Ilm

Oodata on öökülmasid

Varahommikul liiklejad peaks kindlasti olema ettevaatlikud – on libe.

Reedel ulatub kõrgrõhkkond servaga üle Skandinaavia Läänemere kohale. Õhuvool kannab meile põhjakaarest külma. Niiskust lisandub eelkõige ööks. Üle Eesti  liigub sajuhooge. Päeval on sajuhooge hõredalt, suurim on võimalus Eesti idapiiri lähistel ning Virumaal võib vihma sekka tulla ka valgeid helbeid. Põhja- ja loodetuul tõmbub tagasi. Temperatuur langeb sisemaal öösel vahemikku 0...8, päeval 5...9°C.
Laupäeva öö on kõrgrõhkkonna servas võrdlemisi selge taevaga ja rahulik. Õhutemperatuur on -1..+2, rannikul 8°C. Päeval tugevneb põhja poolt läheneva madalrõhkkonna survel lääne- ja edelatuul. Põhja-Eesti kohale jõuab pilvekiht, mis liigub pärastlõunal edasi sisemaa suunas. Suurem sadu veel kohale ei jõua, õhtul võib põhjarannikul vihma sadada. Temperatuur langeb sisemaal öösel õhus 0°C lähedale, maapinnal alla 0°C, päeval 7...10°C.
Pühapäeval tuleb Norra looderannikult Põhja-Soome madalrõhkkond, laieneb servaga üle Läänemere ümbruse ja tõstab lõuna- ja edelatuule tugevaks. Vihmahood on öösel kohatised, päeva peale muutub sadu laialdasemaks. Õhumass muutub pisut mahedamaks. Õhutemperatuur on öösel 2...9, päeval 6...11°C.
Esmaspäeval eemaldub madalrõhkkond Karjala poole ja selle lääneserva mööda algab taas külmema õhu sissetung. Vahetevahel sajab vihma, sekka lörtsi. Tuul pöördub edelast läände ja loodesse ning on tugev. Õhutemperatuur on öösel 0...5, päeval 5...8°C.
Teisipäeval kaugeneb madalrõhkkond edasi Venemaa põhjaaladele, aga selle serva mööda liigub üle Eesti veel sajuhooge nii vihma kui lörtsina. Puhub tugev lääne- ja loodetuul. Õhutemperatuur on öösel 0...8, päeval 4...8°C.
Kolmapäeval on vahelduva pilvisusega päikesepaisteline ilm. Puhub mõõdukas loodetuul. Õhutemperatuur on öösel 0...4, päeval 4...7°C.
Neljapäeval on vahelduva pilvisusega päikesepaisteline, ent jahe ilm. Õhu­temperatuur on öösel 0...4, päeval 3...5°C.

NT