Toiduabi ajas naabrid riidu

23.06.2019 14:35
Rasmus Ott
Kommentaarid
1
Foto:

Üks naaber nimetab teist luuseriks ning võtab endale ka salamisi teise toiduabist lihakraami ära.

Tartu kandis ühes alevikus elavad korterelamus ka kaks sellist omapärast naabrit, kus üks naaber käib pidevalt teist õpetamas ning ütleb naabrimehele Madisele, et kui mõttetu luuser ta on. Madis on meelelahutaja, aga teine naaber on lihtsalt lapsevanem, kelle juures käib nii oma mees ehk lapse isa kui ka armuke ning ka laste isa pannakse paika ja öeldakse talle, et ole ükskord ka ometi mees.
Toimetulekuraskustes on mõlemad pered, sest saadakse Tartu toidupangast toiduabi ning sellel järgi käimine on samuti kokkulepitud nii, et epistlilugeja Liia käib oma mehega Tartu toidupangas toitu toomas nii omale kui ka Madise perele, ning Madise pere saab pidevalt leiba ja saia ning pirukaid, aga samas naabri-Liia toidulaud paistab olema rikkalikum, sest pidevalt tehakse šaslõkki ja küpsetakse liha. Madis veel ütles, et iga kord kui Liia käib toidupangast ka neile toitu toomas, annavad nad 5 eurot, et sõidukulu katta.

Karma hammustab ­tagumikust?
Madise abikaasa hakkas asja uurima, et milles asi on, et nemad saavad toidupangast ainult leiba ja saia ning pirukaid, aga samas naabri-Liia oma mehe või armukesega küpsetab pidevalt liha, et kärsahaisu on nendegi juures tunda.
Uurimisel selgus valus tõde, et Liia võtab naabri-Madise toidukorvist lihavärgi ja parema kraami endale ning Madise pere saavat ainult n-ö jäänuseid.
Madise abikaasal olid kuuldust vihasarved peast väljas ning otsustas selle pulli ja lollitamise lõpetada.
Samas saadi teada ka naabri- Liia kohta teinegi šokeeriv tõde, et tal olevat juba pikemat aega korteriüür ja muud maksud maksmata ning teda võib ees oodata korterist välja tõstmine. Madis aga arutles, et kui Liia korterist ilma jääb, et siis võib tema selle korteri oma perele saada. Madise perel on maksud alati õigel ajal tasutud ning kuna tal on suur pere, siis läheb tal oma pere tarvis ka suuremat elamispinda vaja.
Madis veel muigas endamisi, et saatus võib Liiat nuhelda karmilt, sest kui naabri-Liia nimetab Madist luuseriks ja samas paneb pihta tema perele antud liha ja muu parema kraami, et iis karistuseks võib jääda Liia ilma oma elukohast ning Madis võib selle korteri saada oma pere tarvis.

Naabrinaisel kaks meest
Liial on muuhulgas ka toredad elukombed. Kord käib Liia juures magamas Liia mees ehk lapse isa, aga siis jälle vahelduseks Liia armuke ning kui mees Liiale külla tuleb, siis visatakse armuke korterist välja.
Nüüd aga plaanib Liia armukesega kihluda ja kihlasõrmuski on juba ostetud.
Tavaliselt näeb nende naabrite päev välja selline, et Liia tuleb Madise ja tema pere korterisse sisse nii nagu tuju tuleb ning kukub Madist ja tema peret õpetama. Madis ja tema pere ei taha Liiale midagi halvasti ka öelda, sest ollakse ikkagi ju naabrid.
Aga toidupangast toidu toomine Liia poolt lubati küll lõpetada, sest kui ikka annad neile viis eurot sõidukulu katteks raha ning selle eest tuuakse vaid leiba ja saia ning pirukaid, siis see on ikkagi kuidagi mage.Vaadatud 1289 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Just just

Lase jah pähe istuda

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi