Ilm

Ilm läheb jahedamaks

Ees ootavad vihmased päevad ja võrdlemisi jahedad ööd. Maapinna lähedal võib öine temperatuur olla paiguti nullkraadi lähedal.

Reede ööks muutub taevas kõikjal selgemaks ja on vaid mõne üksiku kerge vihmahoo võimalus. Päeval liigub üle Eesti uus madalrõhulohk ühes vihmasajuga. Edela- ja läänetuul on tugev kuni õhtuni. Õhutemperatuur on öösel 10...15, päeval 13...17°C.
Laupäeval koondub madalrõhkkond Venemaale ja selle järel liigub üle Eesti hoogsajupilvi - öösel on vihmahooge hõredalt, päeval laialdaselt. Puhub võrdlemisi tugev lääne- ja loodetuul. Õhutemperatuur on öösel 5...13, päeval on 13...16°C.
Pühapäeva öö hakul taevas selgineb, tuul jääb veidi nõrgemaks ja õhutemperatuur langeb 3...8°C. Keskpäevaks tõmbub taevas pilviseks, saartele jõuab vihmasadu, mis pärastlõunal üle Eesti laieneb. Edelatuul paisub tugevaks, puhanguid on õhtu poole kuni 20 m/s. Õhutemperatuur on päeval 13...16°C.
Esmaspäeval liigub madalrõhkkond üle Skandinaavia, selle lõunaservas puhub meil väga tugev edela- ja läänetuul. Sajab hoovihma, päeva peale jääb sajuhooge harvemaks. Õhutemperatuur on öösel 7...15, päeval 13...16°C.
Teisipäev tuleb Venemaa põhjaaladele kaugeneva madalrõhkkonna servas tugeva lääne- ja loodetuule ning sajuhoogudega. Õhuvool kannab loode poolt jahedust ning temperatuur on öösel 5...9, päeval on 11...14°C.
Kolmapäeval jääb madalrõhkkond Põhja-Venemaale tiirlema ja selle lääneserva mööda kandub loodevoolus Läänemere äärde jahedust juurde. Päeval on vihmahooge enam kui öösel. Puhub tugev loodekaare tuul. Õhutemperatuur on öösel 5...10, päeval 11...14°C.
Neljapäeval öösel võib Loode-Eestis sadada. Päeval on vahelduva pilvisusega ilm, võib sadada, aga paista ka päike. Puhub mõõdukas loodekaare tuul. Õhutemperatuur on öösel 6...10, päeval 9...12°C.

NT