Ühe abielu paradoks: kuigi mees petab, on tal väga hea maine

01.12.2019 20:40
Mariina Rein Foto: Illustreeriv
Kommentaarid
4
Foto:

Marek oli õnnelik nagu äsja abiellunu, kui tema abikaasa Kristel otsustas pärast teise mehega elamist tema juurde tagasi tulla.

Kõik teised haletsesid: vaene mees, tema naine tegi talle nii palju haiget ja seda annab ikka naisel heastada.
Eks Kristel püüdiski kodust ärajooksmist heastada senisest palju suurema hoolimisega ning mehe tujude ja soovide arvestamisega. Võib-olla kartis ta alateadlikult, et muidu võib Marek kodust teise naise juurde minna.
Küllap nii mõnigi on kooliajal kokku puutunud nähtusega, kus karistada on saanud mitte kiusaja, vad õpilane, kes kiusajale vastu astub. Näiteks viib kiusaja oma kaasõpilase pideva mõnitamisega nii endast välja, et too läheb norijale kallale, aga õpetajad näevad ainult kallaletungi.
Kristel ja Marek (nimed muudetud) on elanud koos oma kahe lapsega häid aegu, aga nende abielus oli hiljuti ka periood, kus Kristel armus teise mehesse ja põhjustas sellega kooselukriisi. Kui Marek oleks abikaasa kiindumusse rahulikumalt suhtunud, võib-olla poleks Kristel kodunt teise mehe juurde ära läinud. Marek korraldas aga skandaale. Kristel omakorda ütles, et tema poleks teisesse mehesse armunud, kui ta oleks kodus tundnud, et tema oma mees hoolib temast. Tema oli juba mitu aastat tundnud, et Marekil on ükskõik, mida ta ütleb või teeb, ja siis ta tegigi midagi vapustavat.

Poole aasta ­pärast koju tagasi
Kristeli kodust äraolek kestis pool aastat. Tema armastatu oli äsja lahku läinud, kutsus Kristeli ja lapsed enda juurde elama ja lapsed said tihti ka õnnetu isa juures käia. Lastel oli temast kahju ja Kristelil samuti. Peagi hakkas niisugune n-ö võõrsil elamine Kristelit häirima ja kuna Marek näitas end kogu aeg väga hooliva mehena, otustas Kristel koju tagasi minna. Eks Kristel väsis ka tutvusringkonna viltu vaatamisest. Kõik sõbrad ja tuttavad hoidsid Mareki poole ja kinnitasid, et Kristel tegi suure rumaluse lihtsalt kodust minema jalutades. Marek jõudis muidugi paljude rinna najal nutta ka oma naise alatu käitumise pärast. Sellest teadis Kristel vähe. Tal oli iseenda eluga nii palju tegemist, et kodust ära olles ei jätkunud tal aega tähele panna, mida teised temast arvavad.

Marek pole parem, aga ta maine on parem
Nüüd on Kristel ja Marek üle aasta jälle koos. Marekit teatakse endiselt kui vankumatult truud meest, kelle hinge lõi abikaasa tõsise haava. Kristelit teatakse kui naist, kes pettis oma meest ja kes võib üsna kerge südamega uuesti reeta.
Vähesed teavad, et Marek leidis pärast suuri tülisid endale mõne nädala pärast kallima, aga tema ajas ja ajab oma asju salaja. Ei teadnud tema suhtest Kristel ega lapsed. Tema käis kõikjal ringi petetud ja haiget saanud mehe ilmega.
Kui Kristel koju tagasi tuli, oli Marek siiralt rõõmus, et tema justkui Kristeli endale tagasi võitis ja aastatega harjumuseks saanud elu võis jätkuda. Samas aga jätkub ka Mareki kõrvalsuhe ja ta on osanud seda ilusasti salajas hoida. Marek võib ausa mehena ringi käia ja Kristelile senisest rohkem tingimusi dikteerida – kuidas nad elavad, kus nad koos käivad ja kus käib tema üksi. Sest Kristel ju pettis, mitte tema. Samas peab ütlema, et Marek pole muidugi mingi kiusav türann, kes oma naist alandab. Aga Marek dikteerib selles suhtes selgelt rohkem kui enne nende lahusolekut. Probleeme võib tulla alles siis, kui Mareki kallim ei ole nõus enam kõrvalrolliga, vaid tahab saada Mareki ainsaks naiseks.
Seega on Marek üsna osav avalikkusega manipuleerija, kes on suutnud ehitada endale suurepärase maine, kuigi petab pidevalt oma naist.Vaadatud 1689 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
probleem

üleüldiselt on ilueedid vastapandamatud nagu rikkuridki ja osavad eriti võimumaailmas petma, seega head eeldused provokaatoriteks, jõudu, Teile, seltsimehed!

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi