Juhtkiri: Jüri Ratas ei ole Putin, Lukašenka ega Saudi-Araabia kroonprints

06.10.2019 19:10
Einar Ellermaa
Kommentaarid
3
Foto:

Kirglikud vaidlused riigieelarve üle ja opositsiooni raevukad süüdistused jätavad mulje, nagu oleks valitsusel tohutult vabadust ja võimu riigieelarves raha paigutada, kuskilt ära võtta ja kuskile juurde panna.

Rohkem kui üheksa kümnendikku riigieelarvest on juba ette n-ö mehele pandud ehk iga-aastased kohustulikud kulud. Pealegi on meil alati olnud koalitsioonivalitsused, kes vähese n-ö vaba raha suunamiseks peavad saavutama konsensuse. Sellest ka niisugune pealkiri.
Meil ei saa nii, et juhil tuleb mõte, annab käsu ja raha liigub. Kui tuua see rahajagamise teema perekonna tasandile, siis pangalaen, autoliising, elekter, vesi, toasoe, internet, tele, telefonid ja toit võtavad iga kuu oma kindla osa ja see osa võib olla ka üheksa kümnendikku. Kirglik vaidlus selle üle, kuidas eelarve vaba peenraha, kuigi see on sadu miljoneid, jagada, peaks kasvama kirglikuks vaidluseks selle üles, mida riik lähemal ajal ja kaugemas tulevikus saaks teha, et selle peenraha hulk kasvaks. Kui raha hulk hakkab kiiremini kasvama, siis muidugi kasvab ka n-ö ette mehele pandud raha hulk ehk eraldised pensionitele, tervishoiule ja haridusele.
Valitsus on selles mõttes tubli, et tulud on planeeritud napilt ületama kulusid, aga lubatud assortiikarbist on saanud šokolaadikomm, mille peab vahepeal suust välja võtma, et see liiga kiiresti otsa ei saaks. Aga ega see ole esimest korda.Vaadatud 586 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
tunne

arvab küll vist enda issanda olevat?

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi