Väikelinna koorilauljad pihivad: Meie saladus - suhe vaid laulupeo ajal

14.07.2019 22:30
Mariina Rein Illustreeriv Foto: Ülo Külm
Kommentaarid
10
Foto:

Aili ja Georg on mõlemad abielus ja kahe lapse vanemad. Nende salasuhe on kestnud 12 aastat, aga see pole tüüpiline ­armukeste suhe.

Nad elavad väikeses kohas ning nende suhte tipphetked jõuavad kätte laulupidude ajal.
Nad laulavad ühes kooris ning kohtuvad proovide ja väiksemate esinemiste ajal pidevalt, kuid nad ei saa avalikult oma armastust näidata. Kooris on kõik üksteise eraeludega üsna hästi kursis. Kui nad oma lähedase suhte kooriliikmetele kuidagi reedaks, oleks see kohe kõigile linnakeses teada ja suur riid või lahutus majas.
Mida arvaks abikaasad, mida arvaks lapsed? Kaotada oleks väga palju ja hingevalu suur.

Kohtumiste logistika osutus keeruliseks
Kui nad 2009. aasta üldlaulupeo ajal esimest korda koos olid, proovisid nad pärast laulupidu ka argiõhtutel või nädalavahetusel oma kodu lähedal kokku saada, aga kuna see osutus liiga raskeks ja mitu korda jäi üks või teine tulemata, kuna ei suutnud kodus usutavat valet välja mõelda, siis nad loobusid üritamast. Nad leidsid, et parem on mitte pettuda, kuigi teineteise füüsilist lähedust nautida ei saa sel hetkel, kui tahaks.
Neil on õnnestunud laulupidude välisel ajal siiki mõned korrad Tallinnas kokku saada, aga niisuguseidki kohtumisi ei saa lubada endale liiga sageli, sest keegi võib avastada seaduspära, et nad ei sõida küll koos Tallinna, aga on kodust ära samal ajal.

Ei ole kerge tundeid peita
Neil on oma sümpaatia varjamisega tõsiseid raskusi olnud, sest vahel linnakese tänavalgi kohtudes tahaks teineteist kallistada ja suudelda. Samuti kooriproovis või pärast koos koju jalutades, mida nad harva on siiski teinud.
Nad ise naeravad, et on nagu luurajad, keda ei ole avastatud. Nad ei ole tähele pannud ka mingid märke, et keegi võiks nende saladust aimata. Kui nende saladus avastataks, mis siis saaks, sellest ei taha nad üldse mõelda. Nad mõlemad on otsustanud, et abielude lahutamine põhjustaks niivõrd palju valu abikaasadele, lastele ja vanematele ning kui see peaks juhtuma, siis ilmselt ei saaks nemadki koos õnnelikuks. Seega ei ole muud võimalus, kui jätkata samamoodi, tunda rõõmu harvadest kohtumistest ja salakirjadest, mis kohe läbilugemise järel kustutatakse.Kõige peale on mõeldud
Praegu on mõlemal korras pereelu ja tundeelu väljaspool perekonda. Nende abikaasad küll teavad teineteist, aga ei suhtle, seetõttu on neil ka hingeliselt natuke kergem.
Aga kui on Tallinna suurele laulupeole sõit, algaks nagu kiindumus ja meeletu kirg iga kord uuesti.
Nad on koos Georgi sugulase juures. Georg on pühendanud oma saladusse tädipoja, kes elab pärast lahutust Tallinnas üksi, aga kes enamiku suvest elab maal. Tavaliselt käib ta laupäeviti laulupeorongkäiku vaatamas ja peol, aga sõidab seejärel ära maakoju, et tema sugulane saaks oma kallimaga tema kodus armurõõme nautida. Kui Georgi ja Aili suhe tekkis, siis ööbis Aili peonädalal seal korteris ja rääkis teistele, et elab sugulase juures, aga see mõlema äraolek äratas liiga palju tähelepanu. Nad kartsid, et selline kahekesi n-ö sugulaste juures elamine äratab kahtlusi ja kuulujutte. Seega jõuab nüüd Aili alati ööseks teiste juurde, aga neil Georgiga on piisavalt aega koos olla.
Sellelgi laulupeol, kui väga paljud rääkisid külmast ja vihmasest ilmast, oli Aili ja Georgi hinges kogu aeg päike. Reedeõhtul läksid mitmed lauljad sõprade või sugulastega välja linna peale ja Aili julges kogu öö Georgi juures veeta.

Vaadatud 3339 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Rix

Vot sellistel kohtumistel lõõmavad tõeline kirg ja armastus. Annaks jumal teile veel aega mitmel laulupeol käia!

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi