Ilm

Laske mardid tuppa tulla

Tuntuim mardipäevakomme on olnud mardisantide ringijooksmine, mida tehti mardipäeva eelõhtul. Paraku tänapäeva tontlikes kostüümides martidel on raske oma etteastetega pererahvalt maiustusi või raha välja meelitada, sest kodusid kaitsevad lukud, kurjad koerad ja turvakaamerad. Mis tänavu ilmasse puutub, siis mardipäevasest selgest ilmast võib järeldada lumevähest talve ja vastupidi – udu tõotab külma ja sügava talve tulekut.

Reedel on pilves ilm. Sajab vähest vihma. Puhub nõrk kagu- ja idatuul. Sooja on öösel 3..7, päeval 5..9 kraadi.
Laupäeval on pilves ilm. Sajab vähest vihma. Puhub mõõdukas kagutuul. Sooja on öösel 2...7, päeval 4...8 kraadi.
Pühapäeval on vahelduva pilvisusega ilm. Saartel võib sadada vähest vihma. Puhub tugev kagutuul. Sooja on öösel 2...7, päeval 4...8 kraadi.
Esmaspäeval on pilves ilm. Öösel on sajuvõimalus vaid saartel, päeval suureneb sajuvõimalus üle Eesti. Puhub mõõdukas edelatuul. Sooja on öösel 2...7, päeval 5...10 kraadi.
Teisipäeval on pilves ilm. Sajab vihma ja mitmel pool on sadu tugev. Puhub väga tugev lõuna- ja edelatuul. Öösel on sooja 4..8, päeval 7..10°C.
Kolmapäeval on vahelduva pilvisusega ilm. Hooti sajab vihma. Puhub mõõdukas loodetuul. Sooja on öösel 2...6, päeval 5...8 kraadi.
Neljapäeval on vahelduva pilvisusega ilm.  Puhub mõõdukas loodetuul. Sooja on öösel 2...6, päeval 5...7 kraadi.

NT