Usutlus: Riho Rõõmus ei lase unistusest lahti

22.01.2023 23:20
Hillar Kohv Foto: A. Pärtel
Kommentaarid
22
Foto:

Riho Rõõmus on juhtinud läbi elu suuri projekte. Tallinna Lauluväljak ja Õllesummer juba tutvustamist ei vaja! Aga mida teeb tippjuht siis, kui parajasti polegi midagi juhtida?

Kui Riho Rõõmus oma elutöölt taandus, juhtis ta mitmeid maakondlikul tasandil teemasid. Näiteks oli Harjumaa Muuseumi juht, vahepeal aga korraldas Kuusalu valla kommunikatsioonitegevusi. Ja siis... korraga saabus aeg, kus Riho Rõõmuse nime järele on raske tiitlit leida. Aeg järele uurida, millega üks Eesti vanema ešeloni tippmeestest oma mõtteid ja päevi täidab.

Kuidas elad, millega tegeled?
Olen elanud rahulikku elu. Teinud üht-teist ka tööalast, aidanud sõpru.

Hakkad uuesti ansamblit tegema ja laulma?
Vana armastus muusika vastu on jätkuv. Ikka on saanud pilli mängitud sõpradele, perekonnaringis. Hiljuti oli üks sünnipäev, kus panime kokku n-ö mini-bändi. Kõlas hästi, fiiling oli hea. Sealt tekkiski tunne, et tegelikult tahaksime kõik taas natuke ka bändimehe elu elada – vana arm ei roosteta. Laval olles tuli kõik meelde, mis vahepeal unarusse jäänud. No ja nüüd juba ootavad uued esinemised ees.

Kas moodustasid uue ansambli või on see “Vanaviisi” edasi jätkamine?
See on ikka uus bänd. Aga eks kindlasti ka “vana” Vanaviisi mõjutustega.

On sul ka kindlaid tulevikuplaane?
Esialgu kõrgeid sihte ei sea, aga igal bändil peab ikka sisemine ambitsioon olema. Muidu on see lihtsalt tuim “äramängimine”. Ühesõnaga – ka lihtsat muusikat tuleb teha südame, kire ja põlemisega. Siis saab sellest naudingu publik ja ansambel ise.

Kuidas on lood Õllesummeriga?
Õllesummer on mul ikka veel riiulil seisev unistus, millest ma ei suuda lahti lasta. Usun, et sellist lihtsat rahvapidu, mis edendab eesti rahvuslikke traditsioone on väga vaja. Ja kui selle peo sidujaks on hea õlu –miks ka mitte. Ei juua ega süüa ei tohi ülemäära – ikka mõõdukalt. Aga rahvas tahab lustida, laulda, tantsida, meelt lahutada. Õllesummer ei peaks olema muusikafestival ega suur kultuurisündmus. Ta on lihtne rahvapidu. Nagu hästikorraldatud jaanipäev. Nii et unistus elab edasi.

Ehk on lootust, et eeloleval suvel toimub Õllesummer?
Sel suvel Õllesummerit ma veel lubada ei julge, aga mine tea .... Äkki alguses väikselt-vaikselt.

On sul ka mõni selline unistus või südamesoov, mille täitumist ootad sel aastal?
Et sõda lõpeks.Vaadatud 1300 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Matile

Mati lakkus karuperses tatti ja tegi Katile jopvõimatti.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi