Ilm

Oodata on külma

Mida rohkem sisemaale, seda suuremate miinuskraadidega peaks nädalavahetusel arvestama.

Reedel tõmbub lõunapoolne madalrõhkkond tagasi ja kõrgrõhkkond tugevneb. Mandril on ilm suurema sajuta, saartel sajab kohati lund ja lörtsi. Idakaare tuul on mõõdukas. Õhutemperatuur on ööpäeva jooksul -7...-2°C, Saaremaa rannikul kuni +1°C.
Laupäeval laieneb Venemaa põhjaaladelt kõrgrõhkkond Eestisse ja soodustab taeva selgimist. Ilm on suurema sajuta ja mõõduka idakaare tuulega. Üksnes Hiiumaale ja põhjarannikule võib lahelt kanduda pilvi, mis poetavad nõrka lund. Õhuvool kannab idakaarest külma juurde ning temperatuur on öösel -15...-4, päeval -3..-8, idapoolsetes maakondades jääb see -10°C piiresse.
Pühapäeva öö on Venemaa kõrgrõhkkonna servas üksikute nõrkade lume­hoogudega ja vaikne. Õhutemperatuur on öösel -16...-4°C. Päeval laieneb üle Skandinaavia Läänemerele madalrõhkkonna serv. Suuremat sadu veel ei tule. Tuul pöördub edelasse ja lõunasse ning tugevneb Lääne-Eestis 5-10, õhtu poole saartel puhanguti 14 m/s. Õhutemperatuur päeval on -10...-2°C.
Esmaspäeval liigub madalrõhkkond Botnia lahe äärde ja selle serv laieneb Eesti kohale, tuues kaasa lund ja lörtsi, teeb tuisku ning tõstab lõuna- ja edelatuule ­tugevaks. Õhutemperatuur tõuseb saartel ja läänerannikul 4°C-ni, mandri sise­aladel -6...-1, öö hakul idaservas kuni -10°C. Päeval sajab mandril lund ja lörtsi, saartel ja rannikul võib sekka tulla ka vihma tulla. Tuul püsib tugevana. Õhu­temperatuur on -3...3°C.
Teisipäeval suundub madalrõhkkond Soomest Peterburi suunas ja selle servas sajab aeg-ajalt lund ja lörtsi, rannikul vihma. Tuul pöördub järk-järgult läänekaarde ja on tugev. Õhutemperatuur on öösel -5...0, päeval -3...1°C.
Kolmapäeval on oodata pilves, ent sademeteta ilma. Puhub nõrk või mõõdukas muutliku suunaga tuul. Õhutemperatuur on öösel -4...-1, päeval -3...1°C.
Neljapäeval läheb jahedamaks, ent sadu pole praegu oodata. Puhub mõõdukas kirdetuul. Õhutemperatuur on öösel -8...-3, päeval -6...-2°C.

 NT