Ilm

Nädalavahetuseks lubatakse sooja ilma

Reedel jõuab Põhjamere äärde uus madalrõhkkond, millest saavad alguse muutused atmosfääris Läänemere ümbruses. Kõrgetes õhukihtides arenev keeris laieneb üle Kesk-Euroopa ning mööda selle idaserva avaneb vahemerelisele soojale tee Läänemere poole. Lisandub niiskust – üle Eesti liiguvad hoogsajud - enam on sajuhooge läänepoolsetes maakondades, Ida-Eestis hõredamalt. Lõunakaare tuul on mõõdukas. Õhutemperatuur on öösel 10...16, päeval 16...21°C.
Laupäeval koondub madalrõhuala kõrgemates õhukihtides Kesk-Euroopa kohale ja selle serva mööda liiguvad lõuna poolt väikesed osatsüklonid - üks neist jõuab öösel Rootsi rannikule, teine päeval Poola. Paksem pilvemass ühes sajuga kandub üle Läänemere lõunavete Skandinaaviasse. Meil muutub kõrgrõhuala mõjusamaks, taevas selgemaks ja ilm on sajuta. Päev on läänepoolsetes maakondades õhukese pilvekihiga, Ida-Eestis enamasti päikeseline. Kagutuul on võrdlemisi tugev. Õhu­temperatuur on öösel 8...16, päeval tõuseb 23°C-ni.
Pühapäev jätkub kõrgrõhkkonna servas ilusa ilmaga. Kaguvoolus saabuv õhumass on soe ja võrdlemisi kuiv. Selge ööga langeb õhutemperatuur sisemaal paari kraadi võrra kuni 10°C-ni, rannikul on kuni 16°C. Päev on päikeseline ja termomeetri­näidud kerkivad 20°C ümbrusse. Tugevamaks tõusva kagu- ja idatuule tõttu võib kraad-kaks madalam olla temperatuurifoon – seda tingib Kesk-Euroopa poolt survet avaldav uus lähenev madalrõhkkond.
Öö vastu esmaspäeva hoiab kõrgrõhkkond taeva selge, idatuul püsib tugevana. Õhutemperatuur langeb paar-kolm kraadi kuni 10°C-ni, rannikul on soojem. Päeva peale nihkub madalrõhulohk lähemale ja lõuna poolt alates tõmbub taevas pilvisemaks, pärastlõunal jõuavad ka vihmahood, mis laienevad õhtul edasi põhja poole. Idakaare tuul võib olla üsna tugev. Õhutemperatuur 14...19°C.
Teisipäeval püsib madalrõhkkonna ülekaal. Taevas on pilvisem ning siin-seal sajab, päeval esineb sajuhooge hõredamalt. Idakaare tuul raugeb. Kui ilm on pilvisem, siis öised miinimumid alla 10°C ei lange, päevane temperatuuritõus piirdub 15...18°C-ga.
Kolmapäeval tuleb madalrõhkkond Kesk-Euroopast Läänemerele ja selle surve suureneb ning idakaare tuul taas tugevneb. Lisandub niiskust ja vihmasadu muutub uuesti laialdasemaks. Õhutemperatuur on öösel 7...14, päeval 12...15°C.
Neljapäeval on vahelduva pilvisusega päikesepaisteline ilm. Õhutemperatuur on öösel 8...12, päeval 13...15°C.

 

NT