Ilm

Päike ennast eriti ei näita

Reedel suureneb Läänemere lõunavete poolt madalrõhkkonna surve veelgi ja jätkub ida- ja kirdetuule tugevnemine. Kõrgrõhkkond tõmbub Lapimaa kohale, aga hoiab oma servaga meie ilma ikka suurema sajuta. Jaheda õhumassi temperatuur on öösel pilvekihiga kaetud taeva all plusspoolel, selgemate tundide jooksul langeb 2°C lähedale ja maapinnal sel juhul 0°C ümbrusse. Päeval on idakaare tuule kaasabil selgimiste tõenäosus suurem saartel ja rannikul ning õhusoe tõuseb siis 14°C-ni, pilves taeva korral jääb 10°C ümbrusse.
Laupäeval püsib Põhja-Euroopa kohal oleva kõrgrõhuala ja lõuna poolt survet avaldava madalrõhuala vastasseis. Ida- ja kirdetuul on ikka tugev. Tuule tugevnemine loob soodsamad tingimused laiguti pilvede hajumiseks. Õhuvool kannab kirde poolt külma juurde, öö on hallaohuga, päevane temperatuurifoon kerkib 9...14°C-ni.
Pühapäeval tugevneb nii Euroopa põhjaaladel valitsev kõrgrõhuala kui lõunapoolne madalrõhuala ning kahe rõhuala piirimail puhub Eestis ikka tugev kirdetuul, mis ei vaibu veel ka esmapäeval. Taevas võib üsna halliks jääda ja esmapäeval võib Eesti põhjaosas ka veidi vihma sadada. Kirdevoolus lisanduvas külmas õhumassis on öösel hallaoht suur, päevasooja ülempiir jääb 10...11°C lähedale.
Kui teisipäeval madalrõhkkond Venemaa kohale koondub ja aktiivseks muutub, siis selle lääneserva mööda lisandub ka meile niiskust ning suureneb vihma võimalus. Põhjakaarde avatud õhuvool lisab külma. Öö on õhus nappide plusskraadide ja maapinnal hallaohuga, päevane temperatuurifoon jääb valdavalt alla 10°C. Kirde- ja põhjatuul on mõõdukalt tugev.
Kolmapäev jätkub jääb madalrõhkkonna servaalal sajuhoogude ja tugeva põhjakaare tuulega ning ilm on väga kõle. Õhutemperatuurid on öösel 5...8, päeval 6...8°C .
Neljapäeval on pilves ilm, kuid hetkel paistab, et sadama ei hakka. Puhub mõõdukas idakaare tuul. Õhutemperatuurid on öösel 5...7, päeval 8...10°C.

NT