­Legendaarne Marja pood ­suletakse!

14.02.2021 22:25
Aivar Pärtel
Kommentaarid
5
Foto:

Vähe on tallinnlasi, kes ei teaks Mustamäe teel asuvat legendaarset Marja poodi. Aastakümneid rentis Marja poe ruume toidupoodide kett Comarket. Paraku Comarketi kett pandi 2020 aasta kevadel müüki ja ostjaks oli Selver.

Nüüdseks on kindel, et ka Selver ei soovi Marja poe ruumides enam toidupoodi pidada. Põhjuseid on siin mitu. Selveri esindaja Jürg Sameli sõnul Marja Comarketi me tõesti lähiajal sulgeme, sest see on Marienthali Selverist sisuliselt üle tee ning kaht nii lähestikku asuvat kauplust pole otstarbekas pidada.
Kohalike sõnul on peamine põhjus siiski konkurents. “Süüdi” on Grossi toidupood, mis avas mõned aastad tagasi toidukaupluse otse Marja poe kõrval. Hinnad on Grossi poes kohati poole soodsamad. Kohalike sõnul Marja Comarket jäi klientidest siis ilma, kui Gross oma poe avas.Ja Selveril lihtsalt ei jäänud muud üle kui Marja pood sulgeda.

Katastroofiline veebruar
Marja pood on aga väga kurva ajalooga, eriti mis veebruarikuud puudutab. Täna, 12. veebruaril 1994 “väsis” ehitusvea tõttu Marja poe müügisaali lage toestav tala. Sellel kurval päeval oli Marja poes tavalisest rohkem inimesi, sest õhtul oli Lillehammeri taliolümpia avamine ja enamik linlasi soovis omad sisseostud hommikul teha. Pärastlõunal oli poes juba rahulikum, kui kassiir kuulis äkki vorsti- ja lihaleti juures raksatust.
Tunnistaja Leida Laane sõnul: «Kõik ragises ja mürises. Ripplagi hakkas alla kukkuma, seejärel tulid robinal paneelid».
Õnnetuspaigale kiirustas 11 kiirabiautot, kaks reanimobiili, päästeteenistus ja politsei kogu Tallinnast. Kuna Tallinna päästjatel polnud raske- ja eritehnikat, siis kutsuti kohale Eriautobaasi kraana, mille abil prooviti tõsta varisenud paneele. Et Eriautobaasi kraana nokk oli selleks tööks liialt lühike, tuli erafirmalt tellida tööks sobilikum kraana. Päästeoperatsioon lõppes kell kaks öösel, kui kõik paneelid oli majast välja saadud.

Õnnetuskohta toodi küünlaid ja lilli
Kohapeal hukkus viis inimest. Paljud said vigastada, neist üks suri hiljem haiglas. Päästeametil ja kiirabil nappis tehnikat. Palkide abil toestati veel üleval püsiv laeosa.
Uurimiskomisjon selgitas, et 1977. aastal uksed avanud Marja poe katuslae varingu põhjustas Kuldnoka tänava poolt teisele postireale toetuva betoontala toesõlme purunemine.
Betoneerimise eel oli ehitusjärelevalve tala üle vaadanud ja nõudnud lisaarmatuuri panekut. Seda ehitajad aga ei teinud, ning 17 aastat hiljem tala “väsis” ja varises alla.Otseseid süüdlasi pole tänini teada. Õnnetuse ajal kuulus hoone linnale.
Uue hoone ehitus algas 1994 sügisel, avati 1995 suvel.

Vaadatud 4608 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Viimzi Muuzikaspezid

Kutsume Viimsu Grossu poodi.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi