Ilm

Rannailma pole loota

Igaks juhuks tuleks iga päev vihmavarju kaasas kanda.

Reedel jätkub põhjakaarest jaheduse sissetung, lisandub ka niiskust ja kohati tuleb lühiajaline hoog vihma, õhtu poole võib sajuhooge laialdasemalt olla. Põhjakaare tuul vaibub. Õhutemperatuur öösel 5...13, päeval tõuseb 13..17°C kraadini.
Laupäev on kõrg- ja madalrõhuvööndi piirimail selgema, sajuta ja rahuliku ööga. Päeval on üksikuid vihmahooge. Puhub mõõdukas läänekaare tuul. Õhutemperatuur öösel 5...13, päeval 15...19°C.
Pühapäeval jääb Läänemere ümbrust katma väheaktiivne rõhuväli. Öö on sajuta, päev kohatiste vihmahoogudega. Tuul on võrdlemisi nõrk ja valdavalt läänekaarest. Õhutemperatuur öösel 5...14, päeval 17...21°C.
Esmaspäeval läheneb põhja poolt väike madalrõhkkond. Öö hakul on ilm suurema sajuta, hommikuks jõuab tihedamaid pilvi ja päeval sajab siin-seal vihma. Puhub mõõdukas läänekaare tuul. Õhutemperatuur öösel 8...14, päeval 16...21°C.
Teisipäeval madalrõhkkond kaugeneb, aga selle järel püsib hoovihma võimalus. Tuul pöördub põhjakaarde ja tugevneb pisut. Õhutemperatuur öösel 8...12, rannikul kuni 15, päeval 15...20°C.
Kolmapäeval muutub madalrõhkkond Läänemere õhuruumis ägedamaks. Eesti jääb selle jahedamasse põhja-loodeserva. Öösel lähenevad tihedad sajupilved ja laienevad hommikul üle Eesti. Päev on tänastel andmetel vihmane. Põhjakaare tuul tugevneb. Õhutemperatuur öösel 8...15, päeval 14...20°C.
Neljapäeval puhub möödukas kirdekaare tuul. Päev tõetab tulla vihmane. Õhutemperatuur öösel 8...15, päeval 14...16°C.

NT