FOTO: Salapärasesse üksusesse kuuluvad kaitseliitlased harjutasid Salmistul

19.09.2023 11:05
Mait-Margus Pohl
Kommentaarid
4
Foto:

Salmistu rannas jäi seal viibinud inimestele silma sõjaväelaste õppus, mis jättis vägagi elitaarse mulje. Üks pealtnägija peab seda eriüksuse õppuseks.

“Kui me küsisime, et rebjata, mis üksusest te olete, ütlesid nad sõbralikult naeratades, et nemad on Kaitseliidust,” kurvastab põline Maardu linna kodanik Sergei, keda vastus ilmselgelt ei rahuldanud. “Võ znajete, olen juba loomu poolest selline, et tahaks kõiki maailma asju teada saada. Vanaisa oli mul ju KGB's!”

Kas kaitseliitlasteks maskeerunud eriüksus? Tegelikult oli Salmistus toimunu Sergeile valus löök. “Olen tükk aega nillinud oma naise sõbrannat Marinat ja sain ta lõpuks nõusse, et sõidame Salmistu randa ning naudime telgis “sealihakonserve ja Kirde saiu” aga kohale jõudes jagus tal silmi ainult sitketele “kaitseliitlastele”! Ma küsisin Marinalt otse, kas sellist Maardut me tahtsimegi? Kusjuures ma ise arvan, et need polnudki kaitseliitlased, vaid vabatahtlikeks maskeerunud eriüksus. Tavasõdur ei hõiva keset merd olevat piraadilaeva sedasi nagu nemad!”

Ootas šõud arbuusidega, kuid pidi pettuma. Samal ajal kui Marina jälgis saia- ja lihasegu täis suuga seda, kuidas heatujulised ja sitked sõdurid vana piirivalvetorni otsast köitega alla laskuvad, piidles Sergei eemalt luidete vahelt, Kaitseliitlaste teisi tegemisi.  “Nad harjutasid seal relvastatud käsivõitlust. Ootasin kannatamatult, millal peaga arbuuse lömastama hakatakse aga ei jõudnudki ära oodata. Selles mõttes võiks ju eesti poisid sõbralike vene dessantnikutega mingi ühisõppuse teha. Nad saaksid meistrite käest õppida palju kasulikku, näiteks, kuidas rusikaga telliseid puruks lüüa.”

Siia otsa räägib Sergei kohe loo oma onupojast Antonist. ”Olgu muld talle kerge ja oodaku teda taevane tsaaririik, aga Anton lõhkus Bahmutis tule alla jäädes paljaste kätega terve Hruštšovka vaheseina ära. Ise jooksis verest tühjaks aga tänu ennastohverdavalt tehtud avausele said tema kamraadid veel 25 väärtuslikku lisaelu minutit! See oli piisav aeg, et telegrammi viimased hüvastijätu videot salvestada.  Osade patsaanide vanematel on kindlasti aasta lõpuks Ladad käes! ABSi küll ei ole aga sel pole ka tähtsust. Selline kena žest näitab, et Putin hoolib ning omasid ei jäeta, see ongi kõige tähtsam.”

 

 Uudise täisteksti loe Nelli Teataja paberlehest.Vaadatud 2056 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Zen

Haha. Lõbus lugu. Kaitseliit ruulib.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi