Valge Lootose praktika südame, hinge ja vaimu tugevdamiseks

13.12.2019 14:35
Kaire Kenk Jokinen
Kommentaarid
0
Foto:

"Järjest rohkem jõuab minuni inimesi, kes ütlevad, et nad ei leia enda jaoks aega. Aga mul tekib küsimus, et miks te üldse siis elate?" küsib tervendaja Maria Katariina Kuusing.

Ta loodab, et tema praktiseeritavast Valge Lootose praktikast leiab nii mõnigi rahutu ja õnnetu hing tuge ja toetust, et oma senist elustiili muuta.
"Kui me endaga ei tegele, kui me ennast ei arenda ja enda jaoks aega ei leia, siis on kogu meie elu ainult teiste elu. Siis me oleme pidevalt juhitud välistest teguritest, emotsioonidest, välistest situatsioonidest, teistest inimestest jne," hoiatab Maria Katariina. "Sellised inimesed on nagu marionetid, kes ei juhi oma elu ise. Reageerivad pelgalt välistele sündmustele ning nende elu ei liigu edasi kuhugi suunas." Maria Katariina on veendunud, et enesearengust, enda jaoks ajaleidmisest, enda sisemaailma korrastamisest algabki iga inimese uus ja parem elu. "Kui see teie elus puudub, siis pole ka teie elul mingit vundamenti," nendib ta.

Iga päev kaks tundi ainult isendale
Enda jaoks ajaleidmiseks ei pea tingimata ootama kuni kaaslane ja lapsed kodust ära lähevad või magama lähevad. "Sina oled see, kes kehtestab reeglid ja sul on täielik õigus selgitada oma lähedastele, miks aeg iseendale ja enesega tegelemine on niivõrd olulised. Sellega tervendate ju ka oma peret," rõhutab koolitaja. "Rääkige lähedastega asjad selgeks ja kehtestage kord, et igal õhtul on paar tundi just teie aeg, mil keegi ei tule segama. Ükskõik, mis ruumis te endaga tegelete, tehke seda rangelt. Ärge otsige vabandusi ja ärge leppige mitte ühegi katsega teiega manipuleerida," soovitab Maria Katariina. "Igas perekonnas võib leiduda inimesi, kes ei mõista teise enesearengut ja endaga tegelemist. Seda peetakse egositlikuks, aga seda vaid seepärast, et nende endi elus puudub see vundament," lisab ta.
Murelikke inimesi kohtab Maria Katariina oma igapäevatöös ohtralt. "Väga tihti tullakse minu juurde kaebusega: “Mul on kõik olemas, aga ma ei suuda olla õnnelik”. Lisaks on järjest rohkem depressiooni, ärevuse ja paanika juhtumeid, psühhoos ja äärmuslikud emotsionaalsed kõikumised. Ja siis sinna hulka ikka vanad head suhte teemad, raha, tervis jms. Õnneks on ka üha enam inimesi, kes siiski on fokusseeritud enesearengule, käies aktiivselt kursustel ja osaledes paljudes võimsates praktikates, et oma elu teadlikult luua ja muuta. Lõppude lõpuks on kõik ikkagi meie enda teha! Mina saan anda vaid tööriistad ning õpetada neid kasutama," nendib tervendaja. "Kahjuks kogevad meie inimesed ikka ja jälle erinevaid takistusi enese elu muutmisel - olgu selleks siis argus, ühiskonna poolt peale surutud kriteeriumid, külgeõpitud käitumismustrid ja reaktsioonid, vastutusest kõrvale puiklemine, liigne enesekriitika."
Suurimaks takistuseks oma elu muutmisel toob Maria Katariina siiski välja tahte puudumise. "Ini-mene tuleb küll seansile ja ütleb, et tahab muutust ja tahab muutuda. Aga selle soovi taga ei ole tegelikult jõudu, energiat, motivatsiooni ja tõelist soovi, tõelist tahet. See tahe peab olema selline, et see paneb silmamunad värisema ja vere vemmeldama. See tahe peab olema 200%, mitte 20% ega 70%. Kas kõik või mitte midagi! Me ei saa teha ühte väikest muutust ja eeldada, et sellest piisabki. Üks väike muutus, toob endaga kaasa veel nii palju teisi muutuseid, mis tuleb ka ära teha, kui tahetakse edu saavutada," kinnitab tervendaja.

Tervenemine algab enesearmastusest
"Armastus ja raha on inimeste eludes number üks. Seejärel tuleb tervis ja soov vaimselt areneda. Peamine probleem ongi selles, et inimesed ei julge teha valikuid iseendast lähtudes. Nad kardavad eksida, süüdistavad end, ei armasta end ning jäävad emotsioonidesse kinni. See teebki nad haigeks ja õnnetuks,” selgitab tervendaja. "Alles enesearmastusest saab tervenemine alguse. Armastama tuleb õppida, alustades iseendast, siis tuleb juba kaasa kõik ülejäänu."
Praegu viin läbi Valge Lootose seansse. Mul on hästi meeles üks osaleja. Üks mees, kes ütles, kui hämmastav on see, kuidas lihtsalt kolm tundi vaikuses istudes tulid lahendused ise temani ilma, et ta üldse pidanuks pingutama või paaniliselt neid otsima. "Lihtsalt oled - iseendaga ja kõik loksub võluväel paika! Siis ta ütleski, et see on palju parem, kui teleka ees oma muresid peita või autoga sihitult ringi sõita ja mingite pahade tunnete eest põgeneda," muigab Maria Katariina. Valge Lootose praktika ongi tema sõnul üks võimsamaid tehnikaid oma südame, vaimu ja hinge tervendamiseks.
Lootose lill sümboliseerib sügavast põhjamudast tärkavat kaunist, säravat ja kõrgvibratsioonilist lille, mis on vastavuses inimese südametšakra ja kroontšakraga. "Valge Lootose praktika lubab inimesel terveneda sügavuti eelmiste elude ning ka käesoleva elu jooksul allasurutud valust, kurbusest ja teistest ängistavatest tunnetest ja kogemustest. Kuna teraapia koosneb võimsatest psühholoogilistest võtetest, muudab see kogu inimese olemust. On öeldud, et selle käigus muutuvad isegi inimeste näojooned," selgitab koolitaja.
"Valge Lootose praktika kestab 15 päeva, igal õhtul kaks kuni neli tundi. Nende õhtutel viin osalejatega läbi enesesse süüvimise ja oma vaimse ja psühholoogilise maailma korrastamise praktikaid, sealhulgas võimsaid energiaharjutusi, südameavamise, valu ja kurbuse vabastamise, elujõu ja elurõõmu avamise praktikaid. Kursus lõpeb tugeva sisemise rahu ja tasakaalu loomisega läbi meditatsiooni ja vaikuses enese vaatlemisega," kirjeldab Maria Katariina.
Tema järgmine Valge Lootose meditatiivne teraapia toimub uue aasta märtsis. "Kõik huvilised on oodatud infotundi! Olen juhendanud enesearengu teekonnal tuhandeid inimesi Eestis ja välismaal, aidates neil avada endas peituv tõeline potentsiaal, tahe, kirg ja teadlikkus sellest, mida nad siin elus tahavad, teevad, kuidas ja miks. Minu töökogemus ulatub ligi kümne aastani erinevate juhtumite, probleemide ja muredega, millega inimesed minu poole pöörduvad. Me arvame, et me areneme ja kasvame homo sapiensidena erakordselt vägevalt, meditsiin ja tehnoloogia on saavutamas tippude tippu, kuid tegelikult oleme end sulgenud ja kaotamas oma ehedust ja sisemist väge," mõtiskleb Maria Katariina. Ning loodab, et just Valge Lootose praktika aitab tema kursuslastel üles leida oma kadumaläinud mina.Vaadatud 245 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi