Vandenõuteooriad või tõed

12.11.2017 22:30
Merilin Vijar
Kommentaarid
1
Foto:

Järjest raskem on eraldada tõde väljamõeldisest, mis on juba aastaid vana. Vandenõuteooriad ja propaganda on sama vana kui ühiskond ise. Võib-olla kõige häirivam on kasvav üleküllus teaduslikest tõendidest, mis pakuvad välja, et me oleme mõjutatavad isegi nendest uudistest, mida teame olevat mitte tõesed.

Kui palju on tõestamata teooriaid, mis mõlguvad meil mõtteis? Oled sa vahepeal mõelnud, kas keegi on üldse kunagi kuu peal käinud? Mõtled, kas võib-olla tõesti Hilter jäi teises maailmasõjas ellu ja elas oma elupäevade lõpuni Argentiinas? Kui nii, siis sa ei ole üksi. Siin on hulgi pealtnäha hullumeelseid vandenõ teooriaid, mis osutusid tõeseks.

Miks on see oluline?
Miks me peaksime seda teadma? Kui me hakkame mõtlema, et väga palju selles maailmas, kus me elame on täiesti vastupidine tõele, siis me hakkame aru saama, et me tegelikult ei tea tõtt meie endi reaalsusest. Me hakkame küsima küsimusi oma elude kohta, igapäeva elustiilist, süsteemist ja struktuurist, mille all me elame, ning see hoiab meid tagasi loomast paremat maailma. Läbi sellise küsitlemise me õpime rohkem, kuidas tegelikult asjad töötavad ja mida see endast ette kujutab, et edasi liikuda. Me õpime, et muutus meie tajus ja näha läbi illusiooni meie ees, need õigustavad meile erinevaid võimalusi, mis juhtavad meid manipuleerivate juhtide, süsteemide ja infrastruktuuride juurde. Kuid me ei saa neid eemaldada ja luua paremat maailma, kui me ei tea nende olemasolust. Teadlikkus on esimene samm, et muutuda.

Adolf Hitler ei surnud teises maailmasõjas: Hakkas ringi käima kuulujutt, et natside liider Adolf Hitler ei sooritanud enesetappu 1945. aastal, vaid lõpetas oma elupäevad Argentiinas pärast sõja eest põgenemist. Esialgu suhtuti sellesse äärmiselt kaheldavalt ja suure üllatusena, kuni asitõendid hakkasid päevavalgele tulema. Esimene asitõend oli dokument, mis selgitas, et politsei teadis tõtt terve see aeg ja jäädvustasid valet kõikides ajaloo raamatutes ja sealt edasi. Seda dokumenti on näha ka politsei enda veebilehel. See toob välja teadmise Hllteri põgenemisest paadiga ja tema maandumisest Argentiinas, kus ta teadaolevalt veetis elupäevad surmani. Üks raamat räägib, et Hitler elas Argentiinas 17 aastat ja on võimalik, et ta kasvatas üles kaks tütart, enne kui ta 1962. aastal suri. Samuti väidavad nad, et Hitleri pealuu killud, mida on eelnevalt kasutatud, et tõestada tema surma püssilasuga pähe, pidavat kuuluma hoopis ühele noorele naisele.

Suitsud põhjustavad vähki: Tubakafirma teadis juba 1950ndatel, et suitsetamine oli seotud kopsuvähiga, kuid varjas seda rahva eest. Isegi enne seda 1920ndatel paar omapäi tegutsevat teadustöötegijat avaldasid uuringud, mis tõestasid, et suitsetamine ei ole tervislik ja sellest sai suur skandaal. See on vastupidi sellele, mida tubakafirma väitis.

9/11 Vandenõu: Asitõendid on ületamatud, et terroristide rünnak 11. septembril, 2001 oli tõepoolest vandenõu tulemus. Kui lähedalt asitõendeid vaadata, siis teeb see selgeks, et see oli hoolikalt plaanitud ja läbi viidud vandenõulaste poolt. Küsimus muidugi on, et kes need vandenõulased olid? Kuid teistpidi, kas see oli kellegi töö seestpoolt? Vandenõu eoreetikud usuvad nii ja pööravad tähelepanu nimekirjale, ning arvatavast ebakõlast ametliku versiooni kohta rünnakust. Paljud tehnilise salaliidu kinnitused olid paljastatud populaarses ajakirjas, kui teiste kinnitused koosenvad ümberlükkamatult lihtsast loogikast: kui kaaperdatud lennuk ei kukkunud alla Pentagonis, nagu seda tihti väidatakse, siis kus on lend 77 ja kuhu kadusid selle reisijad? Kas nad on tulnukate käes? Väga paljudes vandenõuteooriates, bürokraatlik puudulikkus aetakse väga tihti segi salajase vandenõuga.

Printsess Diana surm: Tundide jooksul printsess Diana surmast 31. augustil 1997. aastal, kus ta suri kiirteel tunnelis, hakkas vandenõu väga kiiresti keerist tekitama. Sama oli Kennedy surma kohta, et armastatud ja väga tuntud tegelane nii kiiresti tapeti, oli väga suur šokk rahvale. See oli eriti tõene printsess Diana koha pealt, sest kuninglikkus ju sureb kõrges eas, poliitilise intriigi tõttu, või süües liiga palju rikkalikku sööki, mitte ei lõpeta oma eluteed tavalise purjus autojuhi pärast.

Kuu peal maandumise narritamine: 1978. aastal Ameerika astronaudid ja NASA teesklesid Kuu peal maandumist läbi ühe filmi. Kuigi keskpärase filmi kohta, oli see huvitav idee ja see vale võis kesta aastakümmneid. 2001. aastal hakkas televiisoris käima programm Vandenõu teooriad: Kas me maandusime Kuule? See lasi käiku väga palju häbistavaid vasturääkivusi ametlikust versioonist Kuu peale maandumisest ja piltidest, mis olid tehtud maandumisest. Muidugi, kui seal oligi usutavaid asitõendeid, mis näitasid, et 1969 Apollo Kuu peale maandumine oli vale, siis vandenõuteoreetikud peavad samuti seletust andma hilisemate missioonide kohta, kaasaarvatud tosina astronaudi olemasolu kohta. Seal on ka küsimus, tuhande tonnide kivide kohta, mida on uuritud üle maailma ja kinnitatud, et need on maavälist päritolu, siis kuidas NASA need kivid sai, kui mitte Kuu peal käigult? Õigupoolest 2002. aastal, kui vandenõuteoreetik seisis silmitsi Aldriniga ja kutsus teda argpüksiks ja valetajaks, et ta teeskles kuu peale maandumist, siis 72- aastane Aldrin lõi teoreetikut vastu vahtimist.

Rosewelli kokkupõrke varjamine: Miski kukkus alla väljaspool Rosewelli, eemal rantšost 1947. aastal. Valitsus alguses väitis, et see oli mingisugune taldrik, ning hiljem muutis oma ütlust ja kinnitas, et see oli ikkagi õhupall. Tõendid väidavad, et see ei olnud lendav taldrik, ega ka õhupall, vaid selle asemel kõrgel lennukõrgusel olev salajane sõjaväe õhupall, salajane projekt nimega Mogul. Nagu tuleb välja, kirjeldus riismete kohta, esmane tunnistaja sobitas kokku pildid väga täpselt projekti Moguli õhupalli kohta, üleni hallikas ja külgede peal olid kummalised sümbolid. Lood alla kukkunud tulnuka kehadest ei kerkinud esile. Aastakümmneid keegi ei arvanud Rosewelli kokkupõrgest midagi maavälist olevat, ega üldse oleks see kuidagi ebatavaline, kuni 30. aastat hiljem ilmus raamat sellel teemal. Tuli välja, et mingi kinnimätsimine ikkagi aset leidis, aga see ei varjanud kukkunud taldrikut, vaid hoopis külma sõja luureprogrammi.

Suur ravimitööstus: Peaaegu kõik vihkavad ravimfirmasid. Ravimid maksavad liiga palju ja ravimifirmade kasu on tohutu. Tuleb välja, et iga paari kuu tagant mõni ravim, mida kord väideti olevat ohutu, võetakse laoriiulitelt maha, kui keegi selle tagajärjel sureb. Ei pane imestama, et ravimitööstusesse suhtutakse väga kahtlevalt. Kuid mõned poodajad usuvad, et ravimifirmad tegelikult salasepitsevad, et hoida inimesei haigena ja tänu sellele lõikata endale kasu.

Vaadatud 1599 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
djaval

1. siis kus on lend 77 ja kuhu kadusid selle reisijad – Kas selline reis üldse eksisteeris? Poleks ju esimene kord kui kasutatakse kriisinäitlejaid, kes mängivad leinavaid sugulasi ja sõpru. Kuuldemängu võib sisse mängida suvalises stuudios. 2. tuhande tonnide kivide kohta – Tundub, et kuul käisid kallurite kolonnid??? Võta vaevaks välja uurida palju kasulikku koormat võinuks kanda üks maandumismoodul.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi