Juhtkiri: Mille eest nad võitlesid?

20.06.2021 15:10
Anne-Mari Alver
Kommentaarid
0
Foto:

Poliitika on nagu mood, hiigelsuure tünni moodi. Kiht ladestub kihi peale ning vahetevahel võib tünni teistpidi pöörata.

Neli aastat tagasi oli seis natuke nagu täna – kohalike valimiste aasta ja poliitikud seetõttu veidi aktiivsemad kui muidu.
Sel nädalal neli aastat tagasi oli kõige kuumemaks teemaks Haabersti ringi suur hõberemmelgas. Reformierakondlased, kes tavaliselt on majandusarengu ning paremate liiklusolude poolt, võtsid sootuks vastupidise suuna ning kaitsesid aktiivselt vana puud, moodustades selle jaoks lausa Riigikogu toetusrühma. Nendega koos olid ka mitmete teiste poliitiliste jõudude esindajad.
Nad olid veendunud, et Haabersti ringil kasvav vana hõberemmelgas tuleb võtta kaitse alla kui looduslik pühapaik.
„Ehitusprojekti muudatus ja sellega kaasnev tühine ajaline viivitus ehitusel ei saa mingil moel üles kaaluda kahju, mida remmelga raiumine tooks meie väärtusruumile,” lõppes tuline avalik kiri, millele olid toetusrühma nimel alla kirjutanud Eerik- Niiles Kross, Artur Talvik, Mart Nutt, Rainer Vakra, Lauri Luik, Tanel Talve ja Krista Aru. Siinkirjutaja on samu seisukohti kuulnud ka Ekrest.
Neli aastat hiljem on Haabersti ring igati sõidetav ning väärtusruum üsna samasugune kui siis. Poliitika on ikka nagu sürrealistlik maal, linn on rohelisem kui varem ning Haabersti ringist saab üle, ilma et autosse juua ja suupisteid tuleks varuda.Vaadatud 545 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi