Ilm

Ilmad on jätkuvalt soojad

Puud ja põõsad on saanud rohelise rüü. Tänu soojale ilmale on õiteilu olnud üürike. Linnulaulukontserti on kuulda juba  varastest hommikutundidest. Soojakraadegi on  parasjagu ning tänavatel ja randades näha juba päevitanud inimesi.

Reedel  kõrgrõhkkonna mõju tugevneb ja ilm on sajuta ning laialdaselt selge taevaga. Idakaare tuul on nõrk. Õhutemperatuur öösel 3..8,  päeval 17..22°C.
Laupäeval  tuleb kõrgrõhkkond Eesti idapiiri taha ja selle lääneservas püsib meie ilm sajuta. Pilvi on vähe ja tuul on nõrk. Õhutemperatuur öösel 4..9, rannikul kuni 12, päeval 22..25C.
Pühapäeval  liigub üle Soome kagusse madalrõhulohk ja selle mõjul ka meil õhurõhufoon veidi langeb. Lisandub pilverünki ja päeval võib kohati hoovihma sadada. Samal ajal Skandinaaviast avaldab survet juba uus kõrgrõhkkond ning tõstab läänekaare tuult veidi tugevamaks. Õhutemperatuur öösel 5..10, päeval 22..27C.
Esmaspäeval  tuleb kõrgrõhkkond Läänemerele ja selle vahetus läheduses on taevas kas selge või õhukese pilvekihiga kaetud. Ilm on sajuta. Tuul on nõrk. Õhutemperatuur öösel 4..9, päeval 17..22°C.
Teisipäev  jätkab kõrgrõhkkonna mõjualas  ilusa ja vaikse ilmaga. Õhutemperatuur öösel 9..14, päeval 25..28°C.
Kolmapäeval ja neljapäeval libiseb üle Eesti kagusse väheaktiivne madalrõhulohk, kuid saju tõenäosus on väike. Öösel puhub mõõdukas edelatuul, päeval pöördub loodesse ja põhja. Õhutemperatuur on öösel 10..15, päeval 24..28°C.

NT