Ilm

Tulemas on öökülmad

Reedel liigub madalrõhkkond üle Skandinaavia mäestiku Lapimaa poole ja laieneb servaga üle Läänemere ümbruse. Vihmapilved liiguvad öösel saartelt mandrile. Edela- ja lõunatuul tõuseb mandri sisealadel puhanguti 15, saartel ja rannikul 18-20 m/s. Õhutemperatuur on 2...7, Lääne-Eestis kuni 10°C. Päeval jõuab saartele tihe vihmasadu ja laieneb üle maa. Edela- ja lõunatuul on ikka väga tugev, pärastlõunal võivad Liivi lahe ääres puhangud ka üle 20 m/s tõusta. Õhutemperatuur on 6...7°C-st sisemaal 10...11°C-ni rannikul.
Laupäeval kaugeneb madalrõhkkond Skandinaavia põhjatipu kohale, aga selle lõunaserv jääb Läänemere ümbrust katma. Tihedam sadu eemaldub ning selgem taevas vaheldub pilverünkadega, millest mõnes kohas lühiajaline sajuhoog alla tuleb. ­Edela- ja läänetuul on õhtuni väga tugev, siis tõmbub pisut tagasi. Öine miinimum langeb alla 5°C, rannikul veidi alla 10°C, päevane temperatuurifoon on vahemikus 7...11°C.
Pühapäeval kaugeneb madalrõhkkond Valge mere äärde ja selle kauges edelaservas on meil üksikuid sajuhooge. Puhub tugev edela- ja läänetuul. Õhutemperatuur langeb öösel selgineva taeva all sisemaal 0°C lähedale, pilvisemais paigus ja rannikul jääb üle 5°C, päeval on 7...10°C piires.
Esmaspäeval tõmbub madalrõhkkond Venemaa kohale ja meil muutub taevas selgemaks ja saju võimalus on väike. Tuul nõrgeneb. Õhutemperatuur langeb öösel sisemaal 0°C ümbrusse, rannikul on kuni 8°C, päeval tõuseb 7...11°C-ni.
Teisipäeva öö on üle liikuva kõrgrõhuharja mõjul selgema taevaga ja võrdlemisi vaikne ning jahe, õhutemperatuur langeb sisemaal alla 0°C, rannikul on mahedam. Päeval laieneb üle Skandinaavia ja Läänemere madalrõhkkonna serv. Pilvisus tiheneb ja vihma võimalus suureneb. Tuul pöördub lõunasse ja kagusse ning tugevneb. Õhutemperatuur 6...10°C.
Kolmapäeval läheneb Atlandilt Norra merele uus suure energiavaruga madalrõhkkond, laieneb üle Skandinaavia ja lisab survet Läänemere ümbrusele. Jätkub edelatuule tugevnemine. Mõnes kohas sajab ka vihma. Ülekaalus on pilvine taevas ja õhutemperatuur on ööpäevaringselt plusspoolel, öine miinimum langeb öösel 2...3°C-ni, rannikul jääb 10°C lähedale, päevaks jõuab soojem õhumass ning tõuseb 10...13°C-ni.
Neljapäeval on pilves ilm, püsib vihma võimalus. Puhub tugev lõuna- ja edelakaare tuul. Õhutemperatuur on öösel 8...10, päeval 10...12°C.

 

NT