FOTOD: Värske Miss Raplamaa ilu ajas inimesi nutma

09.04.2024 10:10
Ülo Külm, autori fotod
Kommentaarid
9
Foto:

Miss Raplamaad on nüüdseks valitud pea kolmkümmend korda, kuid ettevõtmine pole senisest särast midagi kaotanud ja pigem areneb veelgi. Sponsoreidki jagub, kogu missikarneval on põhjalikult ja pisidetailideni paika pandud. Tänavu valis Raplamaa oma esikaunitari sai nii kena, et tõi mõnes inimeses pisaradki esile. 

Mina sinna Raplasse missikale küll minna ei viitsi. Isegi bikiinivooru pole enam, seal pole ju siis midagi üldse pildistada,” polnud rahul tuttav fotograaf, kellele vaid talendivärgist ja õhtukleitide nägemisest ilmselgelt ei piisanud. Jah, tõsi ta on. Juba mitmendat aastat järjest Miss Raplamaa iludusvõistlusel bikiinivoor puudub. Kuid vaatamist ja põnevust on võistlusel sellegipoolest.

Raplas kõige kõrgemal tasemel iludusvõistlused

Kas Raplat võib praegu pidada Eesti missipealinnaks? Miks mitte. Sest samaväärset iludusvõistlust kui seal, lihtsal0t kusagil mujal enam korraldada ei suudeta või ei peeta vajalikuks...Välja arvatud ehk Eesti Iluduskuninganna valimine pealinnas, mis samuti tipptasemel.

Rapla Sadolin Spordihoone, kus tihti korvpalli mängitakse, sai igatahes taaskord rahvast pungil täis, hinnanguliselt tuhatkond.

Õhtujuhiks Franz Malmsten

Õhtut juhtis seekord Franz Malmsten, kes on teadupoolest praegu ka TV3 menuka saatesarja „Maskis laulja” saatejuht. Rolli ta missikalgi üldjuhul sobis, kuid tema vahekommentaarid ja naljad võinuksid vürtsikamad, teravmeelsemad, lahedamad olla.

Vahemärkusena. Mingil määral üllatusena tegi Miss Raplamaa 2024 finaalshows kaasa suurepäraste vokaalsete võimetega Laura Prits, kes oma kolme lauluga suutis publiku täielikult sütitada, lisaelamust finaalvõistlusele pakkuda.

Talendivoorul ilmselgelt põhirõhk

Kümme missikandidaati, finalisti. Nende vanus kõikus suhteliselt väikeses vahemikus, 17 - 21 vahel. Miss Raplamaa 2024 finaali juhatas sisse kandidaatide ühine tantsunumber.

Efektsele ühistantsule järgnes kusagil tunnine igati tasemel ja varieeruv talendivoor. Kus näiteks valmistati kokteile, tantsiti erinevaid tantse, mängiti efektselt trummi, tuldi rahva ette piltidegajne. Eranditult kõik tüdrukud olid eelnevalt „talendika jaoks” tublisti vaeva näinud, ülihästi harjutanud.

Pidulikus õhtukleidivoorus toonid varieerusid

Tinglikult öeldes oli Miss Raplamaa 2024 finaalis neli vooru. Talendivoor, moevoor, õhtukleidivoor ja žürii küsimustele vastamine. Põhimõtteliselt viimases ja küllaltki tähtsas voorus – tegelikult järgnes sellele veel küsimuste oma, kus iga žüriiliige esitas ühe küsimuse ühele konkreetsele tema poolt valjavalitud missikandidaadile - tulid kõik kümme tüdrukut publiku ette õhtukleitides.

Kui mingil aastal domineerisid selgelt valged toonid, siis seekord värvigamma varieerus tunduvalt.

Eriauhindu sponsoritelt taas palju

Eripreemiaid-kingitusi sadas Miss Raplamaa toetajate poolt finalistidele hulgi, kuigi kokkuvõttes sellele üleandmisprotseduurile lõputult aega ei kulunud. Pinevust hoiti piisavalt kaua üleval ja vahetult enne TOP 3 kulminatsiooni kuulutati välja Publiku Lemmik. Selleks osutus number 3 Majandra Liis Pitkanen.

II printsess ja number 8 Kadri Grüner. I printsess ja number 9 Natali Agu, kellele publiku seast eriti tormiliselt kaasa elati, kes erinevates voorudes teenis kõige valjemad aplausid.

Miss Raplamaa 2024 auväärse tiitli omandas aga 20-aastane Helena Kurjama, number 6, kes talendivoorus trumme mängis ja praegu arhitektuuri õpib. „Tema oligi kõige ilusam. Temale saigi pöialt hoitud. Ma lausa nutsin rõõmust, kui ta võitis," kostus pärast finaali seljatagant ühe vanema proua hääl, kes ei pidanud ilmselt paljuks oma lemmikut kohapeale vaatama tulla.

Pärast pidulikku protseduuri ja lillesülemite üleandmist oli päevakorras ühine tordisöömine. Sedapuhku pakuti maitsvaid tordilõike otse Sadolini spordihoone fuajees. Missika aftekas toimus seekord sealsamas hallis, esinejaks kutsutud Karl-Erik Taukar koos oma bändiga.

 

Vaadatud 3572 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jan

Vahtu lööma ja pumpama ikka vaja minna enne kõike!

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi