Ilm

Tugevad tuuled ei vaibu

Viimasel ajal on rannikuäärsed tuuled pidevalt tugevad ning tänavapildis on igapäevaseks muutunud ümber kukkunud esemed.

Reedel jõuab Norra merele uus aktiivne madalrõhuala, mille üks õhulohkudest jõuab öösel Läänemerele ja päeval liigub aeglaselt üle Eesti itta. Südaöö paiku jõuab saartele lörtsisadu, mis laieneb hommikuks Lääne-Eestisse, päeval liigub sajuala üle Eesti. Esialgu sajab mandril lörtsi ja lund, kuid päeva kulgedes läheb sadu lääne poolt alates üle vihmaks ja lörtsiks, ning pärastlõunal saartelt alates sadu lõpeb. Lõuna- ja edelatuul tugevneb päevaks sisemaal puhanguti 15, saartel ja rannikul puhanguti 20 m/s, õhtul tuul lühiajaliselt nõrgeneb. Õhutemperatuur on öösel -1...3, päeval on 1...4°C.
Laupäeval madalrõhuala surve suureneb ja selle kaguservas sajab meil lörtsi ja vihma, tihedam ja tugevam on sadu päeval. Lõuna- ja edelatuul tugevneb uuesti, mandril ulatuvad tuuleiilid 15-20, rannikul 22-27 m/s. Õhutemperatuur on öösel 0...4, päeval 1...5°C.
Pühapäeval Skandinaavia põhjatipu lähistele jõudnud madalrõhuala veidi nõrgeneb ja selle surve meie ilmale veidi väheneb. Öösel sajab mitmel pool vihma ja lörtsi, päeval esineb sajuhooge. Edela-, läänetuul tasapisi nõrgeneb ning pöördub õhtul saartel loodesse. Õhutemperatuur on öösel -1...4, päeval 3...6°C.
Esmaspäeval madalrõhulohk eemaldub ja päeval libiseb üle Baltimaade kõrgrõhuhari. Öö hakul sajab kohati lörts ja vihma, päev on sajuta. Puhub mõõdukas lääne- ja loodetuul. Õhutemperatuur on öösel -2...2, päeval 1...4°C.
Teisipäeva öösel jõuab Lõuna-Skandinaaviasse aktiivne madalrõhkkond, mis liigub tänaste arvutuste kohaselt edasi Soome lahe suunas. Öösel saartelt lume ja lörtsina algav sadu levib üle maa ja läheb päeva peale lääne poolt alates üle vihmaks. Öösel kagu- ja lõunatuul tugevneb, päeval pöördub edelasse ja on jätkuvalt tugev. Õhutemperatuur on öösel -2...2, päeval 2...5°C.
Kolmapäeva öösel sajab tsükloni tagalas nii lund, lörtsi kui vihma, pärastlõunal sajuvõimalus lääne poolt alates väheneb ning läänekaare tuul nõrgeneb. Õhutemperatuur on öösel -2...2, päeval 1...4°C.
Neljapäeval öösel on pilves ja päeval vahelduva pilvisusega ilm, Lääne-Eestis võib paista ka päike. Puhub mõõdukas edelakaare tuul. Õhutemperatuur on öösel -2...2, päeval 2...4°C.

 

NT