FOTOD: Kohvifestival tõi rahvast nagu murdu kohale

04.05.2024 13:45
Ülo Külm, autori fotod
Kommentaarid
5
Foto:

27.-28.aprillil toimus Kultuurikatlas taas kohvifestival. Tallinn Coffee Festival toimub teatavasti igal aastal, seekordne oli üldarvult kaheksas. Võrreldes eelmise aastaga oli piletihind tõusnud kahe euro võrra, sel korral tuli välja käia kümnekas.

Juba mõnda aega enne üritust võis Tallinnas kõikjal näha Tallinn Coffee Festivali suuri ja väiksemaid reklaame, plakateid. Asi toimis ja nagunii on kohvifestivali puhul tegemist suurepärase ettevõtmisega. Juba avapäeval oli katlas kohal tohutu rahvamass, mõnel pool oli ringiliikudagi raske. Ning seltskond muidugi - nii külastajate, kui ka eksponentide osas - väga kirev, rahvusvaheline. Noored-vanad, terved pered, mõned koos eriti väikeste lastega.

Ning jah, selles kohviaroomidest tulvil katlas segunesid kenasti päris professionaalid ning lihtsalt entusiastid - kohalikud röstijad, röstikojad, kohvipoed, maaletoojad, kohvisõbrad.

Degusteerimist piisavalt

Eksponente tundus kokku olevat kas samapalju või isegi mõnevõrra rohkem kui eelmisel aastal. Uusi põnevaid kohvisorte ja maitsvaid kohvijooke degusteerimiseks jagus, kuid mõne boksi puhul pidi kohvisõber siiski kuuma joogi topsi saamiseks eraldi ka raha välja käima.

Vahemärkusena. Kohvitopsi (degusteerimiste jaoks) sai kätte kahe ja poole euroga, kui selle pärast kohvitamist tagasi viisid, anti kaks eurot tagasi. Kohvitamise festivali miinuspool. Tahaks, aga ega tegelikult korraga jaksagi ja pole vist soovitatavgi palju kohvi järjest kaanida.

Kohvikultuuri edendamine

Tallinn Coffee Festivali eesmärk on arendada kohvikultuuri Eestis ja seda tehakse edukalt kaheksa aastat. Siin sai tutvuda paljude erinevate ja eriliste kohvisortidega, kohvivalmistusviiside ning seadmetega.

Tavakülastaja jaoks ehk siiski peamine, prii degusteerimist on alati piisavalt. Ostagi võis suhteliselt mõistliku hinnaga paljusid tuntud ja tuntumaid kohvisorte/marke, kaubamärke laiast maailmast. Suurema boksiga oli esindatud näiteks Paulig, seal võis loosiratastki keerutada ja igasugust „erialast” kraami võita.

Moodsad kohvimasinad

Lisaks põnev vaadata, kuidas paigapeal tõelised profid kohvi ja kohvijooke valmistavad ning tutvust teha erinevast hinnaklassist kohvimasinate ja vastava varustusega.

Vahemärkusena. Külastajatele antud käepaelal ilutses seegi kord nimi Jura, mis teadupoolest kõrgelthinnatud kohvimasinate (valmistamise) firma.

Isegi šveitsis toodetakse kohvi

Ladus korraldus, väga kirju rahvusvaheline seltskond, hariv ettevõtmine kohvinduse spetsialistidega.

Osalenud riikidest jäi sel korral kohe silma Indoneesia, Türgi, Brasiilia ja kujutage ette, šveits! Šveitsis muidugi kohvioad ei kasva, kuid imporditud kohviubasid „töödeldakse/jahvatatakse ja pannakse purki”.

Vahvate nimetustega kohvipakid

Mis kohvimarkidesse puutub, siis taaskord oli saadaval laheda nimega BAM BAM kohvi, mille puhul esmane assotsiatsioon tekib muidugi nõukogudeaegse kuulsa raudteemagistraaliga!

Ning loomulikult see Läti - Eesti koostöös valmiv riukalikuma nimega ülikange kohv Magic Pussy. Täiesti võimalik, et tegemist oligi Tallinn Coffee Festivali kõige kangema ja kärtsuma kohviga.

Napsud kohvi kõrvale

Tallinn Coffee Festival (TLNCF) ei piirdunud tegelikult ainult kohviga, kohvi propageerimisega. Lisaks võimaldati mõnes boksis nautida kvaliteetteed, kakaod ning kohvi kõrvale sobivat valikut napse. Näiteks oli kaubamärk Vana Tallinn esindatud oma täiesti uue sordiga.

Ning ühes boksis pakuti erinevaid purgidžinne, nii alkoholivabasid kui „kerge kraadiga”. Kõige selle juurde oli siit-sealt võimalik ampsata erinevate riikide kvaliteetšokolaade ja isegi jäätist. Eraldi tooks välja Choco Boutique esindajad, kes on pühendunud peenele šokolaadile ja suurepärastele kommidele.

Vaadatud 2702 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Raul

Võin su kohvi vahule pumbata

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi