Truudus võib abiellu saabuda ka pärast hõbepulmi

13.05.2018 23:30
Mariina Rein
Kommentaarid
1
Foto:

Markus kohtas hiljuti Tallinnas oma kunagist klassivenda Randot, kes nüüd pealinnas tööl käib, aga elama on jäänud endiselt kodulinna. Kuna mõlemal oli aega, otsustasid nad pubis mõne kannu õlut juua ja uudiseid vahetada.

Põhiliselt tahtis uudiseid kuulda küll Markus, sest Rando ju tema Tallinna tutvusringkonda ei tunne ja need uudised poleks teda huvitavad, küll aga tundis Markus neid, kellega tema klassivend kodus olles suhtles.
Markus viis jutu üsna ruttu abielupaarini, keda ta hästi teadis, aga kellest ta polnud enam üle kümne aasta midagi kuulnud.

Üsna mitmel mehel oli selle naisega intiimne kogemus
Rando suunurka tekkis naeratus neid nimesid, eriti Erika nime kuuldes. Üsna mitmel väikelinna mehel oli Erikaga mingi intiimne kogemus. Vähemalt suudlus, kui mitte vahekord. Ja vastupidi, üsna mitmel naisel oli intiimne kogemus Erika mehega.
Ka Markus oli Erikaga mõne öö veetnud ning oli tolle pere kireva eluga üsna hästi kursis. Enne Tallinna kolimist elas ta korteris üksi ja ükskord tuli Erika õhtul veiniga tema juurde. Kuna nad olid enne seda aasta jooksul kaks ööd koos veetnud, poleks midagi imeliku olnud selles, kui Markus poleks veini avanud, vaid naise magamistuppa viinud. Seekord otsustas Markus siiski veini juua naisega. Vähemalt esialgu. Pealegi oli Erika juba tuntavalt joonud ja küsis lisa. Äkki keset vestlust helises Erika telefon ja samal ajal ka Markuse uksekell. Selgus, et mees oli Markuse juurde oma naist otsima tulnud. Korterisse astudes oli ta üsna sõbralik ja küsis, mis selle keskeakriisiga on. Markusele turgatas pähe, et Erika oli tõesti rääkinud, kuidas mees süüdistab teda keskeakriisis, aga tegelikult on mehel endal keskeakriis, samas kui temal ei ole keskeakriisi. Selgus, et mees oli läbi lahtise akna kuulanud, mida toas räägitakse ja tehakse. Markusel oli väga hea meel, et nende oleng Erika mehele täiesti süütu paistis.
Nad ajasid kolmekesi tund aega juttu maast ja ilmast, spordist ja poliitikast, siis palus Erika, et mees läheks laste juurde tagasi. Ja mees läkski rahulikult ära. Kui oli kindel, et nüüd mees enam tagasi ei tule, hakkas Erika end Markuse ees lahti riietama. Vot selline elu ja selline mälestuskild tuli Markusele meelde.

Selles suhtes ei olnud ­liiderdajat ja kannatajat
Sageli on abieludes üks pool see petja ja teine kannataja. Tundub, et sagedamini on kannatajaks naine ja liiderdajaks mees.
Erika ja tema mees olid aga selles mõttes omapärane paar, et neil mõlemal oli pidevalt lühiajalisi kõrvalsuhteid või üheöösuhteid. Väikeses kohas võimendub niisugune normist kõrvalekalle ju eriliselt. Igaüks, kelle petmine teatavaks saab, on eriline liiderdaja. Eriti naine, kellele kogukond niisuguseid asju vähem andestab kui meestele. Muidugi võis neil olla veel rohkem kõrvalsuhteid, aga linnarahvale oli juba niigi palju teada.
Kodustest tülidest ja kõrvalhüpetest hoolimata ei olnud nad samas vist kunagi arutanud lahkuminekut. Ilmselt oli tormidevahelisel ajal nende elu siis kena. Neil oli ka kaks koolis käivat last, keda nad võib-olla ei tahtnud traumeerida. Või siis pidasidki nad normaalseks elu, mida peaaegu kõik teised pidasid ebanormalseks ja nad ei saanud üldse aru, miks teised imestavad nende kooselu püsimise üle.
Üsna kindel on see, et kummalgi ei olnud püsivat armukest, vaid peamiselt ikka juhusuhted.
Tavaliselt tekkisid nende kõrvalhüpped nii, et kodus puhkes riid ja üks astus kodust minema ning läks kohalikku pubisse või kellelegi külla. Ei olnud väga ebatavaline, et mees või Erika tuli ükski pubisse ja lahkus sealt kellegagi öösse. Või läks suurem seltskond kellegi juurde koju edasi.
Kohati oli see kooselu nagu romantiline komöödia, kohati nagu sünge olmedraama, kui nad juhtusid koos näiteks kuhugi sünnipäevale minema ja seal riidu läksid ning teineteise vanu kõrvalsuhteid klaarima hakkasid. Siis sai ülejäänud publik etendust n-ö kogu raha eest.Mis neist on saanud?
Niisiis uuris Markus, mis neist on saanud, ega nad ometi enam koos pole. Koos, ikka koos, vastas Rando. Ja paistab, et nüüd kusagil 55aastastena on nad lõpuks ka teineteisele truud. Lapsed on kodust läinud ja see viib paljud paarid kriisi, aga neid ei viinud. Linnarahvas pidi oletama, et need kõrvalsuhted olid kõik seotud pidutsemisega. Alkohol võttis pidurid maha ja tekkisid kiired seiklused. Kuna pidu pidada enam ei jõua, seltskond on laiali vajunud ja joomine läheb ka liiga kalliks, siis pole ka kõrvalsuhteid. Hormonaalsed muutused veel lisaks, kui need isegi lausa peamine truuduse põhjus ei ole.
Truudus on seega juhuse puudus, muigas Rando. Ta rääkis, et poja lapsed on tihti nende juures ja nad on nii armsad vanavanemad ja nad räägivad nii lastelaste kui teineteisega nii rahulikult ja austavalt.

Vaadatud 1016 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Palukas

ainult vanad ja koledad on truud

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi