Ilm

Sügis algab tüüpilise ilmaga

Reedel ja laupäeval jääme nõrgenevasse kõrgrõhuvööndisse. Ööd on sajuta, kuid mitmel pool tekib udu, mis püsib kohati ka hommikul ja ennelõunal, päevad on valdavalt sajuta. Tuul on nõrk ja muutliku suunaga. Õhutemperatuur langeb öösel -1...6°C, rannikul sooja kuni 11°C, päeval tõuseb 12...15°C.
Pühapäeval läheneb meile madalrõhuala lääneserv ja päeval laieneb vihmasajuala aeglaselt Venemaalt Ida-Eestisse. Tuul pöördub põhjakaarde ja tugevneb. Õhutemperatuur langeb öösel 1...7°C, rannikul sooja kuni 12°C, päeval 10...15°C.

Esmaspäeval läheneb Atlandilt Skandinaaviale madalrõhuala, mille lohus areneb Põhjamerel uus pööris ja Eesti jääb lääne-ida suunalisse madalrõhuvööndisse. Mitmel pool sajab vihma. Tuul pöördub läänekaarest lõunakaarde. Õhutemperatuur on öösel 3...8°C, rannikul on kuni 12°C, päeval 10...14°C.
Teisipäeval jääme madalrõhuala idaserva, millele seisab vastu Venemaa põhjaalade kohal olev väheliikuv kõrgrõhkkond. Meil sajab siin-seal vihma. Kagutuul tugevneb. Õhutemperatuur on öösel 3...8°C, rannikul on kuni 12°C, päeval 12...15°C.
Kolmapäeval liigub Aadria merel jõudud kogunud väga aktiivne tsüklon kiiresti üle Poola Baltimaade suunas. Kui öö on meil olulise sajuta, siis päeval läheb edela poolt alates sajule. Kagu- ja idatuul muutub väga jõuliseks. Õhutemperatuur on öösel 5...9°C, rannikul on kuni 12°C, päeval 11...15°C.
Neljapäeval on vahelduva pilvisusega ilma, aga kohati võib sadada ka vihma. Puhub tugev ida- ja kagukaare tuul. Õhutemperatuur on öösel 3...8, päeval 7...15°C.

NT