Ilm

Korraks jahe ja kas siis jälle kuum?

Reede öösel liigub madalrõhulohk üle Soome lahe ja vaid riivab Eestit ega too meile vihma, mis vääriks mainimist. Päev on pisitasa tõusva õhurõhu foonil pilverünkadega ja neistki kuivust leevendavat niiskust tulemas pole. Loodest ja läänest puhuv tuul on üsna tugev. Õhutemperatuur on öösel 15°C ümber, päeval tõuseb 19...24°C-ni.
Laupäeval tugevneb Läänemere ümbruses kõrgrõhuala. Ööks taevas selgineb, päevaks aitab kõrvetav päike pilverünkadel taevasse tõusta, aga sadu neist tulemas pole. Õhk jahtub öösel 10°C ümbrusse, päeval soojeneb 20...25°C-ni, põhjarannikul on jahedam.
Pühapäeval jääb kõrgrõhuala Läänemere ümbrust katma ja ilm püsib sajuta ning tuul on sisemaal tasane, põhjarannikul pisut tuntavam. Selge ööga langeb õhutemperatuur taas 10°C lähedale, päeval on vaid õhukesi kõrgeid pilvi ja läänekaarest lisanduvas soojas õhumassis tõusevad termomeetrinäidud 24...27°C-ni, vaid meremõjuga rannikul on lahedam.
Esmaspäeval nihkub kõrgrõhkkond Venemaale, aga selle serv katab Läänemere idarannikut. Õhuvool pöördub lõunakaarde ja kannab meile uuesti väga sooja õhumassi. Esialgu on niiskust vähe ja taevas laialdaselt selge. Tuul on nõrk. Öine õhutemperatuur langeb alla 15°C, päevasoe kerkib 25...30°C-ni, vaid rannikule toob briisituul pisut värskust.
Teisipäev jätkab kõrgrõhkkonna servas kuuma ja sajuta ilmaga. Öö on laialdaselt selge, termomeetrinäidud enam alla 15°C ei lange, päeval aitab aga kõrvetav päike 27...32°C-ni kerkida.
Kolmapäeva öö on kas selge või õhukese pilvekihiga ja kuiv ning nõrga tuulega. Õhutemperatuur langeb vaid veidi alla 20°C. Päeval laieneb Läänemerele madalrõhkkond ja selle serva mööda jõuab ka idarannikule niiskust ning pärastlõunal suureneb hoovihma ja äikeseoht. Idakaare tuul muutub tuntavamaks. Kuumus tõuseb laialdaselt üle 30°C.
Neljapäeval osaliselt pilves, aga kuiv ilm. Puhub mõõdukas muutliku suunaga tuul. Õhutemperatuur on öösel 15...20, päeval 21...24°C-ni

NT