Vaaraode needus

10.09.2018 21:10
Kertu Ilves
Kommentaarid
0
Foto:

Egiptuse vaarao Tutanhamon on jätkuvalt tuntuim Egiptuse ­valitseja ­läbi aja. Seda just sellepärast, et kui tema haud 1992. aastal avastati, oli see täielikult säilinud.

Tutankamoni haud avas haruldase võimaluse kõigile egüptoloogidele rohkem teada saada Egiptuse velitseja elust ja surmast. Senini on Tutanhamoni loos palju müstikat ning avastamata fakte. Arvatakse, et suures hauakambris on seni avastamata kambreid, mis sisaldavad veel rohkem informatsiooni Egiptuse valitseja kohta. Lisaks sellele eeldasid egüptoloogid, et ühes peidetud kambris võib puhata valitseja naine kuninganna Nofretete.
Hiljutised radari uuringud näitavad, et läheduses ei peitu ühtegi avastamata hauda, kuid sellegipoolest on hauakambris palju lahendamata müsteeriumeid. Üks suurimaid legende seoses selle hauakambriga on Tutanhamoni haua needus. Aastaid pärast haua leidmist hakkasid selle avastajad ning uuringutega seotud arheoloogid veidratel ning teadmatutel põhjustel surema. Ajapikku hakkas levima arvamus, et tegemist on “Vaaraode needusega”, mis võttis kõikide elud kes sinna pühasse hauakambrisse julgesid astuda.

Egüptoloogi avastused
On tõsi, et paljud haua avastajad ning uurijad surid lühikest aega pärast kambrites viibimist. George Edward Stanhope Molyneux Herbert, viienda Carnarvoni krahv ja ekspeditsiooni rahastaja, suri paar kuud pärast seda, kui hakkas hauakambris käima ning töid rahastama. Surma põhjuseks oli haigus, mille põhjustas sääse hammustus. Teine juhtumiga seotud isik oli George Jay Gould, kes suri samuti mõned kuud hiljem. Kokku on olnud 11 ettenägematut surma peale seda, kui Egiptuse valitseja haud avastati, ja seda vaid kümme aasta jooksul pärast kambrisse sisenemist. Skeptikud on aga arvamusel, et kõike toimunut on võimalik seletada. Surmade põhjuseks on toodud halvad töötingimused ning erinevad haigused, mis võisid neid kambris oleva riknenud õhu tõttu tabada. Siiski on palju kahtlaseid ning seletamatuid asjaolusid seoses haua avastajate surmaga. Seletamatud asjaolud ei ole vaid veidrad surmad, vaid ka mõrvad ning seos erinevate vastupanuliikumistega. Skeptikute arvates on paljud mõrvad ja õnnetusjuhtumid põhjustanud inimesed, kes ei pooldanud hauakambri ekspeditsioone ning lõhkumist.
Kõike neid veidrad asjaolusid tahetakse seletada, kuid siiski ei tundu olevat kõik loogiline. Selles loos on liiga palju lünki ning seletamatuid asjaolusid, mida isegi skeptikud ei suuda ümber lükata. Kas tegelikkuses on ikkagi kõik seletused tõesed? Või on siiski olemas vaaraode needus?

Jätkub ajakirjas...Vaadatud 695 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi