Juhtkiri: Koer on heintel

11.04.2021 23:10
Ketlin Rauk
Kommentaarid
6
Foto:

Praegust olukorda vaktsineerimisega on meedias mitmel korral tabavalt iseloomustatud väljendiga “Koer heintel”. Nimetus pärineb Aisopose valmist ja seda kasutatakse kellegi kohta, kes ei lase teistel kasutada midagi, mida ta ise kasutada ei saa.

Enam täpsemini öelda ei saakski. Nädalavahetuse suurtele vaktsineerimis­talgutele kogunes kohale oodatust oluliselt vähem eakaid, keda sinna oodati. Mõned kliinikud astusid seepeale igati loogilisena näiva sammu ja võimaldasid vaktsineerimist ka neile, kes olid kohale tulnud, kuigi ei kuulunud sihtgruppi. Järgnes suur pahandus ning poliitikud väljendasid pahameelt ja nördimust. Kuidas seda nüüd siis mõista?
Nädala alguses väljendasid paljud meediaväljaanded juhtkirjades oma nördimust kogu asja kehva korralduse suhtes. Ei saa Nelligi seda tegemata jätta. Milleks kõik need ulatuslikud vaktsineerimiskampaaniad, kellele on need suunatud, kui tegelikult saad vaktsineerima ilmudes hoopis pahandada? Sellest kõigest tekib kummaline tunne. Eakad kohale ei tule, nende huvi on leige, aga need, kes oma elustiili tõttu vaktsiini tõesti vajaksid, seda ei saa. Samas tehakse suurejoonelisi plaane, et suve lõpuks oleks vaktsineeritud vähemalt 70% elanikkonnast. Ei tea, kuidas see praeguse tempo ja suhtumise juures võimalik saaks olla?Vaadatud 505 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Kemmerliine Käbi

Rahvas on ootel. Püksikummid pingul.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi