Tõmmud äritsejad eelistavad Eesti ja Soome väikekohti

21.07.2019 16:25
Helen Mandel Illustreeriv foto: Delfi
Kommentaarid
1
Foto:

Tallinna piirides naljalt enam harjuskeid ei kohta. Aga ega nad sellepärast veel kusagile ­kadunud ei ole.

„Enneolematult soodne hind! Ainult täna ja ainult sulle!”
Kes ei mäletaks aega, mil pealinna suurte kaubanduskeskuste parkimisplatsidel käis elav äri. Tihti olid äritegijateks tõmmuma nahaga rumeenlased või poolakad, kes oma kaupa vigases vene või veel vigasemas inglise keeles maha parseldada üritasid.
Kes end soodsast hinnast ahvatleda laskis ning midagi ära ostis, see sai seda pärast kahetseda – väidetavalt ülimalt kvaliteetne Šveitsi kraam hakkas lagunema, meenutades pigem arenevate riikide kehvemate tehaste toodangut.
Nüüd aga pole pealinnas harjuskeid enam ammu nähtud. Kas on munitsipaalpolitsei tööle hakanud või linnarahvas liiga teadlikuks muutunud, ei oska siinkirjutaja öelda.

Märgatud kodukohas
Samas pole tõmmud kauplejad kusagile kadunud, nad tegutsevad pigem Eesti väiksemates paikades.
Nii näiteks tiirutas kollane buss kaubapakkujatega hiljuti Märjamaal, päevake hiljem aga Harjumaal Kosel.
Pealetükkivad harjuskid pakuvad oma kaupa, samas piiluvad nad ka uudishimulikult õuedesse ning on meeleldi valmis ka majja sisse astuma.
Loomulikult ei saa kedagi ette varguskahtlustes süüdistada, kuid alevikuinimesed teevad igaks juhuks sellistest „sõpradest” fotosid ning laadivad need sotsiaalmeediasse üles. Tihti toob foto kaasa vastukaja kaugemaltki – näiteks antakse teada, et selline seltskond alles paar päeva tagasi Kagu-Eestis ühelt taluõuelt välja aeti.

Soome eestlased on sama kogenud
Soomes töötav eestlasest metsamees kinnitab, et harjuskitega puututakse kokku sealgi – ning samuti pealinnast kaugemal.
Umbes viie autosõidutunni kaugusel asuvas väikelinnas elavate eestlaste jaoks on kaubapakkujad vahepeal üpris tüütud. Küll pakutakse saage, küll kettaid, küll saehooldusvahendeid.
„Hinnad on palju soodsamad kui poes, kuid elukogemus on meid veennud, et sedalaadi äritsejatega on nii, et kui veerand usud, oled poole petta saanud,” kommenteerib metsas töötav Markus ning lisab, et metsas töötamiseks vajalikku tehnikat on mõtet osta ainult poest, kus ostu eest tšeki saab ning tootele garantii kehtib. Sest juhtub harjuskitelt ostetu päev hiljem üles ütlema – eks püüa tuult väljal!

Vaadatud 1383 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...

mitte poolakad ja rumeenlased,vaid nende maade MUSTLASED! ärge solvake etnilisi poolakaid ja rumeenlasi,kirjatsurad!

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi