Taevast sajab haisid ja hirvi...

10.09.2018 21:05
Müstilised lood
Kommentaarid
0
Foto:

Meile on harjumuspärane kõnekujund „sajab nagu oavarrest”, mis ­osutab laus- või paduvihmale. Britid ütlevad samal puhul „it rains cats and dogs” – sajab kasse ja koeri.

Raske neid oavarsi kuidagi küllusliku sajuga seostada, seda enam kasse ja koeri... Ometi kinnitab loodus ise, et viimases näib olevat otsesem tõetera sees.

Uskumatum kui muinasjutt
Kummalist tõsiasja nenditi hiljuti USA Idaho-Fallsi linnas, kus taevast sadas äikesehoo ajal alla kümneid surnud metsahanesid – konkreetse autoparkla territooriumile ja selle lähedaste majade katustele. Jahimeeste seltsi liikmed, ka ise rohkem kui hämmastuses, ruttasid meedia vahendusel teatama, et linnuparve tabas tugev elektrilaeng välgust. Selle lükkasid aga sedamaid ümber linnukehasid uurinud bioloogid, selgitades, et maa ja taeva vahel olev lind tõmbab füüsikaseaduste põhjal välku ligi vaid teoreetiliselt. Või kui see isegi juhtuks, siis jääks tast juba õhus järele pelgalt peotäis tuhka. Pealegi pole seni andmeid sellistest elektrilaengutest, mis ühe hooga terve 30-40se linnuparve lihtsalt maha notiks.
Lahendamatuks mõistatuseks uurijatele on jäänud ka kopsaka kaheksajala laip, mis leiti Inglismaa kõrgeima mäe Scafell Pike´i tipus. Polnud ühtegi märki, mis osutanuks võimalusele, kuis sattus sinna ca 10kilone Iiri mere süvavete asukas. Raske kujutleda, et selle tassis sinna (suhteliselt inimtühja paika) mõni kalamees, et nalja teha. Oleks pea­jalgne langenud aga maha kotka küüsist, poleks too oma saaki jätnud sinna lihtsalt kõdunema...
Mõni aasta tagasi, talvisel ajal, üllatas iirlasi taevast otse linnatänavale, sõiduteele, taevast langenud kahe meetri pikkune sinihai. Laipa uurinud eksperdid jäid ühele meelele selles, et kalameeste lolliks naljaks ei saa juhtumit kuidagi pidada, sest sinihaid talvituvad suures sügavuses, mitte ninaotsagi siis kalameeste haardeulatusse pistmata. Pealegi – pidi see alles hull olema, kes, 50kilose hai mingil mõistetamatul moel kätte saanud, vedas selle rannast ca 70 km kaugusele, siis (ühegi tunnistajata) kõrghoone katusele taris ja alla paiskas!
Möödunud suvel ei suutnud elektriremondi kompanii töölised USA Missouli linna lähistel kuidagi taibata, kuis sai elektriliinil rippuda tõeline hirv. Kohalikud kõnelesid küll, et sel ajal nähti seal lendavat valgepea-merikotkast, aga zooloogide meelest on juhtumit temaga seostada täielik absurd. Sest miks pidi lind oma saagi, selle asemel, et seda rappima asuda, veel õhku tõstma ja otse elektriliinile kukutama. Ka polnud hirve kehas ei küünte- ega kuulijälgi, nagu pole ka iial kuuldud-nähtud, et hirv sõrgadega mööda elektriposte roniks. Ja lõpuks: ca 5,5kilone merikotkas jahib põhiliselt kalu ja väiksemaid metsaelanikke, mitte ligi 100kiloseid hirvesid.

Jätkub ajakirjas...Vaadatud 588 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi