Ilm

Krõbe külm ei kesta kaua

Reedel tõmbub kõrgrõhuala enam Soome kohale. Madalrõhuala suundub Poolast Leedu-Läti kohale ja selle põhjaserv katab Eesti. Lumesadu laieneb ja katab päeval kogu Eesti, teeb ka tuisku, sest ida- ja kirdetuul on ikka tugev. Öö on pakaseline õhutemperatuuriga -26...-15°C, päeval -23...-9°C.
Laupäeval eemaldub madalrõhkkond üle Pihkva taguste alade kaugemale Venemaale ja selle servas sajab öösel kerget lund, päeval sajuhood hõrenevad. Põhjakaare tuul on rannikul veel tugev, sisemaal rahuneb. Õhutemperatuur on öösel -30...-15°C, päeval -20...-15°C.
Pühapäev on taas tugevneva kõrgrõhkkonna mõjul sajuta ja võrdlemisi nõrga tuulega. Õhutemperatuur langeb öösel -20°C, Lõuna-Eestis -25°C-ni. Päeval algab loodevoolus pisut leebema õhu saabumine ja õhutemperatuur tõuseb saartel ja läänerannikul -10...-5°C, sisemaal kuni -15°C.

Esmaspäeva öö on kõrgrõhkkonna servas suurema sajuta ja mõõduka läänekaare tuulega. Õhutemperatuur on Lääne-Eestis -10...-5°C, ida pool kuni -15°C, hommikuks termomeetrinäidud tõusevad. Päeval jõuab loode poolt madalrõhulohk ja toob siia-sinna kerget lund. Läänekaare tuul pisut tugevneb ning ilm muutub pehmemaks - õhutemperatuur tõuseb -3°C-ni.
Teisipäevaks jõuab madalrõhulohk, lisab veidi lund, päeval ka lörtsi. Puhub võrdlemisi tugev läänekaare tuul. Õhutemperatuur on öösel -8...-3°C, Virumaal langeb alla -10°C, päeval tõuseb Lääne-Eestis 0°C ümbrusse, õhtul võib sealgi 0°C lähedale tõusta.
Kolmapäevaks toob prognoositav loodevool pehmemat õhku lisaks. Kohatisi sajuhooge on nii lume, lörtsi kui vihmana. Puhub tugev lääne- ja loodetuul. Õhutemperatuur on 0°C ümber.
Neljapäeval on oodavata vahelduva pilvisusega ilma. Puhub mõõdukas loodekaare tuul. Õhutemperatuur on ööpäevaringselt -4...1°C.

 

NT