Weekend Festival Baltic – kas Pärnu uus Nokia?

26.08.2018 14:15
Kristine Kaasonen
Kommentaarid
0
Foto:

Järjekorra numbrilt neljas Weekend Festival Pärnu rannas on möödanik ja klubihundid loodetavasti tagasi argipäeva rütmis.

Neljas Weekend siiski üllatusmomenti ei pakkunud ja ma pole küll kursis ametliku piletimüügi statistikaga, kuid tunne oli, et rahvast oli siiski mõnevõrra vähem kui eelmistel aastatel. Weekendist on kujunemas Pärnu uus Nokia, mis on hetkel pop nimi kõigi suus ent kui rahvusvaheliste muudatustega kaasa ei minda, siis hääbub varsti.

Korraldus areneb, festival ise jääb maha
Eelmise aasta valeraha-skandaal on teinud omad korrektuurid ja sel aastal oli festival sularahavaba. Et festivalialalt midagi osta, selleks pidi laadima eelnevalt või siis alal sees selleks spetsiaalselt kohandatud müüklatest virtuaalraha oma käepaelakiibile ning seda siis viibates sai baarides ja söögikioskites ostelda. Tuleb tunnistada, et süsteem oli viperustevaba ja toimis laitmatult, samuti oli seda mugav ja lihtne kasutada. Ilmselt nii mõnigi külastaja sai eelmise õhtu trajektoori just kellaajalise ostu põhjal kindlaks teha, aga morjendav on see fakt, et jääkraha kätte saamine toimub alles peale festivali ja tagasikandeid pressiteate järgi hakatakse tagasi kandma alles septembris. Tagasiarveldades tuleb ka arvestada teenustasuga üks euro per kanne ja ilmselt jääke summades kuni viis eurot vist üldse ei kantagi tagasi. Või noh, kui on soov see korraldaja mõistes „väike summa“ tagasi saada, siis tuleb juurde kanda nii palju, et kogu summa tagasi saaks. Kui juba arvestada, et näiteks iga külastaja lõpujääk on kaks eurot, mida ta tagasi ei saa, siis korraldaja teenib tohutut puhastulu.
Omamoodi hästi oli panustatud sel aastal ka festivalilalal liiklemisse: teed tundusid olevat loogilisemad ja ka peasissepääs oli minu enda arvates kõige parema koha peal üldse, ehk siis Hedon spa kõrval. Liigeldes pääses kergest ühe lava pealt teise juurde ja massiivseid „haake“ liiklemisel ees ei olnud. Küll aga mulle jäi mulje, et festivaliala on mahutatud väiksema ala peale kui tavaliselt.
Hoolimata väga kõrgest festivalipiletihinnast on paraku festival ise jäänud täies mahus samaks. Olgem ausad, lava peal vahetuvad DJd aga miksitavad lood on samad ja oma repertuaari pole mõnel uuel kuumal nimel veel üldse tunniajase seti jaoks välja panna. Ka stamp „Hello Estonia“ või „3-2-1-jump“ võib tulla üldse manageri suust lava tagant, mitte Apple'i arvuti ees lava peal olevalt inimeselt. Samas seisus on ka aasta-aastalt jäänud lavakujundus ja tule- ning paugushow. Aeg oleks juba sealmaal, kus hakata tegema muudatusi ka lavaliselt ja setiliselt ehk siis panustada atraktiivsemale välimusele ja olemisele tervikuna.

Samad artistid
Out of the box esinejaid väga ei kutsuta, aga kindlasti kõige positiivsema mulje jättis The Prodigy, kes on teada-tuntud alternatiiv-reivi artist ja tõmbas rahva ikka korralikult pöördesse. Publik tõmbas ringi rahva seas ja reivis üksteise otsa kukkudes korralikult. Samuti oli megalt panustatud bassi peale, mis kohati tõmbas siseorganid korralikult kokku.
Pealavalt rohkem üllatust siiski ei tulnud. Väga suur nimi nagu Alan Walker oli aga sel aastal pandud ühe väiksema lava peale ja see tekitas küll küsimusi. Esiteks oli seal nii palju inimesi koos ja nii suur nimi pealavalt ära toomine mõjus nagu natukene mõnitamisena. Igatahes oleks Alan Walker mõjunud pealaval hoopis efektsemalt.
Eesti räpparid tegid ka korralikku tööd kõrvallavadel ja 5Miinust andis suurepärase etteaste.
Klubihundid ja möllumemmed aga käima tõmbas siiski ämmamoori maja
Festivalile kõndides võis rannaala vahetus läheduses olevatel tänavatel näha nii Läti kui ka Leedu registreerimisnumbritega sõidukeid, mis olid kohandatud ööbimiseks. Ilmselt on Pärnus sel ajal ööbimishinnad nii lakke juba viidud, et korraliku ööbimist kolmeks ööks endale enam lubada ei saa või siis ei olegi enam midagi saada.
Kindlasti oli paljudele ka ebameeldivaks üllatuseks see, et telklaalasse kange alkoholiga sisse ei lastud ja inimese peale oli natukene ainult lahjat alkoholi lubatud. Iseenesest korrahoidmise ja turvalise mõttes hea valik, aga no siiski tekkis paratamatult küsimus, et kas siis seal on nii lasteaed koos? Siit-sealt oli kõvasid skeemitamisi kuulda, kuidas ikkagi telklasse alkoholi sisse veeti.
Paratamatult oli peale pidu ka tühjem Pärnu linna läbutänavail ja suuremad joomapeod pandi ikkagi maha ööbimiskohas Lätist toodud alkoholiga.
Ka meie seltskond arvas sel aastal paremaks olla oma hoovis ja jaurata täiest kõrist kaasa „Ämmamoori maja“ kui minna linna peale pooltühja klubisse. Õige pidu läkski käima tavalise eesti süldi saatel alles ööbimispaigas, peale viimase esineja ärakuulamist pealaval. Küll aga ei olnud meie muusikavalikus vaimustunud noored naabripoisid, kes hommikul kell üksteist härgadena viina kulistasid, aga kell kümme õhtul juba magama läksid ja anusid, et me Terminaatorit neile enam ei laseks. Noored on küll kõvad paugutajad, aga vastupidavust neil siiski veel ei ole.Vaadatud 534 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi