Juhtkiri: Kust tulevad üksik­vanemad?

19.06.2022 23:10
Anne-Mari Alver
Kommentaarid
0
Foto:

Öeldakse, et Eesti vaesusel on tihti üksikvanema nägu. Ma olen kogu südamest selle poolt, et raskes olukorras lapsevanemaid ja lapsi tuleb toetada. Riigil ja kogukonnal, omavalitsusel ja vahel lihtsalt ka kaasinimestel.

Üksikvanemate teema tundub siiski keerulisem, kui et „anname neile natuke rohkem raha”. Kõigepealt – kes on üldse üksikvanem?
Esmalt meenuvad petetud pruudid ning hüljatud naised. Sellises juhtumis on aga lapsukesel mõlemad vanemad olemas, lihtsalt üks ei taha vastutada. Rohkem rõõmu, kui mõnekümnest lisaeurost oleks siin küll väärtushinnangute muutumisest – kui ka täiskasvanud omavahel ei sobi, vajab ja väärib laps oma mõlemat vanemat. Kui just pole tegu kuriteo ohvriks langemisega, kus tõesti agressor eemal tuleks hoida ning ohvrile tuge pakkuda.
Siis edukad ja enesekindlad naised, kes suhet ei soovi, last aga küll. Neil on enamasti piisavalt raha ning vankumatu tagala lisaks. Ja vähemalt ühe lapse peaks küll iga töötav naine suutma ka üksinda üles kasvatada. Muide, võib-olla leiaks tee lapseni ka isa, kui otse ja ausalt küsiks...
Vahel aga lahkub kaaslane ja teine lapsevanem elavate hulgast. See on valus ja majanduslikult laastav olukord. Ehk võiks riik muuhulgas ka toitjakaotusraha teema üle vaadata?Vaadatud 327 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi