Unusta liblikad – tõeline armastus tekitab hoopis teise tunde!

15.07.2019 21:05
Marta Roosipuu Illustreeriv foto: A. Pärtel
Kommentaarid
0
Foto:

Suvises mahedas soojuses on heinakuised niidud täis lilli ja liblikaid. ­Ihkame ka meie just suvel ju rohkem armastuse, romantika ja nende ­samade liblikate võbinat kõhus.

Soojad ööd ja merre laskuv päike otse kisuvad romantikalainele. Aga kui palju on kõhus tuntavail liblikail pistmist selle tegeliku elu armastuse leidmisega? Selgub, et vähe. Veebilehekülje Bolde kaasautor Holly Riordan kinnitab, et kuigi mõnusalt elevust tekitav liblikatunne on igati tore, viitab see siiski vaid lühiajalisele armumisele, tõelise, suure ja elukestva armastuse leidmise sümptomid olla hoopis teistsugused.

Klišeed ja tegelikkus
Romantiliste filmide ja raamatute mõjul ringlevad meie ühisväljas mitmed armastust puudutavad klišeed – need ringlevad teleseriaalides, filmides ja raamatuis ning mitte keegi ei liiguta enam nende peale kulmugi, sest see kõik on ammu teada. Paraku pole mitte kõik armastuse kohta levivad käibefraasid tegelikult tõesed. Kui sa tegelikult kohtud oma elu suure armastusega, siis tõenäoliselt ei tunne sa kõhus mingeid liblikaid. Sellega kaasnevad hoopis mahedamad ja õrnemad tundeskaalad.
Toome siinkohal ära 10 sümptomit, mis hoopis tõenäolisemalt elukestva sideme avastamisele viitavad, kui liblikate tiivavõbin:

1. Sul on tunne, nagu oleksid sa lõpuks koju jõudnud.
Mitte kuhugi kuulumise tunne, mis sind on alati jälitanud, saab elu armastust kohates lihtsalt otsa. See on inimene, kes aktsepteerib sind just sellisena nagu sa oled, seega ei tunne sa enam pinget ega pea teesklema selleks, et olla omaks võetud. Sa tunned korraga just nagu oleksid sa lõpuks päriselt koju jõudnud.2. Tunned end parema inimesena.
Paljud meist ei väärtusta end sugugi sel määral nagu me seda teha võiksime ning see toob kaasa vajaduse end pidevalt kuidagi paremaks inimeseks tuunida. Siiski, kui leiad selle inimese, kellega koos on lihtne õnnelik olla, tekib sul hoopis teistsugune soov – pakkuda talle parimat ning sa hakkad enesest rõõmu ja armastusega voolima parimat versiooni autentsest iseendast.

3. Sul on lihtne ja mugav olla.
Vaikus koos autos sõites ei tekita mingit ärevust, sest koos vaikitud minuteis on soojus ja turvalisus. Ka oma enese nahas tunned sa end palju mugavamalt ja turvalisemalt – pole mingit vajadust muretseda, milline sa hommikul ärgates või näiteks haigena või raskel perioodil veidi end käest lasknuna välja näed – sinu partner küll hindab su välimust, kuid see pole tema jaoks primaarne.

4. Tunned end seksikana.
Ainult üks pilk su partnerilt paneb sind end seksikana tundma. See, kuidas ta sind oma pilguga seirab, annab selgelt märku sellest, et ta armastab sinu keha igat ruutsentimeetrit – isegi neid kohti, mida sa ise võib-olla probleemseiks pead.

5. Sa tunned, et sind hinnatakse.
Võimalik, et sinu varasemad kallimaid ei hinnanud ei sinu valmistatud toite, välja tehtud lõunaid ega sinult saadud kingitusi, kuid õige inimene oskab hinnata isegi pisiasju. Sa ei pea tegema kaelamurdvaid trikke ega kasvatama tiritamme, selleks, et tunnustust saada. Sinu kaaslane hindab sind ilma vähimagi sinupoolse ponnistuseta, just sellena, kes sa tegelikult oled.

Jätkub ajakirjas...

Vaadatud 420 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi