Ilm

Varsti tärkab rohelus

Reedel jääb Eesti Skandinaaviat ja Soomet katva kõrgrõhuala mõjusfääri. Taevas on kas laialdaselt selge või siis õhukese kõrge pilvekihiga ja ilm sajuta. Vaid Eesti lõunapiiri lähistele ulatuva madalrõhkkonna servast võib jõuda Võru- ja Valgamaale tihedamaid pilvi ning vihma pole välistatud. Pingelisemaks muutuva rõhuvälja tõttu tõuseb kirdetuul puhanguti 15 kuni 17 m/s. Õhutemperatuur on öösel -2...3, päeval 8...13°C.
Laupäeval jääb Eesti põhja pool laiuva kõrgrõhuala ja lõuna poolt survet avaldava madalrõhkkonna piirimaile. Paksemad pilved eemalduvad Lõuna-Eesti kohalt ja taevas muutub selgemaks. Kirdetuul on võrdlemisi tugev. Õhutemperatuur on öösel -1...4, päeval 7...15°C.
Pühapäeval valitseb kõrgrõhkkond ja ilm on kevadine – taevas on selge, sisemaal kirdetuul nõrgeneb, rannikul on puhanguline. Õhutemperatuur on öösel enamasti plusspoolel, vaid üksikuis paigus langeb see veidi alla 0°C, päeval 10...16°C.

Esmapäev tuleb kõrgrõhkkonna servas sajuta ning lõunani on taevas selge. ­Pärastlõunal võib küll taevasse pilvi lisanduda, aga ilm jääb kuivaks. Tuul nõrgeneb ja puhub idakaarest. Öine miinimum langeb sisemaal 0°C-ni, rannikulähedased alad jäävad alla 10°C, päeval tõuseb 12...17°C-ni, meremõjuga rannikul tuleb arvestada märksa jahedama ilmaga.
Teisipäeval nihkuvad meile madalrõhkkonnad lähemale nii põhja kui lõuna poolt. Taevasse kandub enam pilvi ja päeval võib mõnes kohas tulla vihma. Tuul tänastel andmetel ei tugevne. Õhutemperatuur on öösel 2...7, päeval 12...17, meretuulega rannikul alla 10°C.
Kolmapäeval on vahelduva pilvisusega sajuta ilm. Puhub nõrk või mõõdukas ­edela- või läänekaare tuul. Õhutemperatuur on öösel 6...9, päeval 7...11°C.
Neljapäeval on vahelduva pilvisusega ilm. Puhub nõrk või mõõdukas lõuna- või edelakaare tuul. Õhutemperatuur on öösel 5...7, päeval 6...9°C.

 

NT