IMBI KÄBI: mu pakettreisile sattunud staarblogija vingus nagu siga aia vahel!

06.04.2024 16:10
Imbi Käbi
Kommentaarid
20
Foto:

Tere kallid, ammu pole näinud-kirjutanud. Asi selles, et käisin pakettreisil puhkamas, et D-vitamiin päikese abil paika saada. Kahjuks või õnneks sisaldas minu pakett kaasreisijana Eesti staarblogijat koos oma õnnetu kaaslasega.

Oma peatse reisi- ja hotellikaaslase häält kuulsin juba Tallinna lennujaama turvajärjekorras kui ta vingus, et miks peab sabas seisma ja siis laksutas närviliselt keelt, nagu oleks tal kiirem kui teistel. Vaatasin lennujaama lakke ja palvetasin suunas, kus keegi iganes püha peaks olema, et see tegelane minu lennule ei satuks. Sattus küll ja enamgi!

Lennu ajal oli tema üks nendest, kellele meeldib vahekäigus püsti seista ja jõllitada pahaselt kõiki, kes temast mööda trügivad, et peldikusse saada. Ka stjuardessid said oma liigse „sehkendamise” eest teravaid pilke. Siis aga algas fotoshuut. Tsikk istus maha ja käskis kaaslasel teha pilte, kuidas ta mõtlikult aknast välja vaatab. „Mis mõttega?! Ma näen siin täiega tume välja!” vingus blogipreili esimesi fotosid nähes. Süü langes loomulikult murelikule kaaslasele, vaatamata sellele, et aknast tuli ere valgus ja pildistatava näolapp jääb selle taustal paratamatult tume, kui sul just võimsaid lisalampe pole.

Pidevalt närvis

Egiptuses, sest see minu sihtkoht oli, ootasid meid lennujaama transfeeribussid. Nüüd juba aimasin, et pääsu pole. Mu õnn lihtsalt on selline, et see vinguv blogger tuli mu hotelli. Tõepoolest, sattusime samasse bussi ja läksime samas kohas maha. Olen juba kogenud pakettreisija ja tean, et check-in’is tuleb oma passi vahele 10-eurone „unustada” ja seejärel naeratada ja mainida, et hea tuba oleks väga rõõmustav. Mulle anti merevaatega kolmanda korruse tuba. Blogipreili kuulis mu toa upgrade’ist ja pistis õiendama, et miks tema tuba on esimesel korrusel ja aiavaatega. Loomulikult põhjendati talle, et lugupeetav ostiski sellise toaga paketi.

Siis saabus aeg kus ma õnneks nende kahega väga kokku ei puutunud. Õnnistatud kaks päeva! Ole sa puhkusel või kodumaal, aga esimesed sooja päikese kiired talvest siniseks tõmbunud nahale on jumalik tunne! Kolmandal päeval marssis staarblogija aga randa ning kukkus mööbeldama. „Tiri see rannatool siia ja tee pilti nii, et ma oleks nagu korraks magama jäänud,” käskis ta oma kaaslast, kelle näol oli juba ahastuse märke. Kuulsus koukis oma kotist välja mingi raamatu ja teeskles nagu oleks seda lugedes magama jäänud. Intelligentne või nii. Pärast paari ebaõnnestunud fotot ja nende peale kõva häälega vingumist pakiti end kiirelt kokku ja mindi basseini jäärde pildistama.

Õhtusöögi buffeeletis nägin neid uuesti. Tundus, et peigmees või reisikaaslane oli saavutanud teatud stressitaseme, sest kuhjas oma taldrikule rasvaseid friikaid ja vorstikesi. Kuhi imiteeris vahvalt Kairo püramiide. Soojalt ta neid maitsta ei saanud, sest staar oli oma taldrikule pannud greibi ja paar rohelist lehekest veel ning kõrvale hankinud kusagilt roosa joogi – ikka fotode jaoks. Nüüd püüdis vaene kaaslane teha pisut liiga hämaras keskkonnas ilusaid „mina ja tervislik toit” fotosid. Selle sessiooniga rahule ei jäädudki. „Miks ma su üldse kaasa võtsin? Selfipulk oleks kah targem olnud!” sõimas neiu telefonist pilte sirvides. Sealsamas otsustati, et homme minnakse sööma hotellist välja, sest hotellirestoran „näeb üldse nõme välja”.

Stressist sai meeleheide

Siis saabus jälle pikem rahu. Alles ülejärgmisel päeval käis blogija kaaslane üksinda hommikust söömas, aga piirdus vaid ühe keedumunaga ja pärast sellegi söömist tõmbus näost roheliseks. Ilmselt oli paarike väljas süües sattunud nii eksklusiivsesse restorani, et kannatas nüüd toidumürgistuse käes. Seejärel nägin neid uuesti järgmise päeva lõunasöögil. Neil olid käes flaierid, mida nad hoolega uurisid. Tundsin kohe ära, et tegu on ekskursioonide pakkumistega, mida möödujatele kätte surutakse. Kahtlase kvaliteediga kohalikud pakkujad, aga hinnad muidugi natuke soodsamad, pealtnäha.

Ilmselt võtsid nad mitmepäevase reisi Kairosse püramiidide juurde fotosid tegema, sest taas oli rahu ja päikesenaudingutest ning snorkeldamisest tulvil aeg. Nägin, kuidas hotelli ees peatus päevinäinud reisibuss ja sealt astusid maha väga väsinud, pesemata ja sakris juustega kuulsus ja tema „armastatu”. Olen kuulnud, et nendel ekskursioonidel kolistatakse turistidega kõikvõimalikud kivikesed ja muud „ajaloolised vaatamisväärsused” läbi (sest nii on flaieril lubatud) ja ööbimine toimub bussiistmel. Seekord ei öelnud staar sõnagi ja peigmehe näol ilutses nii pesuehtne meeleheide, et tema näo suurest plaanist oleks saanud pool tundi tüüpilist kodumaist mängufilmi kätte.

Ma ei tea, kas paarike läks tülli või lausa lahku, aga viimased päevad istus kaaslane üksi basseinibaaris ja jõi õlut. Staarblogija aga üritas siin-seal selfisid teha. Nii sünnivadki kadestamisväärsed ilupildid „ideaalsest puhkusest”. Eks peagi näete, kes oma värsked ja kadestamisväärsed Egiptuse pildid üles laeb ;)

Musid-kallid!

Vaadatud 35196 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...

Imbi vajaks korralikku keppi.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi