Ilm

Suurt lumesadu pole veel oodata

Jätkuvalt tuleb aga valmis olla vihmasadudeks ning valida vastav riietus. Öistel tundidel võib tulla ka mõni miinuskraad.

Reede madalrõhkkond kaugeneb ja tõusva õhurõhu foonil sajupilved taanduvad, üksnes Kagu-Eestis püsib vihma võimalus. Tuul pöördub põhjakaarde ja vaibub. Õhutemperatuur on ööpäeva jooksul 2...7°C.
Laupäeval jõuab Põhjamerele uus madalrõhkkond, laieneb üle Läänemere ning tõstab idakaare tuule tugevaks. Niiskust on võrdlemisi vähe, suuremat sadu ei tule, kuid üksikud kerged sajuhood siiski välistatud pole. Õhutemperatuur on öösel 0...7, päeval 5...9°C.
Pühapäeval liigub piki Skandinaaviat põhja poole madalrõhkkond, ida poolt sirutub Eesti poole kõrgrõhuala. Kahe rõhuala piirimail on öö tugeva kagutuulega, vihma tõenäosus on suurem Lääne-Eestis. Päeval on kohatiste vihmahoogude võimalus. Tuul nõrgeneb ja puhub lõunakaarest. Õhutemperatuur on öösel 3...9, päeval 8...10°C.

Esmaspäeval võib lõunavoolus Kesk-Euroopast liikuda uus madalrõhkkond Skandinaaviasse ja laieneda üle Läänemere. See toob veidi vihma ja tõstab kagutuule tugevaks. Õhutemperatuur on öösel 3...8, päeval 5...10°C.
Teisipäev on kaugeneva madalrõhkkonna servas kohatiste vihmasabinatega. Kagutuul nõrgeneb. Õhutemperatuur on öösel -1...+7, päeval 2...7°C.
Kolmapäeval on pilves, kuid kuiv ilm. Puhub möödukas kagutuul. Õhutemperatuur on öösel 4...7, päeval 5...7°C.
Neljapäeval on samuti pilves. Puhub möödukas kagutuul. Õhutemperatuur on öösel 4...6, päeval 4...7°C.
 

NT