FOTOD: Angela Merkeli ratsamonument kukkus iseenda raskuse all kokku

15.09.2023 20:20
NT
Kommentaarid
3
Foto:

Saksamaal asuv endise liidukantsleri Angela Merkeli ratsamonument on kokku varisenud. Väidetavalt varises see iseenda raskuse all kokku.

Saksamaa ainus endise kantsleri Angela Merkeli ratsakuju varises kokku Amberg-Sulzbachis Etsdorf Freudenbergi muuseumi ees. Jamasid oli kujuga juba kevadel, kui murdusid hobuse pea ja Merkeli käsi. Nüüd varises ratsakuju ööl vastu neljapäeva täielikult kokku, teatas kunstnik Wilhelm Koch Bayerischer Rundfunki vahendusel.

Koch paigaldas kunstiteose templimuuseumi ette 2021. aasta oktoobris fotonäituse raames. Ratsakuju kujutas endist kantslerit elusuuruses hobusel, riietatud oma tüüpilisse pükskostüümi ja tema käed olid kujundatud kuulsaks "Merkeli teemandiks". Merkel vaatas itta. 2,7-meetri kõrgune skulptuur kaalus poolteist tonni ja oli valmistatud taaskasutatud kergbetoonist, mis ei pidanud ilmastikumõjudele vastu. 3D-printeriga toodetud kergbetoon ei sobinud välitingimustes kasutamiseks, tõdes Koch. Kunstnik kaalub nüüd, mida teha ratsakuju jäänustega.

Vaadatud 1025 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Oravamonument tulekul

Aeg oleks püstitada peaminitrile monument. Selle võiks valmistada loodusssõbralikust materjalist - orava ja kajakakakast.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi