega pahandusi tegemata. Kahjuks langes meie vanem laps ka nende kiusamise ohvriks. Teda lükati ja togiti, temalt võeti mänguasju käest ära ja joosti nendega ringi. Mitu korda pahandasin nende lastega ja kutsusin neid korrale, nende oma vanemad kahjuks seda ei teinud.

Mindi lausa kappide kallale
Nägin, et ka tädi ise oli üsna häiritud sellest, et lapsed nõnda pööraselt käituvad. Nad aina jooksid ja karjusid ja oleksid tädi (ehk siis oma vanaema) mitmel korral äärepealt jalust maha jooksnud, kui too toiduvaagnatega köögist tuli. Tema küll keelas ja noomis, aga ega lapselapsed kuulanud, tormasid aina edasi... Mina olin see, kes avastas nad vanaema magamistoast voodi peal hüppamast ning püüdsin selgitada, et selline asi ei ole viisakas. Põngerjad muidugi vaid naersid mu jutu peale.
Siis kisti esikus kummutisahtleid ja köögis kappe lahti. Seda keelas nende vanaema, keelasin ka mina, kui nägin ning ütlesin ka nende emale, et selline tegevus poistel käsil oli. Ema siis püüdis neid nagu välja vabandada, et nad ju alles väikesed ja väga uudishimulikud, tahavad teada, mis põnevaid asju vanaema kappides leidub. Mina seda igatahes ei mõista, lapsed olid ikkagi külas, mis sest et oma vanaema juures! Nad ei olnud ju enam ka imikud ega aasta-paari vanused lapsed. Meie kolmene näiteks tegi selliseid asju just nimelt nii aasta ringis, aga ka siis sai loomulikult kohe teda keelatud ja tegevus lõpetatud, ma ei kujuta ettegi, et ma külas olles lihtsalt istuks ja laseks lapsel laamendada?!

Ei saanud palju aidata ka
Mul oli Paavo tädist päris kahju, üksi ta kogu seltskonda võõrustas ja siis lasti veel lastel sedamoodi sigatseda. Püüdsin aidata nii palju kui sain, aga ega seda palju olnud, sest mul oli ennekõike vaja ikkagi enda lastel silma peal hoida. Leidsin, et nende tädipoja laste valvamine olnuks ikkagi tädipoja ja tema abikaasa kohustus, mitte kellegi teise oma. Terve jõulu­pidu möödus ärevuses ja muretsedes, millega need kaks jälle hakkama võivad saada, meie vanem laps oli ka suures stressis, sest käis üks pidev torkimine ja kiusamine nende kahe poolt. Lahkusime sealt peolt planeeritust tublisti varem ja praegu tunnen, et niipea vist enam Paavo tädi külastada ei soovi, vähemalt kui on teada, et tädipoeg sinna oma perega tulemas on... Miks küll mõned inimesed üldse oma lapsi ei kasvata ega ohjelda?”Vaadatud 981 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
mõnna

Seks käeraudades...

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi