Verine kaklus rikkus hoogsa sünnipäevapralle

14.06.2024 17:30
Liisa Skanda
Kommentaarid
8
Foto:

Kui Aimar (31) vend Aigariga (32) kõrtsiruumi jõudis, oli sõbra sünnipäevapidu juba alanud. Hilinemist oli tubli kolme tunni jagu ja hällipäevapralle juba haripunkti piirimaile jõudmas, aga et vennaksed juba enne saabumist samuti suu vägijoogist seks olid saanud, toimus peomeeleollu sulandumine valutult.

Tähtpäeva tähistamiseks oli broneeritud meelelahutusasutuse üks tagumistest ruumidest, mitte terve maja, nii et võõrast rahvast oli baarileti ääres liikumas ja istumas-napsutamas tavapäraselt. Sattusid sinna aeg-ajalt ka sünnipäevapidulised, iseäranis need, kes õue sigaretti sikutama suundusid, sest teisiti, kui läbi baariruumi, seda toimingut tegema minna polnudki võimalik.
Ja kuivõrd vennaksed mõlemad kuulusid tossutajate kilda, sattusid nad samuti kordi eesruumist läbi minema, mille käigus sõbruneti ka sealse seltskonnaga, ühte lauda kutsuti neid suisa istet võtma. Seda aeg-ajalt möödaminnes ka tehti ja jõmiseti kohalikega maast ja ilmast.

Kahtlane kontvõõras
Kõik sujus kenasti, nii pidu tagaruumis kui tekkinud sõbrasuhted eesruumis. Kui mõne tunni möödudes broneeritud pidu veel kestma sai jääda, oli tavakülastajatel aeg sammud kodu poole sättida.
Kuivõrd aga üks kohalik meeskülastaja, vennakste eakaaslane Tarmo, oli Aimari-Aigariga juba suureks sõbrameheks jõudnud saada, kutsuti temagi sünnipäevaliste sekka.
Ajapikku külaliste read kojusuundujate võrra üha hõrenesid, lõpuks oli jäänute arv kahanenud kümnekonna tegelinskini, nende hulgas ka kontvõõrana osaleja Tarmo, kes oma sõnul suundunud viisaka inimesena peolauda oma õlletoobiga.
Ühtäkki aga oli toimunud senises sõbralikus suminas lärmakas pööre, mis päädis verise kaklusega. Kui Aimar järjekordselt tobikimumiselt naases, nägi ta pilti maasvähkrevast Tarmost-Aigarist, ja et veri on paksem kui vesi, tormas ta mõistetavalt appi vennale, kes sel hetkel alumisel positsioonil. Aimar rebinud vennale liigategija ühe ropsuga püsti ja andud õpetuseks üheainsama tohlaka kesk silmägu, rohkemat ei miskit, mille peale kannatanu hakanud kodu poole sättima.
Nägu olevat tal olnud verine küll, aga see võinud olla põhjustatud rüseluse käigus purunenud lauanõude kildudest, vennaksed pakkunud talle isegi abi näo verest puhastamiseks. Aga Tarmo enda sõnul olevat ta läbisegi rusika- ja jalgahoopidega nii rängalt tappa saanud, et kojuminekut ülepea ei mäletagi, alles seal tulnud tal „pilt taskust" ja avastanud enda paistes silmnäost jõhkra armi, mispeale hommikul seadnud esimese asjana sammud tohtri manu.

Kes lõi keda, ütle seda
Et miskit seal sünnipäevalauas toimus, seda ei eitanud ükski pealtnägija ja osavõtja, aga versioonid toimunust olid väga erinevad. Aigari sõnul sai pahandus alguse sellest, et Tarmo olevat end hoopiski ise nende sekka pressinud ja seal inetult käitunud. Alustades sellest, et saabunud lauda omapoolse joogita ja nilpsanud keelt piduliste hundijalavee järele ning kui sellega veel kuidagi lepiti, siis viimaseks tilgaks kannatustekarikasse olnud see, et Aigari meelest üritanud Tarmo laua all intiimselt tema kintsu silitada, mispeale tema püsti karanud ja väike rüselus tekkinudki.
Baaridaami sõnul toimunud aga suisa jõhker peksmine, mille peale tema ka politsei kutsunud. Seadusesilma saabumine võtnud aga sedavõrd aega, et kannatanu vahepeal lahkuda jõudnud, teda käidi ka kodust otsimas, aga uks jäi suletuks.
Kes keda kui palju lõi ja oli see lugu täpselt kuidas oli, jäigi üsna segaseks, sest viinaähmas olid kõik osavõtjad.
Aga fakt oli see, et rüselus toimus ja et Tarmo silmnägu enne selle algust terve oli, süüdi vennaksed jäid ja tingimisi karistatud said.

Liisa Skanda

Vaadatud 2493 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
täiskustud fidel

tahan ka vile vahele saada!

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi