Ilm

Tuleb nii päikest kui vihma

Reedel eemaldub madalrõhkkond Venemaa põhjaalade ja tõusva õhurõhu foonil saab lõunapoolne kõrgrõhuala pisut mõjusamaks. Öö on selgema taeva ja suurema sajuta. Õhk jahtub 4...9°C-ni. Päeval arenevaist pilvedest sajab mõnes kohas hoovihma. Edela- ja läänetuul on võrdlemisi tugev, öö hakul ja päeval on puhanguid 15 m/s. Õhutemperatuur tõuseb 12...17°C-ni.
Laupäeval lisandub läänekaarest niiskust. Öö on peamiselt sajuta, päev vihmahoogudega. Puhub mõõdukas edelatuul. Õhumass on mahe ja temperatuur on öösel 4...9°C, päeval 11...16°C.
Pühapäeval koondub madalrõhkkond Venemaa põhjaaladele ja selle lääneserva mööda algab Läänemere ümbrusse jaheduse sissetung. Tuul pöördub läände ja loodesse ning on tugev. Õhutemperatuur on öösel 3...8°C, päeval 10...14°C. Vihmahooge on hõredalt ja harva.
Esmaspäeva öö tuleb tõusva õhurõhu foonil suurema sajuta. Päeval riivab Eestit loode poolt saabuv madalrõhulohk ja toob vihmahooge. Puhub tugev lääne- ja loodetuul. Õhutemperatuur on öösel 2...7°C, päeval 8...13°C.
Teisipäeval kandub Venemaal baseeruva madalrõhkkonna kauget lääneserva mööda meile ikka jahedust ja mõnes kohas rabistab ka lühiajaliselt vihma. Puhub mõõdukas loodetuul. Õhutemperatuur on öösel 2...7°C, päeval 9...13°C.
Kolmapäeval on tugevam kõrgrõhkkonna mõju. Öö on selgema taevaga, päev pilverünkadega, aga ka enamasti sajuta. Puhub mõõdukas loodetuul. Õhutemperatuur on öösel 0...6°C, päeval 8...13°C.
Neljapäev on oodata pilves, ent sajuta ilma. Ennelõunat puhub nõrk läänekaare tuul, pärast pöördub tuul kagusse. Õhutemperatuur on öösel 5...7°C, päeval 8...11°C.

NT