Ilm

Tuleb nii vihma kui päikest

Ilm on küll võrdlemisi soe, kuid arvestada tuleks igasuguste tingimustega.

Reedel väheneb madalrõhkkonna mõju viivuks ja tõusva õhurõhu foonil on päeval vaid üksikute vihmahoogude võimalus. Läänekaare tuule puhanguid on öösel 12, päeval kuni 14 m/s. Õhutemperatuur on öösel 10...17, päeval 17...22°C.
Laupäeval suundub uus madalrõhkkond üle Botnia lahe Lapimaa suunas,. Tänastel andmetel suunduvad põhilised sajupilved Soome ning meil võib tulla hoovihma vaid üksikutes kohtades. Õhtul muutub aga sadu laialdasemaks. Edelatuule puhanguid 14 m/s on eelkõige oodata Soome lahe ääres. Õhutemperatuur on öösel 7...15, päeval 18...21°C.
Pühapäeval liigub Skandinaaviast Soome madalrõhkkond ja selle serva mööda laieneb öösel sajuala üle Eesti. Tuul puhub lõunast ja edelast ning võib tugevneda. Õhutemperatuur on 11...17°C. Ennelõuna on üsna pilvine ja vihmane, keskpäevaks saab saartel ja pärastlõunaks ka mandri lääneosas tihedam sadu läbi ja pilved hõrenevad. Puhub tugev edela- ja läänetuul. Õhutemperatuur on 17...21°C.
Esmaspäeval võib uus madalrõhkkond Skandinaaviast Soome jõuda. Sel juhul esineb öösel sadusid harvem, päeval aga uuesti laialdaselt ning edela- ja läänetuul on vaid öö hakul lühiajaliselt nõrgem. Õhutemperatuur on öösel 12...17, päeval 18...23°C.
Teisipäeval madalrõhkkond kaugeneb ja tõusva õhurõhu foonil pilved hõrenevad. Päeval esineb sajuhooge harvem. Edela- ja läänetuul võib võrdlemisi tugev olla. Õhutemperatuur on öösel 13...17, päeval 17...22°C.
Kolmapäeval on vahelduva pilvisusega sajuta ilm. Puhub mõõdukas edela- ja läänetuul. Õhutemperatuur on öösel 11...13, päeval 15...18°C.
Neljapäeval vahelduva pilvisusega päikese paisteline ilm. Puhub tugev edelakaare tuul. Õhutemperatuur on öösel 11...13, päeval 15...17°C.

 

NT