Võõras naine pakkus poolt miljonit eurot

12.05.2019 22:30
Mariina Rein
Kommentaarid
1
Foto:

“Kui teie tehtud töö ei hõlma teie vajadusi, siis ma garanteerin teile, et teete ennast rikkaks.”

40ndates eluaastates Tanel (nimi muudetud) sai Facebookis sõbrakutse Eva nimeliselt endast vanemalt naiselt, kes algul tahtis lihtsalt suhelda. Seejärel pikemaid kirju kirjutades sõnastas naine need aga nõnda, nagu oleks need võõrkeelest tõlgitud Google´i tõlke abil. Lõpuks pakkus naine Tanelile suurt rahasummat. Enne summa Taneli nimele vormistamist aga palus uuel Facebooki sõbral suhelda oma advokaadiga.
Võib-olla tekib lugejal küsimus, miks mees sõbrakutse võõralt naiselt võttis vastu. Kuna Taneli töö hulka kuuluvad ka avalikud esinemised, ei ole selles midagi erakordset, kui sõbrakutse saadab inimene, keda Tanel isiklikult ei tunne. Sel juhul googeldab mees alati isiku nime ja vaatab, kas leiab tema kohta infot. Kui ei leia või ka leiab, vaatab mees alati kutse saatja ajajoont, kas tegemist on ikka reaalse inimese või trolliga.
Reaalsel inimesel on ­Facebookis oma lugu
Reaalne oma nime all esinev inimene nimetab tavaliselt ära käidud koolid ja märgib ära eelmised ning ka praeguse töökoha. Samuti postitab pärisinimene tavaliselt ikka midagi oma elust, kirjutab midagi postituste kommentaariks ja suhtleb sõpradega kommentaariumis. Kui konto omanik postitab ainult naljavideoid või ariklite linke ja loomapilte, ning Tanel ei leia ajajoonel mitte ühtegi tema enda kirjutatud sõna, on asi juba kahtlane. Sel juhul Tanel sõbrakutset vastu ei võta, kuigi konto omaniku sõprade hulgas võib olla juba kümme või mitukümmend Eesti avaliku elu tegelast. Tanel on aru saanud, et viimased tihti sõbrakutse saatjate tausta ei kontolli, sest tema on leidnud tuntud inimeste sõprade seast puhtakujulisi trolle.
Tanel vaatas, et temal ja Eval on kümmekond ühist sõpra ja naise ajajoonel lollusi või mingi räiget propagandat ei olnud. Siis võttis sõbrakuse vastu. Tõsi, teda häiris küll asjaolu, et Eva Nilssen ei olnud Facebooki lehele märkinud ei oma elukohta ega ka töökohta.

Peagi järgnes arusaamatu jutt
Üsna pea pärast sõbrakutse vastuvõtmist sai Tanel kirja: “Tänan teid, et olete mind sõbraks võtnud. Kuidas sul läheb?”
Tanel kirjutas, et normaalselt läheb, nagu ikka eestlane vastaks. Et tööd on olnud palju, aga juba teeb kevad rõõmsamaks.
Paar päeva oli vaikus. Siis kirjutas Eva: “Mulle meeldib inimestega rääkida, et mulle oma muredest vabaneda. Tõde, ma olen haige, ma olen rikas, kuid raha ei saa mind surmast enam osta. Minu ainus poiss suri õnnetuses pärast mehe surma. See on minu jaoks väga raske, vaata! Sellepärast ma tahaksin inimestega rääkida, et mulle oma muredest vabaneda.”
See oli nii kummaline sõnavõtt, et Tanel ei osanud midagi vastata. Korraks mõtles, et naine oli kirjutades purjus ja ei kontrolli kirjutatut, aga peagi taipas, et kirjutaja on välismaalane. Aga miks ta mulle üldse kirjutab?
Tanel ei vastanudki midagi ja unustas Eva ning selle teema.
Nädal hiljem kirjutas Eva: “Tere, kuidas sa oled?”
See imelik küsimus enam Tanelit ei üllatanud. Ta vastas, et teeb parajasti tööd
Naine kirjutas tund aega hiljem vastu: “Korras. Tõesti, mul on selles maal pikem elu. Ma isegi ei tea, kes mu vara lahkuda. Mul on huvid mitmes riigis mitmes riigis. Mu perekond on minu vastu ja püüdnud mind oma varanduse pärast tappa. Mul pole kedagi jäänud. Minu elu on kortsus. Ma aitan ainult neid inimesi, keda tean, ja neid, keda ma ei tea.”

“Minu nimi jääb teie mällu söövitatud.”
Tanelile oli asi üsna selge, aga ta ei teadnud veel, mida see naine otsib, miks ta niisuguseid imelikke kirju kirjutab.
Samal päeval kõigest pool tunid hiljem sai ta uue kirja: “Mida sa elus teed? Kui teie tehtud töö ei hõlma teie vajadusi, siis ma garanteerin teile, et teete ennast rikkaks. Ma tahan sulle raha anda. Annan teile 500 000 euro suuruse annetuse, olen tõsiselt oma otsuse üle. See oleks mulle väga õnnelik, et minu surmast või mu elust sa olid teie elu rohkem kui varem ja ikka veel minu poolt.
Minu nimi jääb teie mällu söövitatud ja jääb kirjaks, mida ei saa kunagi oma perekonnas, kõigi oma põlvkondade jaoks kustutada. Sest mul pole enam lapsi ja ma suren. Võtke ühendust minu advokaadiga: cabinetberton4@outlook.fr ja ütle talle, et see, kes teid saatis, aitas mul 500 000€ tagasi oma kontolt tagasi saada. Vastasel juhul toob see kasu ainult valitsusele. Riik sureb selle eest, kui ma suren.”
Tanel mõtles muiates, kui vähe peab küll inimesel mõistust olema, kui ta niisuguseid kirju saadab. Samas kavatseb ta oma uute ja ka mõnede vanade Facebooki sõprade tausta rohkem kontrollida.Vaadatud 2821 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
nigeeria prints

selliseid ullikesi kahjuks küll kes õnge läinud ja raha välja käinud

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi