Jõuluturul kuluvad kümned eurod mängeldes käest

04.12.2022 21:20
Aivar Pärtel
Kommentaarid
12
Foto:

25. novembril kell 18 avati jõuluturg ja süttisid ka tuled jõulupuul. Pealinna uhkeim jõulukuusk toodi tänavu Anija vallast Mustjõe külast ja püstitati Raekoja platsile juba 17. novembril.

Käesoleva aasta kuusk oli suhteliselt noor, alla 40 aasta ja tema kaal oli 2,5 tonni, kuid on olnud aastaid, mil kuusepuu kaalub ka üle 4 tonni. Suurim neist on kaalunud 7 tonni. Linnaosa ei rendi kuusepuu dekoratsioone, vaid ostab need välja ja hoiustab enda laos. „Rentimine on ebamõistlikult kallis. Tuled kuusepuul kestavad 3–5 aastat,“ selgitab linnaosa vanem Monika Haukanõmm.
Selle hooaja jõuluvalgustuse planeerimisel on tema sõnul arvestatud kõrgete energiahindadega ning lähtutud kokkuhoiumeetmetest – kasutusel on vaid LED-tehnoloogial põhinevad säästlikud jõuluvalgustid.
Pakutavad kaubad ja söök on jõuluturul aga päris kallid. Näiteks väikese prae eest, mis koosnes grillvorstist, hapukapsast ja praekartulist, küsiti rekordilised 14 eurot. Mulgipuder maksis 9 eurot. Kõige menukam toidupoolis oli glögi  –  tops kuuma jooki maksis 3-5 eurot.
Rahvas ei laskunud end kõrgetest hindadest häirida, uudistati ja osteti meelepärast nänni päris suure hooga.

Vaadatud 766 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...

Tori hobusetallides toitu küllaga.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi