Juhtkiri: Hoiame kainet meelt

28.06.2020 23:10
Birgit Padur
Kommentaarid
1
Foto:

Enamus eestlasi on kindlasti esimesed päikese põletused kätte saanud, kuna paljud nautisid pühadeaegset head ilma ning kes vähegi sai, võttis kogu nädala vabaks.

Suvi algas tõeliselt ilusate ilmadega ning ühtlasi lõpetati ära 2+2 olukord. Politsei teatas ka, et jaanipäev oli tavapärasest rahulikum ning Nelli kodulehel üleval olnud küsitluses väitis 75% vastanutest, et veetis peoõhtu kodus.
Kuigi koroonakevad on möödas, ei tähenda see, et meil poleks oodata koroonasuve, -sügist või -talve, sest viirus ise pole kuhugi kadunud ja juba räägitakse teisest lainest. Nädala alguses tulid teated, et Saksamaal toimus järsk nakatunute tõus. Eelmine reede, 18. juuni tuvastati korraga 770 uut nakatunud. Lõuna-Korea teatas jaanipäeval, et seal on koroonaviiruse teine laine juba käes. Seal oli samuti aeg, kus uute nakatunute hulk kukkus täiesti null ja püsis seal kolm päeva järjest.
Seega pole mõistlik spekuleerida, kas teine laine ka siin tuleb, vaid pigem selleks valmis olla ning kuigi Eestis ametlikult eriolukord enam ei kehti, oleks mõistlik jätkata selleaegse käitumisega. Pettumusega olen märganud, et mõnes kohas on desinfitseerimisvahendid ära kadunud või need on tühjad. Samas peaksid need avalikus kohas olema uus norm ja ehk isegi kohustuslikuks reguleeritud. Meil oli aega, kus hoog maha võtta ja korra järele mõelda ning omad järeldused teha.Vaadatud 348 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Saaremaa Viinakoll

Kui vötame mõnuga , jääme terveks. Ainult COVID paneb paugu.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi