Suur rahahoroskoop: kes laenab, kes säästab, kelle raha teeb raha juurde

20.10.2019 21:20
Maria Johanson Illustreeriv foto: A. Pärtel
Kommentaarid
1
Foto:

Kas taskupõhjas on auk või leidub seal alati veidi reserve? Siin aitab vastust leida isiklik sünnikaart! Vaata oma päikesemärgi rahaprognoose!

Jäär
Jäär armastab staatust ning raha on talle hädavajalik, et enesele soovitud staatust ning kõike seda, mis staatust kinnitaks, lubada võiks.
Käesolev aasta on olnud Jäärale raha-asjus pigem helde: ohter ja kohati lausa ennastsalgav töötamine on andnud häid tulemusi ning paljud Jäärad on õppinud ka säästma. Teatav kindlustunne on seega tekkinud ning sügistalvele vastu minnes pole vaja rahapuudust karta.
Tõsi küll, Jäär on ka helde käega kulutaja. Reeglina siiski iseenda peale ning põrmugi mitte põdedes, kui selleks ka tema kaaslase raha kulub. Jäär lihtsalt teab, et tema plaanid on rahastamist väärt – ning tema isiklikud vajadused samuti.
Jäära parimateks rahateenimisviisideks on ideed, kiire reaktsioon ning väga tugev töövõime – ajal, mil keegi teine alles mõtleb, kas töö vastu võtta, on Jääral juba ülesanne täidetud, käsi tasu järele sirutatud ning mitu plaani peas, mida selle rahaga peale hakata.
Jäär ei häbene oma töö eest väärilist tasu küsida ning meeleldi õpetab seda teistelegi. Samas, kui ta on ise töö tellija, ei lase ta enesele kindlasti mitte liiga teha.
Jäär ja laenud on keeruline teema. Ta on lahke laenama nii teistele kui ka teistelt. Olles laenuandja, tahab ta oma raha tagasi suisa minutipealse täpsusega, kuid ise laenuleiba süües peab aktiivset tagasinõudmist väiklaseks.
Investeerimisest rääkides ei tee Jäär alati vahel kulul ja investeeringutel. Ta nimetab rahumeeli investeerimiseks ka uue käekoti, kodu, diivani või kaatri ostu, samuti täis külmkappi või mõnusat veiniriiulit. Püüab keegi aga väita, et siin on tegu hoopis kulutusega, vaatab Jäär teda nagu natuke rumalat.

Sõnn
Sõnn tahab, et tal oleks alati raha. Ta on väga materialistliku mõttelaadiga ning vägagi teadlik, et kõigel siin maailmas on oma hind ning et odavat ja head saab nii, et enne ostad odava ja siis hea.
Kui aasta algus oli paljude Sõnnide jaoks materiaalselt keeruline, siis aasta teine pool on kuu-kuult paremaid tulemusi toonud. Kriise esines veel suvel, mil Sõnn kodukaunistamiseks päris palju kulutusi tegi.
Erinevalt Jäärast pole Sõnn kiirreageerimisega tüüp. Tema tahab, et kõigepealt oleks asjad rahulikult selgeks räägitud, soovitavalt ka lepinguks vormistatud. Seejärel tutvub ta olukorraga igakülgselt, viib end vajaliku informatsiooniga kurssi ning alustab siis aeglases tempos tööd. Ent üllatus-üllatus, jänese ja kilpkonna võidujooksu-lugu kirjutati ehk Sõnni töötulemusi jälgides – enamasti saavutab ta tööandjate või tellijate imetluse ning korraliku sissetuleku. Kui Sõnn töötab kehvasti, püüab ta seda enesekindla hoiakuga varjata, kuid tõenäoliselt teeb selle varjus salaja pingutusi, et paremini suuta.
Sõnni rahaliseks nõrkuseks on kodu ja lapsed, nende peale kulutab ta väga heldelt, ent kõiges muus on ta konservatiivne. Üheks Sõnni vajaduseks on säästud – ilma nendeta tunneb ta end väga halvasti.
Sõnnile ei meeldi võlgu olla. Kui ta on sunnitud laenama, segab see teda väga ning ta pingutab kõvasti, et võlast vabaks saada. Eriti veel siis, kui võlaga kaasnevad intressid.
Ka välja laenama pole Sõnn eriti lahke, vähemalt mitte inimesele, kelle majandamisvõimest ta lugu ei pea. Talle ei meeldi, et tema raha on finantsilise käpardi käes.
Sõnni üheks armastatumaks investeeringuobjektiks on kinnisvara. Maaost või korterite remontimine müügiks või üüriks – vahet pole. Talle meeldib, kui tegemist on reaalse objektiga, mille väärtus ühegi ühiskonnakorra ajal päris nulliks ei saa muutuda.

Kaksikud
Kaksikute duaalsus avaldub ka rahaküsimustes. Müntide ja kupüüride väärtus saab uudishimulikule Kaksikule tavaliselt selgeks juba õige noorelt, samas ei kaota huvi raha vastu tema huvisid kogu muu maailma ning uute kogemuste vastu. Raha on tema jaoks pigem vahend kui eesmärk, ent talle meeldib, kui tal on seda vahendit küllaldaselt, täitmaks kõiki tema erinevaid eesmärke.
Kaksikud on varmad tegema kõikvõimalikke vabatahtlikke töid, eesmärgiks justnimelt kogemuste kogumine ja uute inimestega tutvumine. Silmaringi laiendades aga võib juhtuda, et korraga on noorel Kaksikul mustmiljon vabatahtlikku tööd ja tuul taskus. Nii õpib ta kiiresti küsima ka seda, kas järjekordne lahke kutse on eearveline või õhinapõhine.
Sel aastal on paljud Kaksikud leidnud rakendust oma praktilisele meelele, suutnud omajagu teenida, kuid tihti ka veelgi enam kulutada. Õnneks järgivad paljud neist üha enam ka seda mõtteviisi, et säästmine on pop ja säästud tuleb investeerida, mis tähendab, et kui ükskord hakkab passiivset tulu
tulema, siis saab jälle rohkem vabatahtlikku rida ajada, ennast täiendada ja maailma avastada. Aasta lõpp läheb Kaksikute raha-asjus kenasti ülesmäge.
Mida enam saab Kaksikute esindaja rakendada oma loomingulist meelt, seda paremaid tulemusi näitab ka tema pangaarve.
Kaksikute jaoks on kerge veidi raha laenata. Tagasimaksmine on nende jaoks nii loomulik, et see läheb vahetevahel lihtsalt meelest... Noh, ja raha võib vahepeal ju otsa ka saada!
Välja laenajana Kaksikud siiski nii ükskõiksed pole – on raha laenatud, tahavad nad selle ilmtingimata tagasi saada ja reeglina saavad ka.
Kaksikutele meeldivad põnevad investeerimisvõimalused – haruldased toorained, uudsed infotehnoloogiasaavutused ning meediafirmade aktsiad. Lisaks rahateenimisele pakub talle lusti ka neile teemadele kaasaelamine.Vähk
Vähi jaoks on kõigest kõige olulisem tema turvatunne. Kuna baasiliselt kipub tal seda nappima, ehitab ta terve elu enese jaoks turvavõrgustikke, millest vähemalt mõni peaks kriisihetkel ikka pidama. Tegelikult „peavad” nad enamasti kõik, ainult et Vähk ei söanda seda uskuda.
Raha on üks neist võrkudest ning just sellepärast on Vähil raha suhtes lausa religioosne austus. Tuntud astroloog Linda Goodman on öelnud, et kui Vähk kaebab rahanappuse üle, ärge parem soovitage tal pangast laenu võtta – ta võib olla sellesama panga aktsionär.
Igal vähegi vähilikul Vähil on olemas oma meelerahufond, ainult et kuna Vähi meelerahu sõltub paljudest erinevatest faktoritest ning enamasti on ta pigem rahutu, peab selles fondis olema päris palju raha, et Vähk end hästi tunneks.
Käesolev aasta on aidanud paljudel Vähkidel end tööasjus väga heast küljest näidata ning sellega seoses ka sissetulekuid suurendada. Samas on suurenenud ka pinge ning pinge kogunedes vajab Vähk jällegi rohkem raha, et turvavõrku ikka kindlana tunnetada.
Õnneks on säästmine ja investeerimine Vähile väga loomuomased tegevused ning tal on enamasti nende peale ka nähtavat ja tuntavat annet. Tasub teada, et üksikute Vähkide jaoks on „mammonajaht” avaliku põlguse all, kuid isegi nende rõhutatult vaimses maailmas hoidutakse jõuliselt vähimastki võlast ning pannakse võimalust mööda pisut kõrvalegi. Sellest lihtsalt ei räägita.
Raske on välja tuua Vähkidele enamsobivat investeerimisviisi, sest edukaid Vähke kohtab selles maailmas pea kõigis valdkondades. Märksõnad on ikka „väiksem risk” ja „suurem tootlus” ning huvitaval moel suudab ta nende vahel tihti tõesti hea kompromissi leida. Nii võivad Vähid eelistada kinnisvara, air bnd´d tooraineaktsiaid, metsa või maad – ikkagi kindel värk. Samas aga pöörleb paljude Vähkide osa rahast ka Mintose või Bondora laadsetes portaalides. Need meeldivad Vähile küll ainult juhul, kui sealt kiiresti raha tagasi saab.

Lõvi
Lõvi jaoks on raha väga oluline teema. Õigemini kõik see, mida raha eest on võimalik saada. Soove Lõvil jätkub ja maitse on tal kallis.
Vaatamata sellele, et Lõvi on sügaval südamepõhjas veendunud, et kõik tema soovid tuleks täita juba üksnes sellepärast, et ta on nii suurepärane inimene, on ta valmis oma eesmärkide nimel ka kõvasti tööd tegema. Töötades eelistab Lõvi siiski pigem ülemuse või konsultandi kui alluva rolli.
Lõvile ei meeldi võlgu olla. Täpsemalt – tegelikult ei sega teda see, kui ta tegutseb ja majandab võõrast raha kasutades, kuid talle ei meeldi laenamisega kaasnevad protseduurid – need ei lase tal piisavalt väärikad olla. Iseasi, kui keegi niisama kotitäie raha annaks, soovitavalt veel viisakalt kummardades ja komplimentide saatel – sellele rahale leiaks Lõvi joonelt rakendust.
Tegelikult ei meeldi Lõvile ka raha välja laenata. Taas eelkõige sellepärast, et kui laenaja õigel ajal tagasi ei maksa, siis tuleb Lõvil teda taga ajada, helistada, kohtuda... Ja see pole jälle üldse väärikas ja lõbus tegevus. Nii võibki Lõvi otsustada, et kui laenab, siis üksnes nii lähedasele inimesele, kellele poleks kahju ka kinkida.
Helde meelega on Lõvi küll. Kui ta kedagi armastab, olgu täiskasvanut või lapsi, ei loe ta kunagi raha, mis kulub lemmik-inimeste rõõmustamiseks.
Käesolev aasta on majanduslikult olnud enamikule Lõvidest küllalt edukas. Kõige rohkem on oma raha-asjadega rahul need Lõvid, kes tegelevad ettevõtlusega ning kellel on usaldusväärne raamatupidaja.
Aasta viimasel kvartalil aga tuleb rahateemal olla tavapärasest pieteeditundelisem, sest tegevusind võib pisut raugeda ning sissetulekud sellega seoses väheneda. Oled õnneseen, kui sul on sääste ja investeeringuid, sest uuel aastal ootavad taas ees uued väljakutsed ja õnnestumised.

Neitsi
Neitsi jaoks on elutähtis, et raha-asjad oleksid kontrolli all. Seda alates tema esimesest taskurahast, mida münthaaval mõõdetakse ja kaalutakse.
Ka täiskasvanud Neitsi on raha teemal (ja muidugi mitte ainult sel teemal!) küllaltki pedantne: asjad peavad olema selgelt kokku lepitud ning eelistatult ka kirjas, igaüks peab teadma oma õigusi ja kohustusi.
Neitsi satub harva olukorda, kus ta peab kelleltki raha laenama. Ja siis ka sagedamini kellegi teise kui enese vajadustest lähtudes. Välja laenab ta meelsamini, kuid pigem võõrastele ning korralike lepingute alusel ja intressidega, käsitledes seda kui üpris tavalist investeeringut. Ja need Neitsile meeldivad, ehkki ta eelistab ka laenates või investeerides teada, mida tema rahaga tehakse. Mitte soovist kontrollida teisi inimesi vaid kontrollivajadusest oma raha suhtes. Neitsi on investeerides täpne arvepidaja, pidades tihti asjalikku päevikut või tabelit, kuhu lähevad kirja tema kulud, plaanitud tulud ning tegelikud tulud.
Suhetes on Neitsi üks väheseid märke, kes rahateema kohe alguses jutuks võtab ning oma seisukohti tutvustab. Teda huvitavad ka teise osapoole suhtumised, kuid kui need tema omadest väga tugevalt erinevad, võib ta otsustada, et sellest suhtest asja ei saa.
Selle aasta algus ja esimene pool polnud paljude Neitside jaoks just meelakkumine, kui just välja arvata asjaolu, et tööd on tehtud suisa mesilasliku ennastsalgavusega. Õnneks on aasta teine pool näidanud juba meeldivamat nägu ning see nägu saab Neitsi päikesemärgis sündinuid selle aasta lõpuni ja edasigi. Loori saladustelt kergitades ja järgnevatesse aastatesse piiludes võib prognoosida, et Neitsid saavutavad suurepäraseid tulemusi nii ettevõtluses kui ka innovatsiooni-alal.
Paremad sissetulekud on märk rahajumalalt – nüüd on aeg investeerida, et raha saaks teha raha ning selle omanik saaks vähemalt kunagi tulevikus mõnusasti puhata.

Kaalud
Kaalude jaoks pole rahal kui kupüüridel või numbritel elulist tähtsust. Vähemalt mitte seni, kuni sellest ilmaoleku valused vitsad oma jäljed on jätnud. Küll aga armastavad Kaalud kõik, mis on ilus, mugav ja luksuslik – ja sellejuures ka üpris kallis. Nii mõnedki Kaalud teevad nooremas eas mitu katsetust, kas raha äkki kuidagi ebatraditsioonilisel viisil ja kiiremini kätte ei saaks. Enamasti ei saa.
Kaalude jaoks on väga oluline leida enese jaoks meelepärane igapäevategevus, mis mõtted lendamas ja silmad säramas hoiab. Ideaalis võiks see toimuda ilusas keskkkonnas ja tuua palju sisse.
Kaalud laenavad raha vastumeelselt, kuid selle kohta hämmastavalt tihti. Põhjuseks taas see, et mõni äravõitmatu kiusatus Kaalude mõttemaailma pea peale pööras. Raha väljalaenamisel on nad pigem lahked, mistõttu võiksid kasutada selle tegevuse juures juristi või notari abi, et vähendada oma võimalusi rahast ilma jääda.
Säästmise ja investeerimisega on asi tihti keeruline. Panna oma raha indeksifondi?! Selle asemel, et midagi ilusat osta? Investeerimisel on hea mõte jääda iseendaks. Kui ilusad asjad meeldivad, tuleks eelistada ajatult ilusaid asju, mille väärtus ei lange. Osta kullast ja plaatinast kunstnikuehteid või väärika kunstniku maal seinale – ja investeerimisportfelli põhi hakkabki juba ilmet võtma.
Suhetes on Kaalud lahkelt valmis rahateema ohjad kaaslasele andma. Oluline, et see tagaks talle piisava koguse raha, et kõik soovid rahuldatud saaks.

Skorpion
Skorpioni jaoks on raha ja omand olulised teemad. Kuitahes väikesele Skorpionile on raha olulisust ja väärtust kerge õpetada – ta haarab seda õpetust otse lennult, uurib-puurib-jälgib ning mõne aja pärast naaseb oma esimese õpetaja juurde juba märksa suuremate teadmistega.
Et rahaküsimused ka seadusega sätitud on, jõuab tema teadvusse märksa hiljem, vahel alles keskeas. Nii tegutsevad paljud Skporpionid finantsasjus n-ö hallis tsoonis – kuritegevuseks seda nimetada ei saa, ent paragrahve leebemal juhul ei tunta ega tunnistada.
Skorpion laenab raha rahulikul meelel, kui ta on otsustanud, et ta seda vajab. Kindlasti laseb ta läbi pea ka mõtte mitte tagasi maksmisest, ent enamast maksab siiski. Väljagi laenab ta täiesti rahulikult, nii intressiga kui ka vajadusel ilma – just nii, nagu ta endaga nõu pidades otsustanud on.
Suhetes võib Skorpion olla nii heldus ise kui ka tõeline ihnuskoi. Üldiselt kehtib reegele, et mida sarnasemad vaated rahale tal partneriga on, seda lahkem on Skorpion ka partneri peale kulutades.
Käesolev aasta on Skorpionitele olnud rahateemal tõenäoliselt päris edukas ning kui igal kuul on midagi veidigi üle jäänud, on see ka mõistlikke kasutusalasid leidnud. Suure tõenäosusega on mõni neist ka selline, kuhu kodust lahkunud raha mõne aja pärast koos protsentidega tagasi tuleb.
Skorpioni investeeringutel on tihti juures isikliku suhtumise pitser. Ta on riskialdis ning usaldab esmajoones iseennast. Liiakasuvõtmine ehk moeka sõnaga laenudesse investeerimine on Skorpionile küllalt iseloomulik. Tal pole midagi ka mängupõrgute aktsiate vastu, samuti võib tema portfellist leida vaske, kulda ja hõbedat, samuti muid haruldasi metalle. Välistatud pole nii kaevandajafirmade väärtpaberid kui ka osa investeeringutest taskusse mahtuval kujul – unts kulda on teadupoolest sajandeid maksnud umbes sama palju nagu kvaliteetne ülikond.

Ambur
Amburite jaoks on kõige olulisem rahaline näitaja kotis või pangaarvel olev likviidne raha. Eriti kehtib see noorte Amburite kohta. Sõpradele tehakse välja heldel käel, laenuvõttu ei peljata ning kõige sellega toimetulekuks ollakse valmis pingutama vägagi kõvasti.
Ühel hetkel tuleb enamike Amburite ellu ja rahasse suhtumisse paradigmaline muutus. See pole seotud niipalju reaalsete üleelamistega, pigem elu jooksul omandatud filosoofilise maailmavaatega, mis muuhulgas rahagi oma kindlale kohale asetab. Sealtmaalt asendub laristamine vahel lausa kloosterliku kasinusega, raha aga hakkab senisest enam sisse tulema. Väikest hasarti aga rahastab tüüpiline Ambur elu lõpuni hea meelega.
Just sellest, milline eluperiood ja filosoofiline elukäsitlus Amburil parajasti on, sõltub ka tema suhtumine laenamisse.
Paljude Amburite jaoks pole käesolev aasta olnud materiaalsetes küsimustes märkimisväärselt erinev eelmistest – sissetulekute ja väljaminekute tõus või langus on olnud märkamatult väike, samuti ka elustiil ja -rütm. Suuri muudatusi pole oodata ka viimases kvartalis, ehkki detsembrikuu võib kaasa tuua meeldivaid üllatusi, muuhulgas ka ainelisi.
Kui Ambur ükskord säästma on õppinud, õpib ta varem või hiljem ka investeerima – raha, mis lihtsalt sukasääres või kinnisel arvel puhkab on tema jaoks nagu auto, mis garaažist välja ei sõida või lemmikriided, mida vaid kapi juures imetlemas käiakse. Loomingulise tüübina proovib ta ilmselt mitmeid viise raha kasvatamisel – ettevõtlus, erinevad traditsioonilisemad ja vähem traditsioonilisemad investeerimistooted.
Üldiselt saadab Amburi investeeringuid küllalt kindel reegel – õnnestub sellel alal, mida hästi tuntakse. Hästi tundmise all ei tule siin mõelda mitte investoritele mõeldud materjalide lugemist vaid pigem elulist kokkupuudet.

Kaljukits
Kaljukitse jaoks on väga oluline teada, et ta ei müü end odavalt. Enamasti pole ta elult midagi niisama saanud ning iga karjääritõusu taga on arvukad õpingud ning väga kõva töö. Loomulikult ei taha inimene siis seda tööd napi raha eest teha.
Käesolev aasta on olnud paljudele Kaljukitsedele ametialase ja ühiskondliku arengu aasta. Ning just nüüd on käes lõikusaeg, kus seni panustatud aeg ja jõudlus ka materiaalses tulemuses kajastuma hakkavad. Mida kuu aasta lõpu poole, seda rahulikumalt võib Kaljukits hingata ning ka pärast aastavahetust jätkub meeldiv periood. Õnnelikud on need Kaljukitsed, kellele meeldib rutiinist välja murda ning uusi teadmisi ja oskusi omandada.
Kaljukitsele ei meeldi võlgu olla. Aga kui ta vajab laenu kodu jaoks, edasi õppimiseks või tasuvamale tööle siirdumiseks, kalkuleerib ta kõik hoolikalt läbi ning laenab siis rahumeeli. Kindlasti jälgib ta tagasimaksegraafikut väga teraselt, et mitte sentigi viivisteks kulutada.
Ka välja laenab Kaljukits kalkuleeritult. Lähedastele pigem lahkelt ja isegi intressivabalt – ainult et ta peab olema kindel, et laenatud raha kasutatakse mõistlikult.
Kaljukitse jaoks on „raha teeb raha” väga oluline teema, kuid talle meeldib rahal tõesti omapäi teguseda lasta. Seepärast ei pruugi ta vaimustuda näiteks üürikorteritesse investeerimisest, sest näeb ette, kui palju igapäevast tööd sellega kaasneb ega pea seda seetõttu passiivseks tuluks.
Kui kinnisvarast rääkida, meeldivad Kaljukitsele kindlad väärtused. Maa – absoluutselt! Tooraine, olgu aktsiate või aine enese kulul – loomulikult! Ka kõik, mis seostub põllumajanduse ja toidutootmisega, meeldib talle väga.
Kaljukits on loomult väga rahulik investeerija. Iial ei vaja ta motivatsioonikõnesid või teiste investeerimishuviliste seltskonda – tema tegutseb vaiksel nohinal ega kiirusta ka võidetud protsentide kohta kellelgi infot andma. Tihti ei tea tema asju täpselt pereliikmedki,

Veevalaja
Oma loomult on Veevalaja küllalt korralik, mistõttu tema jaoks pole probleem aastaid küllalt väikesepalgalisel töökohal tiksuda. Tingimuseks on aga hea seltskond ning piisav kogus vaba aega, et ta saaks tegeleda teiste teemadega, mis talle huvi pakuvad.
Pere loomise järel võib idealistlik Veevalaja aga avastada, et elu esitab talle senisest suuremaid materiaalseid nõudmisi ning kohustundlikult on ta valmis neidki täitma.
Siin hakkab elu ka rahalises mõttes huvitavaks minema, sest Veevalaja mõistus liigub reeglina „kaudu kummalisi radu” ning ideed, mis ta genereerib, võivad olla vägagi ebatüüpilised, samas aga tuua arvestatavalt palju sisse.
Nii võib ta luua oma ettevõtte, mis pakub mõnd küllalt eksklusiivset nišiteenust, ent kuna tal on mustmiljon sõpra ja sõbra sõpra väga erinevatelt elualadelt, leiab ta üles ka justnimelt sellesse nišši sobivad tarbijad.
Raha laenab Veevalaja üpris rahulikult, kui ta teab, et saab tagasimaksetega hakkama. Sama kehtib välja laenamise suhtes – laenamiselt teenimine pole ilmselt tema jaoks, sest ta on nõus laenama ainult sõpradele, kuid sõbra probleemi pealt teenimist ei pea ta õigeks.
Veevalaja investeeringud on reeglina suunatud kaugesse tulevikku ning seotud mõne areneva ja põneva tehnoloogiaga. Ta on äärmiselt teadlik, et oleme oma planeedi saanud laenuks esivanematelt ning peame selle ilusasti lastele edasi laenama, seepärast valib ta investeerimiseks meeleldi keskkonda säästva või arendava lahenduse.
Sel aastal pole Veevalaja end õigupoolest kordagi aja ja raha mõttes vaba ja rahulikuna tundnud, viimane kvartal aga toob meeldiva pöörde – täiesti ebaloogilisel viisil on korraga rohkem nii aega kui ka raha.

Kalad
Kalade päikesemärgis sündinud inimesed on meeldiv ja intelligentne rahvas, kes loomulikult peavad raha oluliseks – ikkagi kultuuritähis vanadest foiniiklastest saati.
Ent nende enesehinnang ei lange kuigivõrd sellestki, kui see raha parajasti kellegi teise taskus on. Lõppeks on kogu elu üks kulg ja voolamine ning küllap raha vahepeal jälle ka Kalad üles otsib.
Selline maailmavaade on korraga nii tugevus kui ka nõrkus. Rahu ja filosoofilisus lasevad Kaladel rahulikult oma teed otsida ning teenida raha just sellega, millega neile enim tegeleda meeldib. See annab võimaluse päris korralikult teenida, sest tööl ja hobil nagu polegi õiget vahet.
Kui aga elu on materiaalselt kenasti ülesmäge läinud, muutub sama omadus nõrkuseks – Kalad ei pruugi vahet teha, kust läheb veelahe sissetoova ja mitte sissetoova tegevuse vahel, mistõttu raha võib vaikselt jälle minema voolata ning Kalad kuivale jätta. Aga, nagu algul öeldud, nad saavad hakkama ka siis, kui raha parajasti mõnes teises taskus on.
Kalade jaoks pole ei sisse ega välja laenamine probleem – kuni kõik oma lubaduste juures püsivad. Kalad ise teevad seda ka, ja kui see mingil põhjusel võimalik ei ole, annavad nad sellest koheselt teada ning tunnevad, et on sellega oma kohuse täitnud.
Suuremaks muutuvad mured siis, kui Kalad tunnevad, et neid on petetud. Kaasinimeste reetlikkus haavab neid rohkem kui konkreetne finantsmure.
Sel aastal on Kalade jaoks rahateema olnud kui tuul või vihm – kui on, on heldelt, ja siis jälle ei ole. Tõenäoliselt on aga kulud olnud tuludest pisut väiksemad ning osa raha on õnnestunud säästa. Kui nüüd kaaluda selle investeerimist, tasuks kindlasti kaasata mitte-Kalast finantsinimene, kes aitab välja arvutada, milline on planeeritud ja tegelik tootlus ning kontrollib üle kõik tehinguga kaasnevad dokumendid ja allkirjad. Niimoodi koos tegutsedes võib Kalasid saata täiesti arvestatav rahaline edu.

Vaadatud 1888 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Viki

Kiidan! Väga asjalik artikkel. Leidsin nädalahoroskoobi ka siit: http://sinuhoroskoop.ee

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi