Ilm

Oodata on lörtsi

Liikluses tuleks olla eriti tähelepanelik, sest teeolud võivad järsult halveneda.

Reedel kaugeneb madalrõhkkond Koola poolsaare taha ja selle lohk liigub üle Eesti. Öö hakul sajab vihma, pärast keskööd algab loode poolt külmema õhu sissetung ning sadu läheb järk-järgult üle lörtsiks. Edela- ja läänetuul on väga tugev. Õhutemperatuur langeb -1...5°C-ni. Päeval sajab siin-seal lörtsi, rannikul vihma. Edela- ja läänetuule puhanguid on sisemaal 14, rannikul ulatub loodetuul puhanguti 20 m/s. Õhu­temperatuur on 0...5°C.
Laupäeva öösel madalrõhkkond eemaldub. Lääne- ja loodetuul nõrgeneb. Õhutemperatuur langeb -5...0°C-ni. Päeval liigub üle lauge kõrgrõhuhari, olulist sadu ei tule. Saartel tihenevad pärastlõunal pilved ja õhtul võib ka vihma sadada. Läänekaare tuul on mandril mõõdukas, saartel lõunani, seejärel algab edela- ja lõunatuule tugevnemine, õhtul on puhanguid üle 15 m/s. Õhu­temperatuur on -1...5°C.
Pühapäeva öösel laieneb uus madalrõhkkond jõuliselt üle Läänemere ning tõstab edela- ja lõunatuule väga tugevaks. Saartele jõuab sadu lörtsi ja vihmana, laieneb mandrile, idapoolsetes maakondades ka lumena. Õhutemperatuur öösel on -2...6°C. Päeval laieneb madalrõhkkond üle Läänemere ning selle serva mööda jõuab meile soojem õhumass. Sadu läheb järk-järgult üle vihmaks ning siis lakkab. Tugev edelatuul ulatub puhanguti 15 kuni 22 m/s. Õhutemperatuur tõuseb 4...9°C-ni.
Esmaspäeval liigub madalrõhkkond üle Skandinaavia Soome ja selle servas on siin-seal vihmahooge. Puhub tugev edela- ja läänetuul. Õhutemperatuur on öösel 2...7, päeval 4...8°C.
Teisipäev tuleb Venemaale kaugeneva madalrõhkkonna servas tugeva loodetuulega. Vahetevahel sajab vihma ja lörtsi, päeva peale sajuhood harvenevad. Õhutemperatuur on öösel -1...5, päeval 1...6°C.
Kolmapäeval liigub üle Eesti kõrgrõhuhari ning hoiab ilma selgema ja sajuta. Tuul rahuneb ja puhub läänekaarest. Õhutemperatuur on -5...3°C. Päeval läheneb merelt madalrõhulohk, pilvisus tiheneb ja Lääne-Eestis jõuavad tõenäoliselt vihmapilved. Tuul pöördub lõunasse ja kagusse ning tugevneb. Õhutemperatuuri on 0...8°C.
Neljapäeval on pilves, ent sajuta ilm. Puhub mõõdukas lõuna- ja edelatuul. Õhutemperatuur on öösel 3...7, päeval 4...7°C.

NT