Ilm

Õhk on küll veidi soojem, kuid üldiselt on sajune

Vaadates aknast välja, on märgata, et ilm on üsna sügisene. Puulehed on kollaseks tõmbunud ja murugi pole enam nii roheline. Jätkuvalt on mõistlik igapäevaselt vihma
varju kaasas kanda.

Reedel liigub üle Skandinaavia Botnia lahe äärde osatsüklon ja laieneb Läänemere äärde ning toob meile vihmahooge lisaks, pärastlõunal on sajuhood tihedamad. Edelatuul tõuseb meie rannikuvetes puhanguti 15 m/s. Õhutemperatuur on öösel 4...11, päeval 9...12°C.
Laupäeval jõuab uus madalrõhkkond Läänemerele ja liigub päeva peale piki Soome lõunaserva ida poole. Öö on selle vahetus läheduses vihmane, päev on hoovihmadega. Puhub tugev edela- ja läänetuul. Õhutemperatuur on öösel 6...11, päeval 9...12°C.
Pühapäeval kaugeneb madalrõhkkond Venemaale ja selle järel sajab meil veel hoovihma. Puhub tugev edela- ja läänetuul. Õhutemperatuur on öösel 6...11, päeval 9...12°C.

Esmaspäeval liigub võimsa jugavoolu toel uus aktiivne madalrõhkkond Põhjamerelt Läänemere äärde ning toob kaasa nii sadu kui soojema õhumassi ja tõstab edelakaare tuule tugevaks. Õhutemperatuur on öösel 6...11, päeval 8...13°C.
Teisipäeval madalrõhkkond kaugeneb ja viib kaasa tihedamad sajupilved. Tugev läänekaare tuul päeva peale nõrgeneb. Õhutemperatuur on öösel 8...11, päeval 9...15°C.
Kolmapäeval tõenäoliselt jätkub Põhja-Euroopa kohal aktiivne tsüklonaalne tegevus ja Läänemere õhuruumi jõuab uus madalrõhkkond, mis toob kaasa taas sajupilvi ja tõstab tuule tugevaks. Õhutemperatuur on öösel 5...10, päeval 7...12°C.
Neljapäeval on pilves ilm, kuid saju võimalus hetkel üsna väike. Puhub mõõdukas kagu- ja põhjatuul. Õhutemperatuur on öösel 4...10, päeval 5...7°C.

NT