Juhtkiri: Raamatuid ei loeta enam? Loetakse ikka küll!

29.09.2019 22:10
Ketlin Rauk
Kommentaarid
0
Foto:

Kes meist ei oleks kuulnud tõdemust, et tänased lapsed ja tegelikult ka täiskasvanud ei loe enam raamatuid, nüüd istutakse üksnes nutiseadmetes või äärmisel juhul televiisori ees.

Klassikaline „noorus on hukas“ väide, mis aga õnneks ei vasta tõele või siis vähemalt mitte nii traagilisel moel nagu muljet üritatakse jätta. Töötades raamatukogus näen, et laenutatakse palju ja sugugi mitte ainult kohustuslikku kirjandust ning õppetöö jaoks vajalikke raamatuid. Inimesed loevad, palju ja huviga! Kohe kui raamatukogu avatakse, hakkavad lugejad saabuma, tihtipeale on meil järjekord. Uute raamatute saabudes hakatakse otsemaid helistama, et neid broneerida, populaarsematele teostele on kümned järjekorras.
Ka lasteosakonnas käib alati elu, lapsed tulevad ja uurivad raamatuid huviga. Tegutsevad noored vabatahtlikud, kes löövad kaasa lasteürituste korraldamisel ja aitavad raamatute tagastamisel. Minu 7aastane laps, kes isegi söögilauda ei saabu ilma raamatuta, suudab lugeda absoluutselt igal ajal ja igal pool. Ka mu 3aastane lehitseb raamatuid huviga ja valib ise, millise juttu enne magamaminekut kuulda soovib.
Mina ei näe, et nutiseadmete olemasolu tõttu enam raamatuid ei loetaks. Kõik on kinni harjumustes ja suhtumises. Lähtutakse ikka vanemlikust eeskujust!Vaadatud 412 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi