Juhtkiri: Jalakäija on tühi koht?

27.09.2020 23:10
Ülo Külm
Kommentaarid
3
Foto:

Tõenäoliselt on paljudel jalakäijatel ükskõik, kuid mind häirivad viimastel kuudel kõikjal pealinnas mööda kõnniteid kihutavad jalgratturid.

Neid on peamiselt kahte liiki - Wolt või Bolt Food toidukullerid või elektri­tõukeratturid. Viimaste puhul on tegemist nii kooli­õpilastega, kesk­ealistega kui lausa pensionäridega. Tõsi, on naljakas moment, kui seitsme­kümnendates vanahärra või proua sinust kõnniteel pöörase tempoga mööda kihutab.
Miks aga segavad? Sest paljudel juhtudel ilmuvad sellised tegelased välja ootamatult ning mööda triivides peaaegu puudutavad sind, peaaegu sõidavad üle varvaste. Lisaks jäetakse need elektritõuksid pärast igale poole vedelema, isegi keset kõnniteed, püsti või pikali asendisse.
Ka ristmikel, ülekäigu­kohtadel ei saa neist “uue ajastu ratturitest” kuidagi­viisi rahu, palju ei puudu, et näiteks suvel üks päikeseprillidega tumedanahalisem Wolti toidukuller ootamatult pöörates kellestki üle sõidab. Riielda nendega pole mingit mõtet – õigust jääb neil alati ülegi.
Jah, palun väga, sõitku nad sõiduteel või vastavatel jalgrattateedel, mida Tallinnas tekib aina juurde ja keegi ei pahanda.
Ning veel need toidukullerite näotud söögikastid. Mina küll sellistest kastidest mingit rooga vastu ei võtaks...Pigem toogu söödav kraam kohale kilekotiga, kui üldse.
Mul on sõpru, kes neid kiidavad, aga minus ei ärata isegi nende logod usaldust!Vaadatud 581 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
really hot

Väga lahe kommentaar! Kas tegemist oli Bolti toreda tõmmu poisiga:):):)

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi