Suur armukeste välimääraja! Millisega kirjeldatud tegelastest semmid sina?

11.03.2018 14:40
Marta Roosipuu
Kommentaarid
0
Foto:

„Võtsin oma mehe telefoni vastu ja tundmatu naine küsis, kes ma olen. ­Ütlesin, et Priidu elukaaslane. Ja teine naine vastas, et on Priidu abikaasa...”

Armukese pidamine on igipõline teema nagu ämmateemagi. Armukeste üle visatakse nalja ja armukesepidajatele tehakse mõnikord ka kambakaid.
Üks tore ütlus meenub, kui mõelda armukese teemale: mehel on väga püsiv suhe. Kolm abielu on juba lahutanud, aga armuke ikka sama.
Miks siis on nii, et mõni naine või mees justkui ei sobigi suhteks ja kooseluks, vaid ainult armukeseks.
Kerget uurimustööd tehes külastasin üht välismaist armukesteotsingu portaali ning rääkisin kahe sõbrannaga, kes on ise armukest pidanud ning olnud armukese rollis.
Kõige ektreemsem näide on Meelil oma noorusaja armastusega, kes oli ühtlasi ka tema lapse isa. Nad elasid koos, kasvatasid koos last ja naine oma sinisilmsuses ei osanudki kahtlustada, et mehel veel keegi elukaaslane oli. Ühel päeval aga vastas Meeli mehe telefonile, kui meest parasjagu toas ei olnud ja üks naishääl küsis, et kus tema mees on. Meeli ei saanud aru, mis meest otsitakse. „Naine küsis, et kes sa veel oled. Ma siis vastu, et olen Priidu elukaaslane. Teisel pool telefoni oli pikk vaikus ja siis öeldi, et mina olen tema abikaasa,“ meenutab Meeli. Seebiooperis on teinekord päriselust isegi vähem värvi ja vürtsi.

Armuke nr 1: lõbus lillepeoline
Esimene põhjus, miks armukest otsitakse ja miks armukesi peetakse on ikka see, et oleks kohustustevaba seks, lust ja lõbu. Selles suhtes on peamine väline atraktiivsus ja füüsiline tõmme. „Armuke kingib lilli, mida oma mees iialgi ei too, isegi tähtpäevadeks mitte,“ ütleb Kaire ja lisab, et armukesena ei pea sa ennast lolliks orjama mehe, laste ja kodu pärast. Nii saab naine end rohkem naisena tunda ja pühendub endale rohkem. Mehed, kes sel põhjusel portaali kaudu ja vahendusel endale armukest otsivad, ütlevad kui ühest suust, et kodune seks on rutiinseks muutunud ning neile on vaja vahelduseks väike nauding, mõnus jutuajamine. Selleks sobib seksikas ja eneseteadlik naine.
Sellise naise jaoks, kes pakub rõõmsat äraolemist ei ole kahju lilledest ja kingitustest. Mehed portaalist räägivad tihti sellist armukest otsides lugu, et kodus pole neil juba aastaid seksi, ollakse teineteise suhtes huvi kaotanud või siis pole aega või neil on erinevad vajadused. Mõni ütleb lausa, et on seksinud oma naisega vaid lastesaamise eesmärgil, sest naine ei taha, et teda puudutatakse, kuid mehel on lähedusevajadus. Mine sa võta kinni, kas see kõik ikka tõele vastab. Portaalis üks mees rääkis, et ta elab juba aastaid salaelu ning üle lahe tööl käies tekkis tal ka töökoha linna oma suhe ja pere. Nii et ametlikult on mees abielus ühega, aga suhtes kahega. Isegi mõlemale naisele on ta lapsed teinud, kuid kumbki teineteise olemasolust ei tea. Salasuhe toimib juba aastaid. Naised on erinevas kultuuriruumis ja kilomeetrite kaugusel. Mees loodab, et tema kaksikelu ei tulegi kunagi välja. Võibolla alles pensionipõlves, kui lapsed tema eest hoolt kandma hakkavad.

Armuke nr 2: romantiline kaaslane
Tihti juhtub ka nii, et näiteks sõbrannadega puhkusele sõites tekib kirglik puhkuseromaan, millest hiljem võib kujuneda pikaaegne armukese- suhe.
„Ma olen ka armuke selleks, et nautida vähemalt neid väheseid kõige ilusamaid hetki oma elus. Ma tean, et pean lõpetama, aga kardan alati, kui seda otsustan, et järsku on veel liiga vara ja nii võin kaotada midagi liiga väärtulikku. Ma tean, et rohkem pole ma suuteline kedagi nii väga armastama ja tema pärast loobuksin ma kõigest. Aga vanusevahe on nii suur, et sellest nagunii ei tuleks midagi enamat välja. Samuti on meil mõlemal lähedased inimesed, kes on samas ka väga konservatiivsed ja kui selline asi välja tuleks, oleks see katastroof. Eriti raske on just see, et ma tean, keegi neist ei elaks seda üle. Me tooksime nii palju jama kaela lähedastele,“ räägib Meeli ja on juba mitu aastat proovinud mehega suhet lõpetada, kuid täpselt siis, tunneb ta et pole valmis oma südame vastu otsustama ega valmis elama ilma midagi tundmata. Oma seadusliku mehega on tunded kustunud, kuid seovad lapsed ja ärid ja laenud... nagu ikka. Ka Kaire kinnitab, et on olnud armukesena sellises armunud suhtes ja hõljunud lausa pilvedel. Tunded olid tema sõnul vastastikused. Kaire ei kahelnud hetkekski mehe siiruses ja armastuses. Tegelikult pole need veel siiani kustunud, kuigi füüsilist kontakti nende vahel enam ei ole. On mehi, kes ei pea armukest ainult sugutungi rahuldamiseks. Mees, kes juba üle 10 aasta armukest peab, ütleb et ei lahuta abikaasast sellisel põhjusel, ta tahab, et ta lastel oleks ema, tal endal alati soe söök ja puhtad kingad. Naine seda kõike teeb ja teab, et mehel on armuke, aga sõltub mehest materiaalselt täielikult. Nii nad elavadki oma elupäevade lõpuni.Armuke nr 3: Enesehinnangu tõstja
Ehkki tihti nimetavad petetud naised armukesi rentslihooraks, ei ole need armukesed midagi nii lõdva püksikummiga.
Tihti on kibestunud, ennast koledaks pidava või muudes kompleksides vaevleva mehe pääsetee just armuke, kes toob mehele tagasi eneseusu ja enesekindluse ning võib parandada isegi koduseid suhteid. Need on siis nö ema Teresa tüüpi armukesed. Meestele on need naised nö trofeenaised, keda nad arvavad mitte kunagi kätte saavat. Ja kui see neil siiski õnnestub, siis parandab see suhe kindlasti mehe enesehinnangut. Mees võib hakata rohkem oma välimuse eest hoolt kandma, sportima, tervislikult toituma, endlõhnastama...jne.
Keskeakriisis vaevleva vana mehe madal enesehinnang saab tõstetud ja kodus oma nainegi võib muutust märgata ning kui armastus on alles, siis süttib taas ka kirg. See võib ka juhtuda naistega, kes kodus end kaotanud ja käest lasknud. „Minul on olnud selline armuke, kes mind ülistas kui jumalannat, ja tead, ma hakkasingi uskuma, et ma olen kõige kaunim naine! Vot see oli väärt suhe!“ ütleb Meeri.

Armuke nr 4: Vinguviiul
Sellisesse armukese rolli sattumine on elu kõige karmim kogemus.
„Kui satud kokku mehega või naisega, kel kodused probleemid ja kes ei julge astuda sammu, et lahku minna ning tahab vaid õlga, mille najal nutta, tee ruttu minekut!“ soovitab Kaire, kes on olnud mehele armuke ja lohutaja ühes isikus.
Naise sõnul on tavaliselt see juba ohu märk, kui tuleb esimene negatiivne kommentaar naise välimuse või käitumise kohta. Eriti ohtlik on see, kui oma süüd ei nähta või endas vigu ei otsita, vaid leitakse, et kaasa on näiteks psühhopaat. Edaspidi tuleb sellistest probleemidest lausa laviin. Kaire naerab, et mees, kes teda lohutajana kasutas, oli pikamaa- autojuht ning helistas talle tihti siis, kui ta oli teel ning kurtis oma kurba saatust. Kaire püüdis alguses meest mõista, siis lihtsalt ei jõudnud kuulata ning pani telefoni lauale ja tegi oma toimetusi ning lasi mehel end lihtsalt tühjaks rääkida. Paraku ka see ei aidanud ja kestis ikka edasi. Mõni ilmselt ei tahagi Kaire sõnul ohvrirollist välja tulla ja naudib seda. „Lõpuks ma ütlesin, et tead mees, võta ennast kokku! Ma ei jaksanud kuulata, kui paha ja kole fuuria ta naine on,“ meenutab Kaire.
Selline armukese-suhe võib olla ka kättemaksuaktsiooniks, kui on saadud teada, et oma kallil kaasal on keegi teine. Igatahes sellisesse suhtesse ei tasu sattuda.

 

Vaadatud 2158 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi