Üks mõtlematu telefonisõnum oleks peaaegu rikkunud mehe elu

07.10.2018 22:35
Mariina Rein
Kommentaarid
2
Foto:

Naine oli nädal aega Riias koolitusel ja pidi tagasi jõudma laupäeva pärastlõunal.

Sander oli neljapäeval lõpetanud ühe pikema töö, reede vabaks saanud ja seega oli tal ees kolm vaba päeva.
Kui ta oli hommikust söönud ja arvutis mõnele kirjale vastanud ning päriselt tajunud, et ees on täiesti vaba päev ja õhtu, otsustas ta lihtsalt niisama saata telefonisõnumi oma kunagisele armukesele, kellega ta mingitel aastatel kohtus kolm-neli korda aastas, kes nüüd aga oli juba mitu aastat uuesti abielus ja nad polnud enam kohtunud.
Sanderi sõnum oli täiesti süütu: „Kuidas sul läinud on?“
Naine küsis vastu: „Kas sa oled üksi?“
Sander vastas, et on tõesti üksi. Mõne minuti pärast Annika helistas. Ta rääkis, et oli rõõmus Sanderi sõnumit saades, et ül­diselt on tal hästi läinud, aga mõni tund tagasi läks ta mehega riidu, kui teda Helsingi laeva peale saatis ja soovitas tal mitte enam koju tulla. Annika ütles, et joob baaris vahuveini ja kutsus Sanderit ka enda seltsi. Loomulikult sai Sander aru, et Annika on joonud, aga see ilmselt tegigi naise julgemaks ja lõbusamaks.

Ootamatu romantiline kohtumine
Sander pakkus, et tulgu Annika parem tema juurde. Peas keerlesid juba mälestused kunagistest ühistest naudingutest Annikaga. Naine oli mõned korrad varem ka Sanderi juures käinud, kui Sanderi naine tööasjus reisil oli.
Annika ütles, et ta võtab takso ja on hiljemalt poole tunni pärast kohal. Ja oligi peagi kohal, svipsis ja endiselt väga ahvatlev.
Annika võttis käekotist välja kaks vahuveini ja palus Sanderil ühe lahti teha. Sander otsis klaasid. Kui ta märjukest klaasidesse valas, tõmbas Annika ta endale ligi ja suudles teda. Nad jõid oma klaasid põhjani ja Annika istus Sanderile sülle. Sander hakkas naist lahti riietama.
Umbes poole tunni pärast alasti diivanil lamades jõid nad koos vahuveini. Annika tänas küllakutse eest ja kahetses, et nad mitu aastat polnud kohtunud. Annika selgitas, et neil olid eile õhtul juba pinged tekkinud, kui Annika rääkis, mida kodus kõik vaja teha oleks. Mees aga pidi jälle kaheks nädalaks tööle sõitma. Annika ütles, et nad läksid õhtul alkoholiga liiale, aga võib-olla just selle tõttu leppsid enne magamaminekut ära. Enne mehe ärasõitu tõusis uuesti tüli ja Annika läks baari.
Annika jõi üsna aplalt ja kiitis, kui mõnus on üle hulga aja Sanderiga koos olla ja isegi öö koos veeta. Sander oli pisut mures, et naine jääb järjest enam purju, aga kui Annika palus teise vahuveini lahti teha, ei tahtnud Sander temaga vaielda. Näha oli, et Annika oli tülidest mehega heitunud.
Kui Sander oli naise pokaali taas täis valanud, helises ta telefon. Nähes, et see on ta abikaasa, hüppas Sander magamistuppa. Naine teatas rõõmusõnumi, et kuna viimase päeva ettekanded talle midagi juurde ei anna, siis ta tuleb koos ühe kolleegiga juba täna õhtuks koju.
Kui Sander ehmatusest täiesti vait jäi, küsis naine, kas midagi on juhtunud. Sander pomises, et kõik on väga hästi ja ta väga ootab.
Sander ütles kohe Annikale, et kahjuks ei saa ta siia ööbima jääda, vaid peab minema hakkama, sest naine tuleb viie tunni pärast koju.
„Mina ei kavatse kuhugi minna, sest ma alles tulin,“ ütles Annika rahulikult. Ta oli juba päris purjus.
Sander palus Annikat väga, et võiks ta ära koju viia, aga Annika läks hoopis trotsi täis.
„Ma tukun nüüd natuke, siis jätkame voodis,“ ütles Annika ja keeras alasti jäädes end diivani peale kõhuli.

Kas see ongi lõpp?
Sander mõtles, et vist on targem lasta tal tunnike või kaks magada, äkki selgema peaga teeb selgemaid otsuseid. Kuidas see olukord ometi nii käest ära läks? Ta oli ju mõelnud, et vallatlevad mõne tunni ja siis Annika läheb koju. Aga nüüd hakkas see muutuma õudsemaks kui õudne unenägu.
Ta mõtles kiiruga oma tulevased tegevused läbi: ta viib Annika ära, koristab korteri hoolega ära, viib prügikoti välja. Mis veel?
Ta lubas Annikal magada poolteist tundi, siis põlvitas tema ette ja hakkas paluma, et naine ära läheks.
Naine oli küll väga trotsi täis, aga oli natuke kainemaks saanud ja hakkas tasapisi riietuma. Sander lubas talle iga viie minuti tagant, et kindlasti nad kohtuvad veel. Koju jõudes hakkas Sander palavikuliselt koristama ja kõikjalt Annika juuksekarvu otsima.
Ta pani ka pubisse kohad kinni, et õhtu kodust eemal veeta. Seekord Sander pääses vahelejäämisest. Nad on Annikaga sõnumeid vahetanud ja helistanud, aga külla Sander teda enam kutsunud ei ole.Vaadatud 2090 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Ha haa

Tore lugu. Ilus muinasjutt. Eks vahel on vaja kõigil tuulutust.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi