Viis asja, mida kogudes saad ka investeerida

27.08.2021 19:30
Kommentaarid
0
Foto:

Aktsiad, väärtpaberid, krüptoraha, NFT ja mitmed teised mõisted tulevad ette siis, kui rääkida investeerimisest. Ja kuigi need pole üldse halvad lahendused, on olemas ka alternatiivseid investeerimisvõimalusi, mis ühtlasi võivad olla toredaks hobiks. Ajas võivad oluliselt väärtust kasvatada nt mitmesugused kollektsioonid. 

 

Võimalusi kollektsioneerimiseks on tohutult palju, ent kõik kollektsioonid pole ühtviisi väärtuslikud. Kuigi emotsionaalne väärtus võib olla suur ka siis, kui kogutakse kommipabereid või pastapliiatseid, ei ole nende turuväärtus siiski eriti märkimisväärne. Aga millised on asjad, mille kollektsioneerimist võib näha suisa investeeringuna?

Neljarattalised sõbrad

Kui uue auto soetamisel on reeglina abiks liising, võib vanema mudeli soetamisel vajalik olla hoopis autolaen, sest pangad ei pruugi vana auto jaoks liisingut pakkuda. Mitukümmend aastat vana auto võib olla üllatavalt kallis! Lisaks sellele tasub oma raha hoida ostujärgseks hoolduseks. Vanema auto remontimine ja selle parandamine võib olla nii mõnus omaette nokitsemise hobi kui ka põnev projekt, mis võtta ette pereliikmete või sõprade seltsis.
Asjatundlikult taastatud autode puhul on nende väärtus ühelt poolt nii emotsionaalne, kui aga ka rahaline. Muidugi pole iga auto sama väärtuslik ja sellega tasub end enne ostuprotsessi kurssi viia. Kui sa tead, mida otsida ja mida soetada, võid leida võrdlemisi odava mudeli kellegi garaažist või aiast ja selle hiljem mitmekordse hinnaga edasi müüa.

Midagi neile, kes hindavad kaunist väljanägemist

Kuidas on lood kunstiga? Kunst on läbi sajandite olnud kollektsionääride lemmikuks. Alati ostetakse, müüakse või vahetatakse. Muidugi ei ole tavainimesel võimalik sukelduda oksjonitele, kus liikuvad teosed on väärt mitukümmend miljonit, ent kui oskad valida ja näed, millisel kunstnikul on potentsiaali, võid nende teose praegu osta ja tulevikus edasi müüa. Vahepeal on see aga kaunis täiendus koduses sisekujunduses.
Kontrasti mõttes võib välja tuua ühe uuema aja trendi – käekottide kogumine! Muidugi on vaja teada, mida sa ostad ja kellelt sa ostad, end käekottidesse investeerimine võib olla üks huvitavamaid kollektsioneerimise viise. Eriti tore on see moeteadlikele inimestele, kellele disain nagunii huvi pakub. Peale luksuslike käekotibrändide nagu Louis Vuitton, Hermès ja Chanel, võib keskenduda ka
vintage käekottidele ning neid teise ringi kauplustest ja turgudelt taga otsida. Võib juhtuda, et satud tõeliselt ainulaadse mudeli otsa, millest saab kas su kollektsiooni täht või mille võid kasuga edasi müüa. Enamasti on ka hinnad sellised, mida saavad endale lubada rohkemad, kasutades nt järelmaksu abi. 

Klassikalised kollektsioonid

Müntide kogumise populaarsus on vähenenud, ent mitte täiesti kadunud. Koguda võib temaatika, riikide, väärtuse, aastanumbri või põhimõtteliselt ükskõik mille muu järgi! Münte saab vahetada ja müüa, või ka lihtsalt mündialbumisse koguda. Haruldasemad mündid võivad seejuures olla kordades kõrgema väärtusega, kui see, mis neile märgitud!
Sama kehtib margikollektsiooni kohta. Teoposti tähtsus võib olla küll vähenenud, ent see pole kuskile kadunud. Aegajalt tulevad välja erilised margikollektsioonid, mida inimesed armastavad koguda. Kõige väärtuslikumad on aga margid, mis ei ole spetsiaalselt kollektsionääridele loodud, vaid on mingil moel erilised ja haruldased. Olgu selleks siis trükiviga, kuupäeva märgis või katsetuspartii. Nii mündi- kui margikollektsiooni osas tasub võtta ühendust vanemate sugulaste ja sõpradega. Ehk oli see hobi, millega nemad on tegelenud ning kollektsioon on isegi veel alles! Vaadatud 1055 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi