Washtara prognoosib Eestile õitsengut

08.02.2021 13:00
Müstilised lood
Kommentaarid
0
Foto:

Tööstus areneb ning laevatehastes ehitatakse uusi kruiisilaevu. Algab uute liinide otsimine ja avamine, selgitab staažikas selgeltnägija. Toimivad ­kaubandusveod teiste riikidega, eriti nendega, mis asuvad Eestist üsna kaugel. Üks osa kaupa läheb Hiina poole, teine Aafrika, Brasiilia ja naaberriikide poole.

Samuti areneb paremini purjelaevastik. Ka väikelaevadel (süstad) läheb hästi. Võistlustel osalemine ja mõne maineka koha toomine ootab ees.
Masinaehituse ja kõige sellega seonduva puhul lähevad asjad ülesmäge, puidutööstus ei anna tööd nii nagu me tahaksime. Põlevkivitööstus jääb pinnale. Tuumaelektrijaama ehitamise ettevalmistused käivad ja tundub, et see avatakse planeeritust varem. Ehitussektor väriseb kindlasti koroonaviiruse tõttu, kuid see peab vastu. Erinevad väikesed ehitus­ettevõtted peavad rasketes oludes ellujäämiseks ühinema. Uute elamute ja muude tööstushoonete ehitamine jätkub.
Kinnisvara muidugi on kinnisvara ja selle ostu-müügiga on mõningaid tõrkeid, see tähendab, et see piirkond nõrgeneb veidi, umbes kuni augustini on madalamas seisus ja septembrist hakkab see taas elavnema.
Viirusest vabanemine ja turismireiside võimalus teistesse riikidesse reisikorraldamiseks muutub palju lihtsamaks alles suvel.
Toidusektoril on see palju raskem, see tähendab, et restoranid, kohvikud ja muud meelelahutusüritused tuleb mõneks ajaks unustada ja selleks võib kuluda kuni aprillikuuni. Jah, pangad lihtsalt võitlevad oma klientide eest, kuna nende asjad pole päris head. Igasugune võistlus ja spordis osalemine välismaal on probleem, tõenäoliselt kuni maini.
Tervishoius on võimalik tipp saavutada kuni veebruarini ja seejärel tuleb langus. Kuni veebruarini ongi raskeim aeg. Kaubavahetus teiste riikidega, peamiselt Euroopa poole, on Belgia, Holland, Prantsusmaa, kuid kõige parem on Saksamaa.
Venemaa ja Valgevenega see nii hästi ei arene. Hiina on keeruline piirkond, kuid siiski saab arendada koostööd. Eesti välisvõlg küll kasvab, kuid suudab siiski sellega toime tulla. Koroonaviiruse mõju ei ole viimasel kohal, on suur katalüsaator Eesti enda arengu kulgu muutmisel. Tänapäeval on ühiskond endiselt etnilise ja keelelise joone järgi lõhenenud, kuid saabub aeg, mil kogu Eesti rahvas ühineb, et võidelda ühise vaenlase vastu.
Erinevusi ei esine siis enam rassi- ega rahvusvähemuste põhjal, algab inimeste austamine ja nende kokkuhoidmine ning austus üksikisikuna. Sellest saab ühtne Eesti rahvas, kuid selleks peab midagi juhtuma ja see kindlasti juhtub, kuid mitte aastal 2021, vaid palju hiljem, kui uus põlvkond, kes on nüüd 20-aastane, saab umbes 40-aastaseks. See saab olema hoopis teistsugune progressiivsemate, tahtejõulisemate, edasijõudnute inimeste ühiskond.
Eesti õitseb ja Eestist saab tõepoolest isemajandav riik, seda peetakse tema kuldajaks. Tahaksin sellel ajal veel elada.

Vaadatud 666 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi