Suhted: Vanaema jooksis noorema mehe juurde

02.09.2018 19:05
Anna-Britt Gnool
Kommentaarid
1
Foto:

22-aastane Gertu on ­sügavalt jahmunud oma 64-aastase vanaema käitumise pärast - vanaema jättis vanaisa maha ning kolis endast üheksa aastat noorema mehe juurde.

"Mitte keegi meie perest ei mõista, mis vanaemal ometi arus on," ohkab neiu. "Ma mõtlesin ikka, et keskeakriis on nii 40-aastaste meeste teema, aga praegu tundub küll, et vanaema just see vaevabki. Või on vanainimene lihtsalt segi läinud."
Gertu jutustab, et tema vanaema on alati silma paistnud noorusliku välimuse ja oleku poolest. "Ta armastab ennast sättida, käib tihti juuksuri juures, meigib ja lõhnastab ennast ja vaatab hoolega, mida selga paneb," räägib ta. "Tegemist on mu ema emaga ning kui võrrelda teda välimuselt isapoolse vanaemaga, siis võiks neid peaaegu et emaks ja tütreks pidada, kuigi teine vanaema on vaid paar aastakest temast vanem. Ka on ta tohutult aktiivne, muudkui käib mööda kontserte ja teatrietendusi ja sõbrannadega kohvitamas. Vanaisa, tema abikaasa, on seevastu selline muhe tagasihoidlik meesterahvas, kes tahab rohkem just kodus olla ja aias nokitseda. Mäletan juba väiksemast peale, kuidas ma ikka imestasin, kui erinevad nad on, aga olen ikka uskunud, et nad teineteist armastavad ja see ju ongi kõige tähtsam.
Eks seda uskusid ilmselt ka mu vanemad, sest kui nüüd paari kuu eest teatas vanaema, et on otsustanud vanaisast lahku minna, vaatasime kõik teda nagu hullumeelset. Veel suuremat segadust tekitas see, kui ta teatas, et hakkab elama koos teise meesterahvaga, kes, nagu selgus, on temast peaaegu kümme aastat noorem! Ema hakkas seda kõike kuuldes nutma ja küsis vanaemalt, kas too on hulluks läinud. Vanaema solvus seepeale ja ütles, et nad elavad vanaisaga juba ammu ühe katuse all nagu kaks sõpra, ja et kas tal polegi siis enam õigust elada ja armastada ning armastatud olla. Et kas peaks juba omale kirstu valima hakkama või?

Vanaisal eluisu otsas
Nüüd ongi nii, et vanaema kolis oma kenast aiaga eramajakesest välja, elab selle uue mehe juures korteris ja paistab ise olevat eluga ülimalt rahul. Olen ühe korra seda uut meest näinud, eks ta sõbralik ja normaalne tundus küll, aga ikkagi... kas selline vanusevahe nagu natuke suur ei ole? Esiteks kardan ma seda, et sellel mehel saab vanaemast ühel hetkel küll ja siis ongi ta kogu oma elu ära rikkunud - vanaisast lahutas suure hurraaga ära, pole tal siis enam kodu ega midagi. Teiseks on mul vanaisast kohutavalt kahju, ma näen, kui kangesti ta vanaema lahkumist üle elab. Ütleb, et lausa eluisu on otsas ja et ta ei saa aru, mida ta valesti on teinud. Tema arvates oli neil kõik hästi, elasid normaalset rahulikku elu. See kõik tuli tema jaoks nagu välk selgest taevast. Olen ääri-veeri küsinud, mida ta teeks, kui vanaema ikkagi tagasi tuleks. Vanaisa ütleb, et ta oleks muidugi õnnelik, kuid samas ei tea, kas suudaks teda enam usaldada pärast niisugust lugu. Arusaadav. Mina ka ei suudaks usaldada sellist inimest, kes korra juba nii on käitunud. Püüan vanaisal abiks käia nii palju kui vähegi saan, ema muidugi aitab ka ning me mõlemad oleme vanaema peale ikka äärmiselt nördinud.

Tuleb leppida
Eks me oleme nüüdseks mõlemad muidugi juba aru saanud, et midagi ei ole teha ja tuleb selle hullumeelsusega leppida. Lõppude lõpuks ei saa ju mina ega ema vanaema eest mingeid otsuseid teha, see on ikkagi tema enda elu. Kahju ainult, et ta oma tempude tõttu ka vanaisa kannatama paneb. Muidugi olen ma mõelnud selle peale ka, et mis siis, kui see uus härra tõesti ongi tal mingi elu armastus või midagi sellist. Et äkki ikkagi on õige asi ja nad veedavadki kogu oma ülejäänud aastad koos ja on õnnelikud. Ja et ehk jõuab vanaisagi omale veel uue kaaslase leida. See kõik oleks selline positiivne stsenaarium, mis mulle aga tegelikult väga reaalne ei tundu. Või teab keegi mõnda taolist juhtumit, kus kõik olekski kohe nii nagu muinasjutus? Tõenäolisem on kahjuks vist siiski, et vanaema saab selles suhtes lõpuks Anna-Britt GnoolVaadatud 1647 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Meh.

Tore, et lõpuks armastuse leidis, õnnetune elada ei ole mõtet, peab leidma ikka armastuse.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi