Ilm

Võib tulla nii lund kui vihma

Nädalavahetus tuleb soojema õhumassiga, kuid uuel nädalal võib ilm olla muutlik.

Reedel liigub aktiivne madalrõhkkond üle Skandinaavia põhjaosa ja selle servas esineb edelatuult öiste tormiste iilidega, päeval annab tuul järele. Taevas kattub tihedate pilvedega ja aeg-ajalt sajab vihma. Õhutemperatuur on öösel 1...6, päeval 4...8°C.
Laupäeval liigub uus aktiivne madalrõhkkond Norra merelt üle Skandinaavia Soome poole ja selle survel tõuseb edelatuul uuesti tugevaks ning eelkõige öösel ja hommikul. Aeg-ajalt sajab vihma. Õhutemperatuur on ööpäeva vältel 3...8°C.
Pühapäeval kaugeneb madalrõhkkond Valge mere poole ja selle serva mööda kandub üle Eesti lörtsi- ja vihmapilvi, tihedam on sadu öösel. Tuul pöördub edelast läände ja loodesse ning on tugev. Õhutemperatuur on ööpäeva vältel 0...5°C.
Esmaspäeval läheneb Põhjamerelt uus madalrõhkkond ja laieneb üle Läänemere ja toob sajuhooge lörtsi kui vihmana, sisemaal võib tulla lund. Tuul rahuneb ning pöördub läänekaarest lõunakaarde. Õhutemperatuur on ööpäeva vältel -2...2°C, saarte rannikul võib kraad-paar kõrgem olla.
Teisipäeval liigub madalrõhkkond üle Läänemere, kuid selle prognoositav liikumis-trajektoor on väga erinev. Kui keeris liigub Soome poole, siis on meie ilm pehme ja õhutemperatuur on valdavalt üle 0°C ning esineb vihma. Üle Leedu suunduva madalrõhkkonna korral jääme külmemasse õhumassi, temperatuurifoon on alla 0°C ning sajuhooge esineb lume ja lörtsina.
Kolmapäeval on vahelduva pilvisusega ilm, mõnel pool võib paista päike. Puhub mõõdukas läänekaare tuul. Õhutemperatuur on öösel -1...3, päeval -2...1°C.
Neljapäeval on pilves ilm, kuid sademeid ei tohiks tulla. Puhub mõõdukas muutliku suunaga tuul. Õhutemperatuur on öösel -2...0, päeval -1...3°C.

 

NT