Ilm

Seekord peaks ilus nädalavahetus tulema

Tänavapilt on läinud üsna roheliseks ning igal pool on õide puhkemas kõikvõimalikud puud, põõsad ja muud taimed. Ilm soosib värskes õhus ajaveetmist ja väliseid tegevusi.

Reedel tuleb kõrgrõhkkond Botnia lahe äärde ja selle mõju tugevnemisel jääb taevas meil ööpäevaringselt enamasti selgeks. Idakaare tuul tugevneb saartel. Õhutemperatuur on öösel 2...7, maapinna lähedal võib 0°C ümbrusse langeda, päeval 16...20, meretuulega rannikul kuni 12°C.
Laupäeval tuleb kõrgrõhkkond Soome kohale ja selle vahetus läheduses on meie ilm kuiv ja enamasti selge. Puhub mõõdukas idakaare tuul. Õhutemperatuur on öösel 3...8, päeval meretuulega rannikul kuni 13, sisemaal 18...22°C.
Pühapäeval kõrgrõhkkonna mõju pisut väheneb. Ilm on ikka sajuta, ehkki päeval võib taevas õhukese kõrge pilvekihiga kattuda. Puhub mõõdukas idakaare tuul. Õhutemperatuur on öösel 6...11, päeval sisemaal 20...24, meretuulega rannikul kuni 13°C.
Esmaspäeval laieneb Kesk-Euroopa poolt madalrõhkkond Läänemere äärde. Lisandub pilvi ja päeval võib ka üksik vihmasabin tulla. Puhub võrdlemisi nõrk idakaare tuul. Õhutemperatuur on öösel 9...14, päeval 20...24, meretuulega rannikul kuni 14°C.
Teisipäeval jääme Kesk-Euroopas püsiva madalrõhkkonna ja põhjaaladel valitseva kõrgrõhkkonna piirimail. Lisandub niiskust, ilm on pilvisem ja mõnes kohas sajab nõrka vihma. Öö on sisemaal veel nõrga idakaare tuulega, põhjarannikul muutub kirdetuul tuntavamaks, päev on tugeva ida- ja kirdetuulega ning seda iseäranis Hiiumaal ja Soome lahe rannikul. Õhutemperatuur on öösel 10...15, päeval 16...21, Edela- ja Lõuna-Eestis kuni 24°C-ni, põhjarannikul on märksa jahedam.
Kolmapäeval tugevneb Skandinaavias ja Soomes kõrgrõhkkond ja laieneb Eesti poole. Pilvi on hõredamalt ja ilm on sajuta. Ida- ja kirdetuul püsib tugevana. Õhutemperatuur on öösel 8...13, päeval 16..21, meretuulega rannikul kuni 13°C.
Neljapäeval peaks jätkuvalt sajuta olema ning pärastlõunal selge, päikesepaisteline ilm. Puhub nõrk või mõõdukas ida- ja kirdetuul. Õhutemperatuur on öösel 6...11, päeval 11...18°C.

NT