Tänapäeva seksuaalmaagia

13.12.2019 14:05
Marta Roosipuu
Kommentaarid
0
Foto:

Mäletamatutest aegadest alates on nõiad, võlurid, maagid, müstikud ja tantrikad teadnud, et oma seksuaalväe haldamise oskus annab võimeid, mis kõrvaltvaatajaile võivad paista puhta nõiakunstina.

Ajakirja Vice ajakirjanik Sophie Saint Thomas võttis vaevaks uurida, kas ja kuidas harrastavad seksuaalmaagiat tänase päeva nõiad.
Kui küsida populaarselt naiste seksuaalsuse teemat käsitlevalt autorilt Kristen Korvettilt, kuidas ta oma esimese raamatu kirjastuslepinguni jõudis, siis annab ta klassikalise poliitkorrektse vastuse: see oli segu raskest tööst ja puhtast vedamisest. Kitsamas ringis aga nendib ta, et „vedamise” on ta enda ellu meelitanud... täiskuu kumas masturbeerides. Ei midagi enamat, ei midagi vähemat.
Kristen teab, millest ta räägib, populaarse veebisaidi Slutist toimetaja ning nõiakunsti õpetajanna on just nimelt keskendunud nõiakunsti seksuaalmaagilise poole uurimisele, kasutamisele ning ka õpetamisele. Tema meetodite hulka kuulub ka seksuaalenergia – sageli orgasmi kujul – kasutamine soovide ilmestamisel. „Oli just täiskuuõhtu kui ma oma avalduse esitasin ning nii ma siis võtsin appi oma tüüpilise praktika,” kirjeldab Kristen oma soovide täitmise nippi, mis sisaldab:„lemmik muusika kuulamist, mis on minu jaoks erootilise alatooniga – minu jaoks on selleks peamiselt glam metal, enamasti Mötley Crüe – lisaks süütan küünla, millesse olen nikerdanud oma soovi, kas sõnas või sümbolina ning seejärel on käes aeg võtta välja kristallist dildo, et soov väestada...” Täpselt kuu aega hiljem, samuti täiskuu ajal, sai Kristen vastuse, et tema teos on vastu võetud.

Seksuaalmaagia müüdid ja reaalsus
Arvestades armuloitsude segadusseviivat toimet ning kurjade võrgutaja-nõidade kuju tänapäeva popkultuuris – rääkimata pimeda keskaja pärandist, mis demoniseeris nii seksi kui ka naisi – on seksuaalmaagia sageli nii vääriti mõistetud kui ka käsitletud. Siiski kirjeldab enamik selle ala praktikuid, et tegemist pole millegi muuga, kui vaid veel ühe viisiga, kuidas oma soove täituma suunata. „Sul on mingi soov ning sa kasutad orgasmi või seksi kui vahendit, et see konkreetne soov ka täituks,” selgitab wicca preestritar Cat Cabral, kes on juba üle kümne aasta pidanud New Yorgis East Village linnaosas okultismile suunatud poodi nimega Enchantments.
Temaga nõustub ka Bri Luna, The Hood Witchi omanik: „Me ei räägi siin seksikas olemisest ega ülepaisutatud libiidost. See on puhas asjade ilmestuma panemine – lihtsalt me kasutame asjade juhtuma panemise algatamiseks seksuaalenergiat,” selgitab ta, nagu oleks tegemist millegi tavalise ja igapäevasega. „Seksuaalenergia on lihtsalt energia. Selle olemus on neutraalne.” Neutraalne küll, kuid sellest hoolimata äärmiselt võimas. „Seksuaalmaagia puhul on sul oma maailma muutmiseks vaja lihtsalt saavutada orgasm,” kirjutab Damon Brand oma raamatus „Seiklused seksuaalmaagiaga”.
Seksuaalmaagia ajalugu on ühelt poolt väga lai ning teisalt üsnagi hägune, kuna tänapäeval ainsana arvestatavaks kuulutatud kirjasõna on selle kohta vähe kas säilinud või siis kättesaadaval. Teemat uurinud autor Benjamin Walker märgib, et lugusid seksuaalmaagia kasutamisest leiab kõikjalt üle ilma, üks varasemaid näiteid pärineb Aasiast, kus on säilinud legend Urgyanist – poolmüütilisest kuningriigist, mis võitles Tiibeti rahva õiguste eest – ning nende rituaalides oli oma koht ka tantral ning seksuaalenergia kogumisel ning selle ja orgasmide energia kasutamisel. „Hundi kroonikais on sellele antud üsnagi kurjakuulutav kõla, kuna seksuaalsust ei kasutatud mitte ainult soo jätkamiseks vaid ka maagiliste võimete saavutamiseks,” kirjutab Walker.
Ülestähendused tantristlikust seksuaalmaagiast pärinevad juba meie ajaarvamise esimese aastatuhande keskpaigast – ning arvestades, et nois piirkondades toimus teadmiste edasiandmine läbi suulise traditsiooni, siis pole nende algset vanust võimalik kindlaks määratagi. Kuna seksuaaltantral on olnud mitmeid koolkondi, siis pole enam ka võimalik kindlaks teha, kust see alguse sai. Vanim kirjasõna, mis Lääne kultuuris teada on Śaiva Mantramārga traditsiooni õpetus, mis pärineb 5. sajandist. Tänasel päeval seostatakse sõna tantra pigem New Age seksitöötubade ja poplaulja Stingiga, kuid veelgi sügavamat vaadatuna on see väe valdamine ning isegi valgustatuse saavutamine – kui näiteks lugeda läbi Geshe Kelsang Gyatso teost „Vajrayana olemus: Heruka keha mandala kõrgeim joogatantra praktika”. Säilinud käsikirjade nappusele annab oma panuse ka asjaolu, et esimesed Euroopa kolonistid ja ristisõdijad andsid oma panuse iidsete tarkuste hävitamisse sedasorti teoseid teadlikult põletades.

Must, valge ja neutraalne
Lisaks Ida tantrameistritele kasutasid seksuaalmaagiat ka gnostikud – kogum iidseid reigioone ja sekte, mis ulatus Lähis-Idast Hiinani ning viidi läbi seksuaalmaagia rituaale, sealhulgas ka vererituaale ja mantrate lausumist, mis pidanuks äratama seksuaalväe.
Hilisema ajaloo üks tuntumaid seksuaalmaagia praktikuid, omanimelise taro paki aurot Aleister Crowley, ei ole selle maagiavormi hea nime säilitamisele samuti kuigivõrd suuri teeneid teinud. See tuntud 19. sajandi Briti okultist leidis, et seks on „ülim maagiline vägi”. Ordo Templi Orientis nimelise salaseltsi – mille pühitsustseremooniais kasutati seksuaalsust ohtralt ja jõuliselt - kõrgema astme liige Crowley kirjutas erootilise maagia kasutamise teemal mitu raamatut. Tema vaated olid üsnagi äärmuslikud ja ta püüdis eksperimenteerida mitmete seksuaalmaagia erivormidega. Walker kirjutab oma teoses „Seks ja üleloomulikkus”: „Püüdluses oma tantrismile suunatud kogemusi laiendada otsis Crowley kuulutuste kaudu erinevaid kehaliste puuetega naisi, kääbuseid, küürakaid ja nagu ta oma isikupäraselt tundetul moel seda väljendas – ,igat sorti väärakaid’.”
Tänapäeva nõiad on loevad Crowley musta maagiasse kalduvaid ning naisväe suhtes sügavalt lugupidamatust ilmutavaid teoseid täiesti tarbetuiks. „Ta oli liiga kiivas rassismi, seksismi ja igasuguste nihete poole,” tõdeb Luna. „Minu tunnetuse kohaselt on suurem osa tema tööst väga enesekeskne ja madalasageduslikes energiates, seega üsnagi deemonlik. Pean silmas, et kui sa töötada neis vahemikes, ei tea sa ise ka kelle või millega sa seal tegeled ning võid end üsna korralikult segi kammida,” kommenteerib maagiapraktik Luna. „Ma pole kunagi hiljem enam tundnud mingit tõmmet tema õpetustesse süvenemise vastu.”Jätkub ajakirjas...

Vaadatud 405 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi