Ilm

Valmis võiks olla igaks olukorraks

Reedel pöördub tuul eemalduva madalrõhulohu järel põhjakaarde ja meile jõuab külmem ja kuivem õhumass. Õhutemperatuur on öö hakul -2...1, hommikuks langeb -9°C-ni, päeval on mandril kraad-kolm miinuspoolel, saartel 0°C ümber. Öö hakul sajab veel siin-seal lörtsi ja lund, pärast keskööd sajupilved eemalduvad ning päev on kõrgrõhuharja toel sajuta.
Laupäeva öö hakul kõrgrõhuhari eemaldub ja Norra rannikule läheneva madalrõhkkonna serv laieneb üle Skandinaavia ja Läänemere ümbruse. Edela- ja lõunatuul paisub päeval väga tugevaks. Õhtu poole jõuavad sajupilved saartele ja laienevad kiiresti mandrile, sajab nii lund ja lörtsi, tuiskab. Saartel sajab hilisõhtul ka vihma ja suureneb jäiteoht. Õhutemperatuur on öösel -9...0, päeval -6...2°C.
Pühapäeva öösel liigub üle Eesti madalrõhulohk, sajab lund ja lörtsi, läänepoolsetes maakondades sekka ka vihma. Vastu hommikut saab suurem sadu läbi. Tugev tuul puhub edelast ja läänest. Õhutemperatuur on -3...2, öö hakul idapoolsetes maakondades kuni -5°C, päeval 0...2°C.
Esmaspäeval on Läänemerele oodata väga aktiivset madalrõhkkonda, mis tõstab lõuna- ja edelatuule väga jõuliseks. Uute andmete kohaselt liigub keeris Soome lõunaranniku suunas ja sel juhul jääme madalrõhkkonna soojemasse lõunapoolsesse ossa ning õhutemperatuur püsib plusspoolel, üksnes öö hakul võib idapoolsetes maakondades napilt alla 0°C olla. Sajab rohkelt lörtsi, päeval sekka ka vihma.
Teisipäev tuleb eemalduva madalrõhkkonna järel tugeva loodetuulega. Sajab lörtsi ja lund. Ilm muutub kargemaks ja õhutemperatuur langeb alla 0°C.
Kolmapäeva öö on tugevneva kõrgrõhuharja mõjul sajuta ja rahulik. Päeval jõuab Läänemerele uus madalrõhkkond, tõstab lõunakaare tuule tugevaks ning toob uue lume- ja lörtsisaju. Õhutemperatuur on nii ööl kui päeval miinuspoolel, vaid päeval tõuseb saartel veidi üle 0°C.
Neljapäeval on pilves ilm. Puhub nõrk muutliku suunaga tuul. Õhutemperatuur on öösel -6...-2, päeval -6...0°C.

NT