Ilm

Enamasti paistab päike

Reede ööks madalrõhulohk eemaldub ja taevas muutub laialdaselt selgeks. Puhub mõõdukas loodetuul, hommikuks pöördub Lääne-Eestis lõunakaarde. Õhutemperatuur on 5...11°C. Päeval liigub uus madalrõhulohk ühes vihmahoogudega üle Eesti, on äikeseoht. Madalrõhulohu järel pöördub tuul läände ja loodesse ning tugevneb. Lisandub jahedust ja õhutemperatuur on 12...17°C, Lõuna-Eestis tõuseb 20°C lähedale.
Laupäeval eemaldub madalrõhkkond Venemaale ja tõusva õhurõhu foonil tugevneb Läänemere ümbruses kõrgrõhuala. Ööks taevas selgineb, õhumass on jahe ja temperatuur langeb 3...9°C-ni, maapinna lähedal võib 0°C ümbrusse langeda. Päeval tekib pilverünki, aga sadu neist ei tule. Puhub võrdlemisi tugev lääne- ja loodetuul. Õhutemperatuur on 12...17°C.
Pühapäeva öösel liigub üle selge taevaga kõrgrõhuhari. Õhutemperatuur on 0...5, maapinnal võib veidi alla 0°C langeda. Saartel ja läänerannikul jääb temperatuur 5..10°C piiresse, sest taevas kattub pilvedega ja lõunatuul tugevneb. Põhjuseks Skandinaaviast läheneva madalrõhkkonna serv, mis päeval laieneb mandri kohale. Lisanduvaist pilvedest sajab kohati hoovihma. Puhub tugev lõuna- ja edelatuul. Jõuab soojem õhumass ja temperatuur kerkib 15...20°C-ni, Lõuna-Eestis võib kraad-paar kõrgemalegi tõusta.
Esmaspäeval jääb madalrõhkkonna serv Eesti kohale. Edelavoolus lisandub niiskust. Öösel on vaid üksikute vihmahoogude võimalus, päeval sajab eelkõige mandril hoovihma, on äikeseoht. Tuul puhub valdavalt lõunast ja edelast, päeval pöördub Lääne-Eestis loodesse ja tugevneb pärastlõunal. Õhutemperatuur on öösel 6...11, päeval 13...18°C, Lõuna-Eestis võib 20°C lähedale tõusta.
Teisipäeval eemaldub madalrõhulohk Venemaale ja Skandinaaviast laieneb kõrgrõhkkonna serv üle mere. Öö hakul on veel vihmahooge Kagu-Eestis, päeval võib arenevaist pilverünkadest kohati hoog vihma tulla. Puhub mõõdukas põhjakaare, põhjarannikul läänekaare tuul. Õhutemperatuur on öösel 3...8, Kagu-Eestis 10°C lähedal, päeval 16...21°C.
Kolmapäev tuleb kõrgrõhkkonna mõjul sajuta ja laialdaselt selge taevaga. Läänekaare tuul nõrgeneb. Õhutemperatuur on öösel 2...7, maapinna lähedal võib 0°C-ni langeda, päeval 18...23°C.
Neljapäeval on oodata päikeselist ilma. Puhub nõrk edelakaare tuul. Õhutemperatuur on öösel 10...13, päeval 16...21°C.

NT