Juhtkiri: November tuleb. Hakka kirjutama

27.10.2019 21:10
Ketlin Rauk
Kommentaarid
0
Foto:

Usun, et ka Nelli lugejate hulgas on neid, kes vahel mõelnud – oleks tore midagi ise kirjutada.

Olgu siis mõttes romaan, memuaarid, luulekogu, lasteraamat või mistahes muu teos, novembris on väga hea aeg sellega algust teha. Nimelt algab 1. novembril juba 20 aastat kestnud rahvusvaheline romaanikirjutamiskuu (NaNoWriMo - National Novel Writing Month), kus osalejatele on esitatud väljakutse kirjutada ühe kuu jooksul romaan. 30 päeva jooksul tuleks kirja panna 50 000 sõna ehk 1667 sõna päevas.
NaNoWriMo ei ole võistlus, sest sel pole žüriid ega auhindu. Võitjad on kõik need osalejad, kes saavad kuu jooksul need 50 000 sõna kirja. See on väga põnev väljakutse! Esialgu tundub see nõutud 1667 sõna päevas koletult palju ning see asi pole töö ja pere kõrvalt kuidagi teostatav, aga eelmise aasta NaNoWriMo väljakutse läbinuna võin kinnitada, et võimatut ei ole siin tegelikult midagi. Kõik on kättevõtmise ja enda proovilepanemise asi, seda ühtviisi nii päris algajate kui ka juba küpsete kirjanike jaoks. Ja kui kuu läbi saab, on sul olemas päris mahukas tekst, mida saab siis juba üle vaatama ja töötlema hakata – hakata mõtlema, mida sellega saaks ette võtta. Sul on midagi, millega edasi töötada! See on oluline samm lähemale oma unistuse täitumisele.
Eestis osaleb rahvusvahelisel romaanikirjutamiskuul igal aastal keskmiselt paarkümmend inimest ning huvilised organiseerivad erinevates linnades ka ühiseid kirjutamisi – nii on lõbusam ja huvitavam.Vaadatud 411 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi