Ilm

Ööpäevane temperatuur veel plussis pole

Autoküljel kirjutame, et rehivahetusega kiiret pole ning seda kinnitab ka uue nädala ilmaprognoos.

Reede tuleb kõrgrõhkkonna lääneservas sajuta ja laialdaselt selge taevaga. Lõunakaare tuul rahuneb. Õhutemperatuur on öösel -5...2, päeval 8...13°C.
Laupäeva öö on kõrgrõhkkonna servas kuiv, võrdlemisi selge taevaga ja nõrga lõunakaare tuulega. Päeval läheneb Soome poolt madalrõhulohk, pilvi lisandub ka meile, aga ilm püsib sajuta. Õhtul võib Harju- ja Virumaal vihma tulla. Tuul pöördub läänekaarde ja muutub tugevamaks. Õhutemperatuur on öösel -4...3, päeval 7...12°C.
Pühapäeval võib öösel Soomest Venemaal liikuva madalrõhulohu piirest tulla veidi lörtsi või vihma. Päeval tugevneb uus külmema õhuga kõrgrõhuala ning selle serva mööda liikuvaist pilvedest võib sada kohati nõrka lund. Õhtul taevas selgineb. Tuul pöördub põhjakaarde ja tugevneb. Õhutemperatuur on öösel -4...2, päeval 0...4°C.
Esmaspäeva öösel liigub üle Eesti kõrgrõhuhari. Taevas selgineb ja tuul nõrgeneb ning õhutemperatuur langeb -8...-3 kraadini. Päeval riivab meid loodevoolus üle liikuv niiskema õhuga madalrõhulohk. Siin-seal sajab nõrka lund. Läänekaare tuul tõuseb tugevamaks. Õhutemperatuur on -1...4°C.
Teisipäeva öö on kõrgrõhuharja mõjul sajuta ja selgema taevaga ning mõõduka läänekaare tuulega. Päeval laieneb üle Skandinaavia ja Läänemere madalrõhkkonna serv, toob pilvi ning jõuavad lume- ja lörtsipilved, õhtul muutuvad sajud vesisemaks. Edelatuul paisub tugevaks. Õhutemperatuur on öösel -8...-3, päeval 2...6°C.
Kolmapäeval laieneb üle Skandinaavia põhjatipu liikuva madalrõhkkonna lõunaserv üle Läänemere, muutes taeva pilviseks ja ilma lörtsiseks-vesiseks. Puhub tugev edela- ja läänetuul. Õhutemperatuur on öösel 0...5, päeval 4...9°C.
Neljapäeval on pilves ilm, Lääne-Eestis võib paista päike. Puhub tugev edela- ja läänetuul. Õhutemperatuur on öösel -1...1, päeval 3...5°C.

NT