Juhtkiri: Kas kõik hakkavad ise investeerima?

25.04.2021 22:10
Birgit Padur
Kommentaarid
1
Foto:

31.03 lõppes teisest sambast välja astumise esimene voor. Raha väljavõtmise avalduse esitas esimeses voorus 152 675 inimest, mis on 23% kõigist alla 60aastastest teise sambaga liitunutest, kes ei ole veel teise samba pensionieas.

Siiski ei ole tegemist veel lõpliku statistikaga, sest samal ajal võttis 1401 inimest avalduse tagasi ning üldiselt võib avaldust tagasi võtta veel juuli lõpuni. Lahkuda otsustanud inimeste keskmiselt kogutud summa on 8468 eurot ning palju on spekuleeritud selle üle, mida inimesed oma rahaga tegema hakkavad.
Kindlasti on neid, kes seda raha lihtsalt praegu elamiseks vajavad ning seda ei tohiks neile keegi pahaks panna. Koroonaviirus on laastavalt mõjunud mitmetele sektoritele ning Eestis on hetkel ka kõrge töötute hulk. 20.04 seisuga oli see 56 801 inimest ja töötuse määr oli seega 8,7%. Kindlasti pole oodata, et teatud valdkonnad jõuavad selle aastaga taastuda viiruse eelsesse seisu.
Samas on hämmastav, et ükskõik, kuhu praegu ei vaataks, leiab igalt poolt õpetusi selle kohta, kuidas investeerimisega alustada. Näiteks peegeldub see juba mõnda nädalat ka eestikeelsete raamatute müügis, kus igasugused investeerimisega seotud käsiraamatud nagu soojad saiad lähevad. Samuti pakuvad paljud pangad investeerimisalast nõustamist ning muutnud aktsiatesse investeerimist veelgi soodsamaks.Vaadatud 375 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Insest Invest

Investeerime EKRu paberitesse !

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi