Vasakukäelised on andekamad

20.04.2020 14:00
Müstilised lood
Kommentaarid
0
Foto:

Kõik inimesed on erinevad ja omanäolised, igal inimesel on oma eripära, mis on talle ­omane: silmade värv, näokuju või see, kumma käega ta kirjutab.

Praegu lastakse vasakukäelistel areneda nii nagu ńad soovivad, aga alles mõni aeg tagasi katsuti neid parandada. Vanasti said vasakukäelised lapsed karistada selle pärast, et ei õppinud kirjutama parema käega nii nagu teised lapsed.
Veel praegugi tuleb vasakukäelistel mõnikord raskusi ette, sest tarbimisesemed on loodud paremakäelistele inimestele, mida vasakukäelistel ei ole lihtne kasutada. Ühiskond on üles ehitatud paremakäeliste inimeste jaoks.   

Mõned huvitavad ja kummalised  faktid vasakukäeliste kohta:
⦁ Vasakukäelised kasutavad rohkem paremat ajupoolkera, seega on neil suurem kujutlusvõime ja nad on tundlikumad.
⦁ Vasakukäelised on palju osavamad selliste spordialade peal nagu tennis, ujumine ja poks. Muide umbes 40% maailma parimatest tennisemängijatest on vasakukäelised.
⦁ Üldiselt on vasakukäelistel palju kergem rikkaks saada, sest nad on suurema kujutlusvõimega ja sihikindlamad.
⦁ Nad vihastuvad palju kergemini, sest nad võtavad asju isiklikult ja ei suuda oma emotsioone kontrolli all hoida.
⦁ Nad on paremad matemaatikas, arhitektuuris, moevaldkonnas ja loominguliste valdkondade peal.
⦁ Rahvusvaheline vasakukäeliste päev on 13. augustil. See päev loodi diskrimineerimise vastaseks võitluseks 1976. aastal.
⦁ Mõned uuringud on näidanud, et pärilikkusel on suur mõju vasakukäeliste sünni juures.
⦁ Vanasti seostati vasakukäelisust mässumeelsete inimeste, kriminaalsuse ja vägivallaga. Sageli seostati seda ka kuradi ja homoseksuaalsusega.
⦁ Mis puutub vägivaldsetesse vasakukäelistesse, siis selgub, et enamik sarimõrtsukaid on vasakukäelised nagu näiteks Rappija-Jack. Aga on ka palju helgeid ja häid, tarku ja kuulsaid vasakukäelisi. Vasakukäelisust on USA presidentide ajaloos üsna tihti ette tulnud. Kusjuures viimasest neljast presidendist kolm on olnud vasakukäelised (Bush seenior, Clinton ja Obama).
⦁ Umbes 10% inimkonnast on vasakukäelised, aga 50% kõigist kassidest on vasakukäpalised.Vaadatud 495 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi