Ilm

Vihma, tuult ja natukene päikest

Suvi kestab veel natuke üle kuu aja, aga ilm kisub vägisi sügiseseks.  Neid päevi, mil hommikust õhtuni säraks päike, on vähe. Hea on see, et ööd on  soojemad.Vihm on üsna sage nähtus  üle Eesti ja tuulgi keerutab armutult.

Reedel tõmbub madalrõhkkond Karjala kohale, taevas selgineb ja ilm on sajuta. Tuul puhub läänekaarest ja ulatub öö hakul puhanguti 14 m/s, hommikuks rahuneb. Õhutemperatuur on öösel 13..18, päeval 22..25°C.
Laupäeval liigub üle Läänemere ümbruse väheaktiivne madalrõhulohk ning toob mõnesse kohta hoovihma. Tuul puhub öösel idakaarest, päeval läänekaarest ning võib tugevamaks tõusta. Õhutemperatuur on öösel 11..16, päeval 18..23°C.
Pühapäevane ilm võib tugevneva edelavoolu tõttu muutlikuks kujuneda. Õhutemperatuur on öösel 10..15, rannikul kuni 18, päeval 18..22°C.
Esmaspäeval madalrõhulohk eemaldub ja selle järel lõõtsub väga tugev lääne- ja loodetuul. Õhutemperatuur on öösel 10..15, rannikul kuni 17, päeval 18..21°C.
Teisipäeval tugevneb kõrgrõhuhari, taevas muutub selgemaks ja ilm on suurema sajuta. Tugev läänekaare tuul tasapisi nõrgeneb. Õhutemperatuur on öösel 7..11, rannikul kuni 17, päeval 19..21°C.
Kolmapäev ja neljapäev on kõrgrõhkkonna servas sajuta. Öö on rahulik, päev tasapisi tugevneva kagutuulega. Õhutemperatuur on öösel sisemaal 7..11,  päeval 20..23°C.

NT