Juhtkiri: Mängus on meie kõigi tulevik

24.04.2022 22:10
Eimar Rahumaa
Kommentaarid
3
Foto:

Algab nüüdisaegse Euroopa suurima sõja üheksas nädal. Thomas Friedman, The New York Times’i kolumnist peab seda sõda tõeliseks maailma(de) sõjaks, mis jõudnud tänu 3-4 miljardile nutitelefonile iga inimeseni Maal.

Võimude jõujooned muutuvad, maailma poliitika on karussellis – riigijuhid pole kunagi nii sageli üksteisel külas käinud kui praegu. Ukraina presidenti Volodõmõr Zelenskõid kuulavad maailma riikide parlamendiliikmed ja austavad püsti seistes.
Olid ju Ameerika, Hiina ja Venemaa luured enne selle sõja algust kindlad, et Ukraina valitsus peab vastu üksnes mõne päeva ning Joe Biden pakkus küüti, mille ukrainlane tegi ajalooks, paludes vaid padruneid.
Venemaa rikkus rahvus­vahelise õiguse tähtsaimat põhimõtet: riigipiiride puutumatust. Iga sõda saab sellest alguse. Sellest aru saamiseks on inimkond maksnud sajandeid ärarääkimata kannatuste näol, Euroopa on kaotanud kümneid miljoneid inimesi. 1975. aastal terendas riikide suhtlemisel võimalus, kui Helsingis võeti vastu Euroopa Julgeoleku ja Koostöö Nõupidamise Lõppakt, et mandril on lõpuks ometi saadud sõdadest lahti, sest riigid kinnitasid, et piiride puutumatus on püha.
Putini Venemaa rikkus seda, sest eitab Ukraina õigust oma riigile, Euroopa suure põlisrahva ukrainlaste olemasolu. Ta on olnud Hitleri usin õpilane, kes teatavasti eitas Austria riiki ja  austerlaste olemasolu.
Ukrainlaste sõjas on meie kõigi tulevik mängus, inimkonna tulevik.Vaadatud 515 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
jaa

praeguse seisuga pole inimkonnal mingit lootust enam, feodaalkommunism on vältimatu, suured ravimifirmad said oma raha kätte ja saavad veel, praegu on militaarid toitmisel ja nälg on varsti kohal

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi