Vestlused surnutega

13.08.2019 17:05
Tõlkis Matti Raidpere
Kommentaarid
0
Foto:

Tuhanded nähtamatud niidid ühendavad meid nendega, kes on läinud teise maailma. Kas on olemas see teine maailm ja kas on võimalik luua sellega ühendus, uuritakse juba mitmeid sajandeid.

19. saj lõpus võtsid sellise ülesande endale Psüühiliste Uuringute Ühing Inglismaal – uurima asuti seletamatuid fenomene.

Side peenmateriaalse maailmaga
See mõistatuslik ja salapärane tundmatu maailm on alati olnud kullasooneks sulidele, kes nimetavad end ekstrasenssideks. Alates 1996. aastast polegi mitte keegi kätte saanud preemiat summas 1,0 miljonit dollarit, mille on välja pannud James Randi haridusfond sellele, kes suudab demonstreerida üleloomulisi võimeid korrektselt sooritatud eksperimendis. Tüütud ja salakavalad nn väljavalitud ajavad siiamaani kergeusklikele kaaskodanikele puru ja prügi silma ja kõrva.
Kuid ette on tulnud ka sensitiive nagu Vanga, kes on omanud paranormaalset annet luua sidet ja saada informatsiooni hauatagusest maailmast. Londoni meedium Leslie Flint (1911-1994) aga vestles kuulsate näitlejate ja kirjanike vaimudega ja sai nendelt palju huvitavat infot. Inglane Matthew Manning ja brasiillane Luiz Gasparetto kontakteerusid lahkunud kunstnikega maalikunsti erinevatelt suundadelt.
Ameerika uurija Mark Mesi pari 1966. aastal aluse Instrumentaalse Kommunikatsiooni Rahvusvahelisele Võrgule. Selle liikmed üritavad luua sidet peenmateriaalse maailmaga, kasutades selleks uusimat audio ja videoaparatuuri, mis väldivad pettuse ja subjektiivse hinnangu.

Teispoolsuse toimetused
Meedium Flint oli võimeline esile kutsuma sidet iga kummitusega, kes pakkus huvi kliendile, esitama vaimule küsimusi ja saama vastuseid. Ta oli nagu omapärane pressatašee maailma tuntuimatele kuulsustele. Tema kutsungitele tulid vastu Rodolfo Valentino ja Lionel Barrymore, Leslie Howard ja Marilyn Monroe, kes rääkisid oma kordumatute originaalsete häältega – kinnitavad tunnistajad teadlased-uurijad.
Vestlustes William Shakespeare ja Bernard Shaw´ga kinnitasid kirjanikud, et jätkavad kirjutamist kateispoolsuses, Frederic Chopin jätkab klaverimängu ja muusika loomist.
Marilyn Monroe teatas, et tal polnud kavatsust elu lõpetada enesetapuga. Endised piloodid kurtsid, et neil ei olevat seal võimalust lennata.
Haruldaste võimetega paistis silma juba lapsest saadik Manning (sünd. 1955 a) Ta ei langenud kontakteerudes kunstnikega sisemuse nägemuse ja hingeliste-vaimsete muljete abil isegi transsi. Ta maalis pilte, mida eksperdid polnud võimelised originaalidest eraldama. Tema käega maalisid Leonardo daVinci, Albrecht Dürer, Paul Klee, Isaac Oliver ja veel paljud teised suurkujud.
Mis on eriti huvitav – meedium Luiz Gasparetto töötas üheaegselt mõlema käega ja maalis üheaegselt kahte pilti erinevas kunstivoolus. Ta oli võimeline maalima ka pimeduses, öeldes, et valgus pole talle vajalik, sest see, kes on seal üleval näeb paremini.
Nii tekkised uued Renoir´i, Cézanne ja Picasso šedöövrid. 1978. a. maalis Luiz telekaamerate ees BBC stuudios 75 minutiga 21 maali. Kunstniku võimeid tal ei olnud, kuid olles kontaktis surnud kunstnikega ja transis, maalis ta väga kiiresti ja kõrge professionaalse tasemega täiesti automaatselt, enesele teadvustamata, omandades ja luues kunstnikule omaseid stiile ja töövõtteid ehk nn vaimset maalikunsti.Õpetatud meeste eksperiment
Ka Psüühiliste Uuringute Ühingut saatis edu. Nende koosseisus oli kolm Nobeli laureaati,18 professorit, nendest viis olid füüsikud. Katselisse gruppi kutsuti ka viis üleminekuealist teadlast.1901. a suri neist esimesena Frederik Maier, kuid mõni aeg hiljem ka teised. Peale nende surma saadi lahkunutelt väga väärtslikku ja haruldast infot teemade kohta, milledes olid lahkunud olnud haruldased spetsialistid. Võltsida nende teadete sisu meediumid lihtsalt ei saanud, sest polnud selleks võimelised tänu ebakompetentsusele nendes erialastes küsimustes.
Ühingu uuringutevariandid ja meetodid muutusid pidevalt ning mitte keegi asjasse mittepühendatu polnud võimeline nende fenomenist aru saama.
Viimane kontakt intellektuaalide vaimudega toimus 1972. aastal.
Tuleb välja, et teispoolne maailm on olemas ja side nendega on võimalik.
Mark Mesi ja tema pooldajad on samuti veendunud, et surnud inimeste elu jätkub peenmateriaalse maailma vibratsioonides, mis on meie mõistusele praegu veel arusaamatu ja mõistmatu.
Peale inimese füüsilist surma läheb tema teadvus üle meile mitteteadaolevatele arengu ja olelusastmetele ning teadlased tahavad leida usaldusväärset võimalust lahkunutega kontakteeruda, ilma et oleks vajalik leida haruldase andega meediume, kes on seni olnud peamised sidemeloojad teispoolsusega.

Valeeri Kukarenko artikkel tõlgitud ajakirjast “20. saj. saladused”

Jätkub ajakirjas...

Vaadatud 768 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi