Ilm

Võib-olla ehk mitte nii hall

Kui hästi läheb, näeb natukene päikestki.
Reedel liigub üle Eesti kõrgrõhuhari. Öösel raugeb edela- ja läänetuul ja õhutemperatuur on vahemikus 0...4°C. Päev on sajuta, merele laieneb uus madalrõhkkond, mis tugevdab edela- ja lõunatuult. Õhutemperatuur tõuseb 2...6°C-ni.
Laupäeval liigub madalrõhkkond üle Skandinaavia Soome suunas. Öö on sajuta, hommikul ja päeval sajab Lääne- ja Põhja-Eestis veidi vihma. Lõuna- ja edelatuul on tugev ning seda eelkõige saartel. Õhutemperatuur on öösel -2...2, päeval 0...5°C.
Pühapäeval madalrõhkkond taandub, võib sadada kohati vihma, sekka ka lörtsi. Edelatuul on öösel veel võrdlemisi tugev, päeval vaibub. Õhutemperatuur on öösel 1...5, päeval 2...5°C.
Esmaspäeval jõuab uus madalrõhkkond Skandinaavia põhjatippu ja selle lõunaserv laieneb Läänemere äärde, päeval edelatuul tugevneb. Sadu esineb harva ning sajuhoogudena. Õhutemperatuur on -2...3, päeval 1...5°C.
Teisipäeval sajab madalrõhuala lõunaservas vihma ja lörtsi. Tuul pöördub edelast loodesse ja nõrgeneb järk-järgult. Õhutemperatuur on öösel ja päeval 1...4°C.
Kolmapäeval on vahelduva pilvisusega päikesepaisteline ilm. Puhub mõõdukas loodekaare tuul. Õhutemperatuur on öösel 1...3, päeval 0...3°C.
Neljapäeval on veidi jahedam, kuid üldiselt ka vahelduva pilvisusega sajuta ilm. Loodekaare tuul nõrgeneb, kuid on endiselt mõõdukas. Õhutemperatuur on öösel -2...1, päeval -3...0°C.

NT