Häbeliku deitija hädaabispikker

17.07.2022 22:25
Nelli Teataja Illustreeriv foto
Kommentaarid
5
Foto:

Kohtingutemaailmas on introverdid ja häbelikud teistest veidi kehvemas seisus. Raske on endast supermuljet jätta, kui veel pole endagi hirm ületatud. Siiski – lihtsate nippidega saab olukorda parandada.

Kui rääkida häbelikkusest ja sotsiaalsest kohmakusest, siis tihtipeale viime end ise selleni. See tähendab, et inimene mõtleb enda peas asju, mis õõnestab enesekindlust ja õhutab sotsiaalset ärevust. Kas sa näiteks usud, et...
Sa oled igav, ebameeldiv või imelik?
Kui teed mõne vea, siis sinust eemaldutakse ja kritiseeritakse?
See, mida teised sinust arvavad, määrab selle, kes sa oled?
Tegelikkus on aga see, et inimesed ei mõtle sinust – vähemalt mitte selliselt nagu sa arvad. Enamik inimesi on hõivatud enda elu ja muredega – nii nagu sina mõtled iseendale ja oma sotsiaalsetele muredele, mõtlevad teised inimesed iseendast. Nad ei veeda oma vaba aega sinu üle kohut mõistes, seega ära raiska aega sellele, mida teised sinust arvavad.

Õpi end aktsepteerima
Kui hakkad mõistma, et inimesed EI jälgi ega hinda igat sinu sõna ja tegu, tunned end kohe sotsiaalselt vähem ärevamana. Küll aga tasub teada, et iseenda aktsepteerimine ei juhtu üleöö, see nõuab mõtlemise muutmist.
Vigu teha on okei. Kõik teevad vigu; see on osa inimeseks olemisest. Nii et anna endale puhkust, sinu väärtus ei tulene täiuslikkusest.

Sotsiaalsete oskuste arendamine
Sotsiaalsete oskuste parandamine nõuab harjutamist. Kuidas seda siis teha? Näiteks naerata endast möödakäijale, tee siiras kompliment kellelegi, kellega päeva jooksul kokku puutud või küsi situatsioonist tulenevaid küsimusi. Näiteks oled töökaaslasega lõunal, seal aga küsi temalt, kas ta on varem käinud seal söömas või kuidas toit maitseb.
Sammhaaval märkad, kuidas ärevus sotsiaalsete olukordade ees hakkab vähenema.Vaadatud 779 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...

Hillar pakub sulgurlihase masaazi.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi