Tibinurk: Eksmees ajab piinlikult lolli juttu

09.06.2019 16:20
Kristine Kaasonen Illustreeriv pilt
Kommentaarid
2
Foto:

Vabad päevad on ideaalne aeg veeta aega oma ­kallimaga. Niisiis lõin ennast ­õide ja vedasin oma kaasa linna peale ­restorani, n-ö ­üllatuseks.

Restorani valisin juba eelnevalt välja oma suure lihaeelistuse pärast. Rae Meierei pakub hetkel parimat veise sisefileed, see oli minu restoran. Minu plaan oli paigas ideaalselt: kahene laud, suur söök, paar kokteili linna lokaalides ja koju – paugutama täiskasvanute hedonismi.

Kahesest lauast sai neljane
Õnneks pikk tööpäev tuju ei olnud nullinud ja linnas taksost väljudes oli meeleolu just ideaalne. Tikk-konts andis munakivi puudutades aimu, et ülejäänud õhtu lihtsalt sujub mega hästi, me olime ju kahekesi. Rae Meiereisse sisse astudes ja teenindajale uhkelt kahesest laua broneeringust teavitades öeldi aga meile, et seoses kõrval ruumis suurema peoga, olid nad pidanud interjööri ümber tõstma ja meile jätkus ainult neljane laud põhimõtteliselt sissepääsu ees.
Noh, ei ole üldse hullu, peaasi, et kahekesi, oli minu mõte sel hetkel. Neljase laua pluss on see, et kahe vaba koha peale saan panna oma mantli ja koti, vabanduseks pakuti lausa tasuta magustoitu, seega sobis ideaalselt see neljane laud kahele ja ma ei hakanud streikima.
Olles istet võtnud ja esimese klaasi kihisevat hinge alla tõmmanud, olin ma juba üpris sõiduvees. Endamisi mõtlesin, et plaan sujub, hoolimata sellest, et meie ainukeseks vaateks tol õhtul oli teenindaja tagument selja tagant, mis seisis meie ja ukse vahel, oli õhtu siiski väga meeldiv.
Ja just siis, kui me olime lõpetanud oma eelrooga, seisab teenindaja tagumendi eespool üle bronnilaua minu eks. Ma ei hakka siinkohal tegema lühikokkuvõtet sellest, kuidas ma ta maha jätsin just selle mehe pärast, kes just praegu üle minu laua istub ja kui inetuks kõik läks, aga just seal ta seisab ja üpris närviliselt oponeerib teenindajaga teemal, kuidas tema rasedale naisele see söögikoht väga meeldib ja kuidas see ikka on võimalik, et vahetult ennem NENDE aastapäeva NENDE broneering graafikusse ei mahu. Teenindaja siiski nende broneeringut ei suutnud oma märkmikust leida.

Eksist ei pääse kunagi
Ükskõik, kuidas ma üritasin ennast sel hetkel varjata ja silmi peita, meie pilgud siiski kohtusid ja hoolimata tülist teenindajaga, mu eks meie laua juurde mind tervitama astus otsejoones, rase kaasa mossitavana varruka küljes rippuvana.
Peale põgusat: „Tere, Siim, ... pole tõesti ammu näinud, näen, et sul läheb hästi,“ üritasin vestlust lõpetada, aga see kulmineerus lõpuks sellega, et kooskõlas teenindajaga ja minu kaasaga pandi NEED kaks meie lauda kahe vaba koha peale istuma.
Pff... Eriti piinlik oli mul raseda naise juures tutvustada seda Siimu oma praegusele kokutavana: „Hm, kallis, see on .. see on minu väga ammune tuttav SIIM.“ Oli aru saada, et see naine ei tea minust ega Siimust midagi ja nii see sel õhtul ka jäigi. Minu kaasa teab Siimu ainult selle põhjal, et tegemist on eksiga ja olen ka pilti näidanud Facebookist, kuid siiramad põhjused lahkuminekust ja romansidetailid Siimuga olen siiski andmekaitse huvides enda teada jätnud.Titenduse tüütud detailid
Ja nüüd me siis neljakesi minu või õigemini nelja ja poolekesi nagu terve õhtu mulle või meile kaasaga rõhutati, nelja ja poolekesi siis istusimegi. Kuna Siimul ja ta elukaaslasel on juba üks aastane laps kodus olemas, siis minu romantikaõhtu vestlused kulmineerusid täielikult nende ümber koos vürtsitatuna kakastest mähkmetest ja esimestest venitusarmidest kuni õmbluste detailise arvuni.
Siim rääkis mulle elust, kuhu mina ei kuulu ja mida mulle oma ajal ei võimaldatud, üpris veendunult nagu poliitik debatis ja väga äratehtud näoga. Seda äratehtud nägu tean ma nimelt sellest ajast, kui ta veel mu peal oli, sellepärast teangi rääkida.
Ma olen kindel, et ta tegi kõike seda veendunult ja suurima mõnuga. Eriti siirast rõõmu tundis ta selle üle, kuidas ta sai ennast meie lauda sokutada oma raseda ja pundunud naisega. Õhtu kulmineerius jutuga lapse saamise ümber sel ajal, kui mäluti seda head sisefileed, mida mina pidin nautima ilma ebavajalike iseloomustusteta.
Õnneks võttis minu kaasa kogu komejanti väga rahulikult, kuid oli näha, et me mõlemad niheleme toolis korralikult ja mõlemad tahaks söösta sprinteritena samasse suunda – ukse poole. Lihtsalt niivõrd ebamugav ja võõras oli meie jaoks õhtu üldine teema.
Lõpuks lõpetas mu kaasa härrasmehena selle tite teema resoluutselt ja vabandas meid edasiste plaanide pärast ning pärast tasuta magustoitu astusimegi minema, nemad meist maha jäämas.

Eksidel on piir
Restost välja astudes oli vaikusel tükk tühja maad, mille katkestas kaasa küsides: „Kas noorpere elu ongi nii despred, et räägid igaühele oma „saavutustest“ või oli su eksil ilmselge eesmärk joone tõmbamine eksi-staatuse vahele?“ Ma liigitasin küsimuse retoorilise küsimuse hulka ning suunasin meid shoti-baari, kuid mul endal on samuti küsimus, mis see siis nüüd oli? Selge on see, et eksid on piinlik teema, kuid kas siiski peab niimoodi peale hüppama lambi koha peal?

Vaadatud 1898 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
spekki

te sebite üldse nende exidega. kõige parem kui neid ei tekiks muidugi. minul on küll nii. mis möödas see unustatud ja ei tunne ka rohkem.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi