SUUR GALERII: Ameerika autod näitasid Tallinnas musklit!

15.05.2026 15:50
Ülo Külm, autori fotod
Kommentaarid
0
Foto:

USA autod avasid Tallinnas oma hooaja! Võimsad ülesvuntsitud autod ja palju kauneid naisi oli külastajate hulgas neid “ameeriklasi”imetlemas.

Kusjuures tuleb ära märkida, et osa sõidukitest olid paigutatud ka Lauluväljaku siseruumidesse. Tallinna Lauluväljak oli niisiis täis Ameerika autosid, vanu ja uusi. Kokku võis olla koguni üle viiesaja sõiduki. Pilet terve päeva kestnud autode näitusele ja sellega kaasnenud crosscartide rallisprindile maksis kohapealt ostetuna viisteist eurot.
Mitmes osas mängis Lauluväljakul ka Boogie Company, kelle muusika selle autovärgiga kenasti kokku sobis. Mingis mõttes võiks öelda, et antud “ameerika autode näitus” kujutab endast eelmängu suvisele rahvusvaheliselt hinnatud American Beauty Car Showle, mida peetakse Haapsalus, seda nüüd küll pisut nuditud versioonis. Juba Tallinnas avaüritusel leidus mitmeid tõelisi uunikume, ehtsaid (auto)klassikuid ja muidugi uuema aja iludusi. Lisaks autodele olid väljas mitmed kaubikud ja isegi terve ports mootorrattaid. Ameerika autode miinuspool? “Ameerika autod söövad ka tohutult kütust”, on autospetsid välja öelnud. Üksjagu nähtud autodest olid ehitud ühe või kahe Ameerika lipuga või kombinatsiooniga Eesti ja USA lippudest.
Kuna tegemist oli kogupere üritusega ja alla 12-aastased lapsed said ameerika autosid tasuta vaadata, siis rahvast vooris Lauluväljakul terve päeva jooksul ringi.

Vaadatud 1729 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi