Tragöödia Soodevahe külas

18.04.2021 23:20
Aivar Pärtel
Kommentaarid
0
Foto:

Tundub, et Soodevahe küla jõukas Rae vallas on valus meeldetuletus vaesusest kogu Eestile. Samas elavad seal inimesed. Ehk saaks valla või riigi tasandil midagi ette võtta, et soodevahe-rahva elujärge veidi parandada?  

8. aprilli varahommikul sai häirekeskus teate põlengu kohta Soodevahe külas. Päästjate saabudes põles puidust suvemaja tüüpi hoone lausleekides, kust juhuslikult möödunud inimene oli juba välja aidanud kolm inimest ning kiirabi toimetas ühe neist haiglasse. Kergeid vigastusi sai ka inimesi majast välja aidanud isik, kelle vaatas kiirabi kohapeal üle ning haiglaravi ta ei vajanud. Teised kaks põlevast majast päästetud inimest vaatas kiirabi samuti kohapeal üle ning haiglaravile toimetati neist vaid üks isik. Veidi hiljem tõid päästjad põlevast majast välja kaks hukkunut. Kokku hukkus põlengus kaks ning sai kannatada neli inimest, kellest kaks toimetati haiglasse.
Soodevahe küla ehk Suur-Sõjamäe pilpaküla sai alguse 1980ndatel – seal said tehase Dvigatel töötajad ja teised linna tehaste ja asutuste töötajad maad köögivilja kasvatuseks. Ehitustegevust seal ei lubatud. Aastakümnetega kerkis sinna sadu ebaseaduslikke suvilaid ja muid ehitisi. Ebaseaduslikult ehitatud hooned jäid püsima ja inimesed jätkasid seal elutegevust.Vaadatud 1269 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi