Ilm

Uus nädal tuleb jätkuvalt sajune

Esmaspäeval, 25. märtsil on paastumaarjapäev. Vanasti arvati, et selle päeva ilm andis vihjeid, kas oodata on külma või sooja kevadet.

Reede öösel madalrõhulohk eemaldub ja põhjustab öö esimesel poolel lörtsi ja vihmasadu. Hommikuks jõuab merelt kõrgrõhuhari, päev tuleb päikesepaisteline ja kuiv. Õhutemperatuur on öösel -1..+2°C, päeval 2..7°C.
Laupäeva öös on valdavalt sajuta, kuid hommikuks jõuavad kohale Norra merele jõudva aktiivse madalrõhkkonna kaguserva vihmapilved. Esialgu sajab lörtsi ja vihma, päeva jooksul läheb sadu kõikjal üle vihmaks. Õhutemperatuur on öö hakul mandril 0..-6, saartel 0..+2, hommikuks tõuseb, päeval 4..9°C.
Pühapäeval jääme üle Skandinaavia ja Soome itta liikuva madalrõhuala lõunaserva ja nii öö kui ka päev tulevad väga tuulised. Õhutemperatuur on öösel 0..+4°C, päeval 2..7°C.
Esmaspäeva öö on kuiv, päeval laieneb meile Lõuna-Rootsist madalrõhuala idaserv. Mitmel pool sajab hooti vihma ja lörtsi. Puhub mõõdukas läänekaare tuul, õhtuks pöördub lõunasse. Õhutemperatuur on öösel -3..+2°C, päeval 2..7°C.
Teisipäeval liigub see madalrõhkkond üle Eesti itta. Sajab lörtsi ja lund. Öösel on tuul nõrk ja muutiku suunaga, päeval pöördub loodesse ja tugevneb. Õhutemperatuur on öösel -3..+1°C, päeval 1..5°C.
Kolmapäeval on lootus lõunapoolse kõrgrõhuharja laienemisele üle Eesti. Öösel sajab mitmel pool lund, päev tuleb valdavalt sajuta. Puhub mõõdukas loodetuul. Õhutemperatuur on öösel 0..-4°C, päeval 0..+3°C.
Neljapäeval on enamasti vahelduva pilvisusega ilm, ranniku ääres võib paista ka päike. Õhutemperatuur on öösel 0..1°C, päeval 3..9°C.

NT