Väliskommentaar: Otsige naist!

03.03.2019 22:15
Eimar Rahumaa
Kommentaarid
0
Foto:

Nelli lugejad teavad hästi, et suurte ja pöördeliste sündmuste taga on alati naine.

Nüüd on see teada ka Niclas Madurole, Venetsueela praegusele presidendile, keda süüdistatakse viimaste valimiste tulemuste võltsimises, millest saanudki alguse kestvad rahutused ja pinged.
Viimastel andmetel on surma saanud kümned ja haavata sajad inimesed. Ent tegelikult? Mis oli põhjuseks? Selleks läheme ajas rohkem kui kaks aastat tagasi. 16.veebruar 2017, hiline pärastlõuna Valge Majas, asepresidendi Mike Pence´i kabinet, kus ta pole veel kuud aega peremees olnud. Floridast valitud senaator Marco Rubio toetusel kenake Lilian Tintori (39), TV saatejuht, jutustab oma mehe Leopoldo Lopezi (47), Venetsueela opositsiooniliidri kurvast saatusest, kes juba mitmendat aastat kannab 13aastast karistust „vastuhaku“ eest kehtivale korrale. Jutustus on haarav. Esitus perfektne. Näited olukorrast vanglas õõvastavad.

Trumpide pere elab kaasa
Hallipäine M.Pence (59) lausub saladuslikult: „Lähme kõnnime pisut Valges Majas ringi“. Suur on Liliani üllatus, kui teda tutvustatakse presidendipaarile Ovaalkabinetis.
Järgneb teine vaatus. Melanie Trumpi olevat Liliani jutustus nii kõnetanud, et ta lausunuvat: „Ma mõistan nüüd siin, Valges Majas elades väga hästi, mida tähendab vangistus, Lilian.“
Abikaasa olevat selle peale väga kaastundlikult ja nõusolevalt noogutanud. Hiljem pidas muidugi presidendi pressiesindaja vajalikuks eitada säherdust Melanie mõtteavaldust.
Ent tegude inimesena ei lasknud värske president tagajärgi kaua oodata: kohtumisest ilmus Twitteris kohe foto koos presidendi säutsuga, mis on senini seal alles: „Venetsueela peaks viivitamatult vabastama vanglast poliitilise vangi Leopoldo Lopezi, Lilian Tintori abikaasa, kellega kohtusin koos Marco Rubioga.“
Trump olevat asja võtnud väga isiklikult, teavad juuresolijad kõneleda.

Säutsud ja ajalugu
USA endine ettevaatlik poliitika, mida Trumpi sõnade kohaselt ajas „USA halvim president läbi aegade“, sest B. Obama oma abide ja nõuaandjate soovil ei tahtnuvat Madurot vihastada, et ei kaoks lootus läbirääkimiste ja kaudsete survestamismeetoditega režiimi leevendamiseks, - see poliitika muutus järsult.
Trumpi abid ja nõuandjad said aga juba Twitterist lugeda, et on saabunud täiesti uus ajajärk, ja seda mitmes plaanis.
Edasine: sanktsioonid, parlamendi esimehe tunnustamine uue riigijuhina ja Venetsueela arvete arestimine jms on juba ajalugu. Cherchez la femme!Vaadatud 836 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi