Heraldi värske singel "Hüsteerium" sobib praegusesse kriisi­õhkkonda nagu valatult

17.05.2020 21:15
Ülo Külm Foto: Erakogu
Kommentaarid
0
Foto:

Eesti suhteliselt kasinal ­"vana korra" metali­maastikul on Herald ülikõva tegija. ­Vahest koguni selle stiili ­lipulaev.

Tõsi, väga tihti nad endist märku ei anna – toimetavad liigse kärata. Teisiti öeldes, Heraldi kontserte võiks rohkem olla ja plaadid võiksid ilmuda sagedamini. Sel aastal peab Herald oma kahekümnendat sünnipäeva ja seetõttu on pärast hirmutava koroonakriisi möödumist oodata nii uhiuut albumit, kui ka mitmeid sügisesi esitluskontserte. Esmase ampsuna tuli Herald välja jõust pakatava singliga "Hüsteerium".
"Ei ole otseselt viirusega seotud see lugu. Vaatamata ajakohasele sõnumile ja pealkirjale on see lugu sündinud juba varem. See on millalgi 2019. a alguse poole kirjutatud," annab Heraldi laulja Sven Varkel teada.

“Hüsteerium” annab aimu ­sügisel ilmuva albumi ­olemusest
Omamoodi prohvetlik ja tänapäevase üleüldise olukorraga väga tugevasti haakuv lugu. Kohe alguses kõlavad Iron Maidenilt "laenatud sireenid", seejärel lahvatab võimas klassikalisema metalli rütmiosakond ja vägev vokaal. Esmased assotsiatsioonid seoses lauluga on nagu Terminaator kohtuks Gunnar Graps Groupiga. Tore, et see kiirelt kaasahaarav hevilugu kõlab eesti keeles. Pikkust on sekund üle nelja minuti, seega halba nalja visates – Eurovisioonile Eestit esindama ei pääseks!

Ägeda taustaga lüüriline video
Heraldi värske singli “Hüsteerium” esmaesitlus oli kolmapäeval raadiojaamas Rock FM. YouTube´ist saab vaadata pala lüürilist videot – taust pidavat olema väga äge. Spotifyst ja bändi kodulehelt õngitseb singli samuti välja. Füüsilises vormis aga seda välja ei lasta.
Heraldi seni viimane album "Masin" ilmus viie aasta eest, aastal 2015. Nüüd siis on kuulda, et sügisel on oodata lõpuks ka sellele järge.Koroonaviirus lõi plaanid segi
“Albumiga on pikem lugu. Pidi tulema 15. mail, kuid see kuradima viirus lõi plaanid segi ja ka plaanitud esitluskontserdid jäid ära. Nüüd täiendame natuke albumit. Miksime lugusid... Album tuleb eri formaatides, CD, vinüül. Taganeda pole kuhugi, sügisel tuleb plaat igal juhul,” kinnitab Varkel.
Uus album pidi muusikaliselt olema sarnane “Masinaga”, drastilist suunamuutust ei pidanud igatahes tulema. Eesmärk on oma nägu säilitada.
Kõik lood on eestikeelsed, sellest hoiavad 100% kinni. Küll aga on mõned uuendused. Esiteks kasutatakse seal reaalset sireeni ja teiseks on Heraldil esmakordselt ka mõned süntesaatorikohad. Albumil kuulda olev sireen – laulja sõnul Hiinast tellitud – sai muide oma tuleristsed eelmisel aastal korraldatud MaidenFestil rokiklubis Tapper.

Plaadinimi võib pahameelt tekitada
Plaadile on kenasti nimigi valmis mõeldud, kuid härra vokalist seda veel välja ütlema ei kipu, salatseb ja mõnuleb-muheleb.
"Nimi on üsna äkiline. Võiks isegi teatud ringkondades pahameelt tekitada!" on Varkel üsna kindel.
Praegu arutatakse asju internetikoosolekutel
Kuigi uus stuudioalbum on põhimõtteliselt valmis, jäänud on vaid osa salvestusi koroonakriisi. Lõplikuks viimistlemiseks bändiliikmed igaks juhuks veel kokku saada ei taha, peavad praegu asjade arutamiseks internetikoosolekuid. Kuid arvata on, et paari nädala jooksul hakkavad Heraldi mehed jälle tegutsema...
Sarjast toetame Eesti kunstnikke. Ka väga vinge plaadiümbris saab olema. Sama kunstnik “võtab ette”, kes tegi “Masina” kaanepildi.
Meeldiv tõdeda, et võrreldes aastaga 2015 pole Heraldi koosseis muutunud. Sven Varkel (laul), Tauno Nava (kitarr), Egert Vandel (kitarr), Meelis Endla (bass) ja Jaan Liinat (trummid).

Vaadatud 163 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi