Suhted: "Tüdruksõber lausa nõuab, et sotsiaalmeediat kasutaksin!"

07.07.2019 18:05
Anna-Britt Gnool Illustreeriv foto
Kommentaarid
2
Foto:

Andreas on 19aastane noormees, kes tutvus mõni aeg tagasi toreda tüdrukuga, nüüd on ta aga pisut hämmingus.

Nimelt ei soovi ta, erinevalt paljudest noortest, oma elu sotsiaalmeedias jagada. Tal pole Facebooki, Instagrami ega muud kontot. Tema neiu aga ei saa sellest aru ja on lausa solvunud, et Andreas ei luba oma pilti kuskile üles panna.
"Eks ma tänapäeva mõistes olen tõesti ajast maha jäänud," kehitab Andreas õlgu. "Olen aru saanud, et kogu elu käib ju nüüd interneti vahendusel, Facebookis on isegi paljude ettevõtete kodulehed, koolides igasugused grupid, rääkimata siis tavainimestest... Minule pole aga kunagi meeldinud enda avalik eksponeerimine, mida oma fotode ja muu info internetti ülesriputamine ju kahtlemata on. Olen alati püüdnud ennast sellest võimalikult eemale hoida.
Jah, internetti ma muidugi kasutan ja päris palju, uudiseid loen, meiliaadress on kah olemas - päris dinosaurus nagu pole... aga vat mingit sotsiaalmeedia kontot pole ma tõesti kunagi omale teha tahtnud ja nii on elu siiani nagu kulgenud, ette pole seda otseselt mulle keegi heitnud, ehkki eks sõbrad niisama nalja visanud selle üle on ikka. Nüüd aga esimest korda olen kohe täitsa kimbatuses ega teagi, mida teha. Nimelt tutvusin oma sugulaste kaudu ühe toreda tüdrukuga. Oleme mitmeid kordi juba väljas käinud ja meid võib juba nii-öelda paariks pidada küll. Ta meeldib mulle väga ja tundub, et mina temale ka... On ainult üks probleem. Neiul, nimetagem teda Brigittaks, on erinevalt minust väga suur huvi nende sotsiaalmeedia-värkide vastu. Ta postitab oma tegemistest sageli Facebookis, nagu ma aru olen saanud, samuti laeb sinna igasuguseid pilte üles, lisaks on tal kõiksuguseid muid kontosid, kuhu ka kirjutatakse ja pilte pannakse. Nende kõigi nimed pole mul meeleski... Probleem on nüüd selles, et ta tahaks minu pilti ka sinna üles laadida. Mina aga kindlasti ei soovi seda.

Neiu ei saa aru
Brigitta on mulle korduvalt peale käinud, et endale ka konto teeksin. Olen seletanud, et see ei paku mulle mingit huvi, ma ei soovi seda teha. No hea küll, sellega ta nagu lõpuks leppis. Nüüd aga ongi siis see pildiasi päevakorral. Brigitta on teinud pilte endast koos minuga ja tahaks neid üles panna, aga mina olen kindla sõnaga öelnud: ma ei taha endast pilte internetti. Mulle lihtsalt tõesti see asi üldse ei meeldi. Brigitta ei saa ega saa aru.
Tema meelest on see mingi minu kummaline kapriis, ta ju tahtvat lihtsalt uhkeldada, et on koos nii toreda inimesega nagu mina. No taga targemaks. Ega ma mõni uus kleit ega huulepulk ole, et sõbrannade ees uhkustada. Mina eelistan suhelda inimestega reaalelus, näost näkku, mitte arvuti vahendusel. Mu arust on nii kurb, et inimesed järjest vähem räägivad ja suhtlevad omavahel, kõik on ainult arvutisse koondunud. Ja kuidagi väga ebameeldiv on mõte sellest, et mingid võõrad inimesed vahivad mu pilti, võib-olla isegi kommenteerivad seda kuidagi. Ei istu see asi mulle kohe mitte kuidagi! Nii olen oma neiule ka rääkinud, aga ta ei mõista mind, ainult mossitab selle peale.

Tunded pole eputamise asi!
Brigitta näitab mulle pilte oma sõbrannadest, kes on piltidel koos oma peikadega. Ühe sõbranna poiss oli kirjutanud Facebooki koguni pika kirja sellest, miks ta neidu armastab ja kui õnnelik ta temaga on. Brigitta õhkas, kui romantiline, aga mina võdistasin õlgu.
Ma ei kirjutaks eales oma tunnetest niimoodi kõigi suvaliste inimeste ees. Tunded ei ole mingi eputamise asi, vaid midagi väga privaatset kahe inimese vahel. Tahan neid jagada ainult sellega, kellesse need puutuvad. Brigitta arvates aga on armastus just see, kui tahad oma tunnetest kuulutada tervele maailmale: et mina armastan teda, nähke ja kuulge kõik! Mind teeb pisut kurvaks ja ettevaatlikuks, et meil nii erinevad suhtumised on. Keeruline on mingile ühisele arusaamisele ja kokkuleppele jõuda. Ma ei tea, kas nii kardinaalselt erineva maailmatajuga inimestel võiks olla ühist tulevikku?"Vaadatud 933 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Men

Mõned inimesed ei oska ennast väljendada. Elu internetis on muidugi midagi muud ja seal saab vabamalt ennast väljendada. Muidugi ega selles vanuses neiud ei pruugi sellest arusaada. Muidu tundub, et sa sattusid mingi tibi otsa kes peale neti muud ei oskagi teha. Vaata veel ringi, noor mees alles oled. Ära esimest ettejuhtuvat kindlasti vali.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi