VIDEOD: Burning Man festivali 73 000 külalist jäid mudalõksu

03.09.2023 12:35
NT
Kommentaarid
2
Foto:

Augustikuust edasi lükatud USA festival Burning Man sai tunda ekstreemseid ilmastikuolusid. Nüüd on külalised lõksus ning nende vee-, söögi ja energivarud lõppemas.

Festival, kus keskmisest jõukamad inimesed nädalaks hipideks kehastuvad, toimub igal aastal Nevada osariigis Black Stone kõrbes. Black Stone on tegelikult kuivanud järv ja möödunud ööl näitas see, et võib vahel ka mittekuivanud olla. Tulemuseks on täielikult läbitamatuks muutunud väljapääsuteed ning korralik mudaralli festivali alal.

Kohalikud võimud palusid vee-, toidu- ja energiavarud (akude kasutus jms) ratsioonideks jagada, sest evakueerimine võib võtta päevi. Lisaks varude vähenemisele, hakkavad kriitilisele piirile jõudma välikäimlad. Nende täitumise järel võib festival muutuda India räpaseima slummi sarnaseks. Kokku 73 000 külalisel palutakse ka järele vaadata, kas naabritel on kõik korras.

Ohumärke oli juba enne festivali algust, kui seal andis tunda troopiline torm Hilary. Burning Man lükati paar päeva edasi, sest Hilary tõttu oli Black Stone kaetud veega ja oodati selle kuivamist. Paljud teised festivalid jäeti tormi tõttu üldse ära, mis tundub nüüd päris tark tegu olevat. Kuna kriis on alles algusfaasis, siis võtavad külastajad asja huumoriga, nimetates festivali ümber DrowningMan'iks (Uppuv Mees).

Vaadatud 2137 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Trump

Link: https://t.me/drue86/43770

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi