Ilm

Suvi kestab veel

Reedel jääb idapoolse kõrgrõhuala mõju ülekaalu ning öö on laialdaselt selge taevaga, päeval on küll õhukest kõrget pilvekihti, aga sellest ka sadu ei tule. Lõunakaare tuul päeva peale pisut tugevneb. Lõunakaarest lisandub sooja ning õhutemperatuur on öösel 14...19, päeval 26...30°C, üksnes lõunakaare tuulele avatud rannikul on veidi lahedam. Õhtul läheneb merelt madalrõhulohk ning selle eel jõuavad saartele tihedamad pilved ja mõni koht saab ka vihmahoo.
Laupäeva öösel jõuab madalrõhkkond üle mere. Lääne-Eestis kattub taevas pilvedega, sajab vihma, on võimalik ka äike. Pärast keskööd liiguvad sajupilved edasi ida poole. Tuul puhub lõunast ja kagust ning ulatub rannikul puhanuti 13 m/s, pärast keskööd pöördub saartest alates läänekaarde. Õhutemperatuur on 15...20°C. Päev on tõusva õhurõhu foonil Eesti lääneservas selgema taevaga ja sajuta. Mandri sisealadel on hommikupoolik veel pilvisem, sajab hoovihma ja võib ka äikest olla. Pärastlõunal kanduvad sajupilved Ida-Eesti kohale ja õhtul eemalduvad Peipsi taha ning taevas selgineb. Läänekaare tuul on tugevam eelkõige põhjarannikul. Õhumass vahetub lahedama vastu ning temperatuur on 18...23°C.
Pühapäeval jääme kaugeneva madalrõhkkonna ja tõusva õhurõhu foonil mõjuvõimu suurendava kõrgrõhuala piirimaile. Öö on selgem ja sajuta. Päeval areneb rünksajupilvi ja mõnest tuleb ka sahmakas vihma. Läänekaare tuul on öö hakul veel tugev, seejärel tõmbub tagasi ning on päeval üsna tasane. Õhutemperatuur on öösel 7...17, päeval tõuseb sisemaal paar-kolm kraadi üle 20°C.
Esmaspäeval tugevneb maapinnalähedastes õhukihtides kõrgrõhuala ja öö on selge ja sajuta. Samal ajal kõrgemates õhukihtides jääb domineerima madalrõhuala, mis soosib päeval rünksajupilvede arengut ning üksik neist võib ka sahmaka vihma maha jätta, aga sajuhulk on võrdlemisi nõrk. Põhjakaare tuul on võrdlemisi rahulik. Õhutemperatuur on öösel 7...12, rannikul kuni 17°C, päeval 18...22°C.
Teisipäeval ja kolmapäeval on nii maapinnalähedastes kui kõrgemates õhukihtides ülekaal kõrgrõhualal ja ilm on rahulik. Ööd on selged ja jahedad õhutemperatuuriga 6...11, rannikul veidi üle 15°C. Päeval on nii päikest kui arenevaid pilverünki, aga suuremat sadu neist ei tule. Õhutemperatuur on 20...24°C.
Neljapäeval on oodata vahelduva pilvisusega sajuta ilma. Puhub mõõdukas lõunakaare tuul. Õhutemperatuur on öösel 14...18, päeval 18...22°C.

NT